Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 201051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 25, 2018, 12:33:02 pm »

Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 25, 2018, 02:00:56 pm »
preferowałbym po polsku ale widzę że chyba nigdzie nie jest dostępny bo sporo sklepów przejrzałem.

Offline kenji

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:10:38 am »
wonaps> ja kompletowałem baśnie jak była promocja w merlinie jakieś 3-4 miesiące temu.
Kupiłem całość prócz tomów 6,8,10 i tych tomów już na rynku nie było. z tego co widzę brakuje już kolejnych...
Natomiast wydaje mi się że pojawią się dodruki. Wszystkie tomy które właśnie przeczytałem , czyli 1,2,3,4,5,7 - mają drugie wydania - stąd też moje pytanie do posiadaczy , czy tomy  o których wspomniałem wyżej czyli 6,8,10 - mają drugie wydania???


a tak przy okazji - to właśnie zaczytuje się w Baśniach i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Bardzo długo zbierałem się do tej serii. Mimo tego, że od początku wiedziałem że nie są to moje klimaty , że rysunek w ogóle mnie nie przyciąga to strasznie się mocno wciągnąłem w tą historię. Na prawdę ciężko się oderwać od czytania:)


Podobnie miałem z Lock&Key.


Tak czy inaczej - Baśnie są świetnie i każdy kto lubi komiks i dobre historie powinien przeczytać przynajmniej 2-3 pierwsze tomy aby dać szanse tej  serii.


Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #543 dnia: Maj 04, 2018, 11:43:41 am »
dzisiaj kupiłem 5 i widzę że to drugie wydanie z 2016.
Więc pytanie kiedy 6 bo to blokuje mnie przed zakupem kolejnych;)
na allegro widziałem jedną sztukę za 120zł...;)

Offline Damballa

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #544 dnia: Maj 04, 2018, 03:08:38 pm »
Kupuj kolejne, póki są w przystępnych cenach. Nawet jeśli kiedyś dodrukują 6, to jest spora szansa, że do tego czasu inne się wyprzedadzą i kolejny będzie Cię blokował. A przecież może być tak, że seria straci w końcu wsparcie w postaci dodruków. To łatwiej będzie dokupić 2-3 tomy z drugiej ręki, niż 5-6. A seria jest warta poznania.

Offline Sokratesik

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #545 dnia: Maj 06, 2018, 12:24:52 am »
No i już... Skończyły się Baśnie, zostało tylko szare życie... Ale czy aby na pewno takie szare...?
Zakończenie trochę mnie rozczarowało... ale tylko na chwilę  :wink:
Nie będę się więcej rozpisywał, każdy niech sobie sam dopowie swoje własne baśnie. W życiu każdego z nas jest magia, prawdziwą sztuką jest ją tylko dostrzec  :wink:

Offline 79ers

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #546 dnia: Maj 06, 2018, 03:55:53 pm »
Szans na dodatkowe historie podobno nie ma, to może Kill Shakespeare albo Unwritten?

Offline LordDisneyland

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #547 dnia: Maj 06, 2018, 08:10:11 pm »
Szans na dodatkowe historie podobno nie ma, to może Kill Shakespeare albo Unwritten?

Jest jeszcze vertigowski "House of Mystery" :) - i Willingham, i sandmanowskie światy: żyć nie umierać, panie dziejku.

Dlatego też ględzę o tym komiksie przy każdej okazji...  ;-)

Offline 79ers

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #548 dnia: Maj 07, 2018, 04:48:29 pm »
Dlatego też ględzę o tym komiksie przy każdej okazji...  :wink:
Również chciałbym HoM z Vertigo, ale z mojego chciejstwa prawdopodobnie najprędzej doczekam serii Promethea :biggrin:

Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #549 dnia: Maj 20, 2018, 12:42:05 pm »
"Będą dodrukowane brakujące Baśnie. Pobocznych nie będzie."

http://kzet.pl/2018/05/wiesci-ze-spotkania-z-egmontem-na-komiksowej-warszawie.html

Offline Mruk

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 07, 2018, 09:15:35 pm »
Zabrałem się ostatnio za przeczytanie Baśni. Właśnie skończyłem 13 tom i jestem skonsternowany: czy to w komiksie czegoś brakuje, czy ja coś przegapiłem?
Spoiler: pokaż
W tomach 1-12 był sobie Kevin Thorn - jak zrozumiałem dziennikarz interesujący się Baśniogrodem. Tak się złożyło, że wynajął dom Jasiowi - ambasadorowi. I nagle w tomie 13 ni stąd ni z owąd Thorn jest (no bo nie staje się - po prostu jest) jakimś Literałem o wielkiej mocy, który może zniszczyć wszechświat.

Ja wiem, że tom 13 to crossover, ale albo coś przeoczyłem po drodze, albo w tej postaci jest to zupełnie niezrozumiałe. Niby na początku są strony z "kto jest kim", ale w przypadku Thorna i tych jego rodziców/synów/nie pamiętam nic nie tłumaczą! Jeśli coś się przytrafiło Thornowi w seriach pobocznych że stał się Literałem to czy to takie trudne napisać krótkie streszczenie tego na początku?
Podpowiedzcie mi czy to ja przegapiłem jakiś rozdział, czy wydawca dał ciała, że nie wytłumaczył?

Offline Mruk

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 18, 2018, 11:40:40 pm »
Przeczytałem całość - 22 tomy.

Takie se.

Offline LucasCorso

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 19, 2018, 05:50:38 am »
Przeczytałem całość - 22 tomy.

Takie se.


Ale jednak przeczytałeś całość, więc chyba nie takie złe...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Mruk

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 19, 2018, 07:28:13 am »
Ale jednak przeczytałeś całość, więc chyba nie takie złe...
Ależ ja wcale nie napisałem, że złe, tylko że takie se.

Przeczytałem, nie żałuję, ale też raczej nigdy nie wrócę.

Offline absolutnie

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 19, 2018, 09:56:14 am »


Przeczytałem, nie żałuję, ale też raczej nigdy nie wrócę.


A do którego tasiemca wracasz?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything