Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #525 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:10:21 pm »
@up - Jakby co, w multiversum 1001NoS jest teraz za 45złociszy...chyba, że zależy ci na polskim tłumaczeniu.

Offline adam and arluk

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #526 dnia: Grudzień 18, 2017, 06:36:07 pm »
Szkoda, że to już koniec. Pochłonąłem cały drugi cykl w ciągu kilku dni i była to prawdziwa uczta. Uznanie dla autora, wątki świetnie się rozwijają, dopełniają i kończą w ostatniej odsłonie. Jest bardziej mroczno i zaskakująco niż w pierwszym cyklu. Nic nie jest oczywiste i trudno przewidzieć jak będą podążać kolejne wydarzenia. Bardzo dojrzała seria.

Offline Sokratesik

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 04, 2018, 10:09:39 pm »
Szkoda, że to już koniec. Pochłonąłem cały drugi cykl w ciągu kilku dni i była to prawdziwa uczta. Uznanie dla autora, wątki świetnie się rozwijają, dopełniają i kończą w ostatniej odsłonie. Jest bardziej mroczno i zaskakująco niż w pierwszym cyklu. Nic nie jest oczywiste i trudno przewidzieć jak będą podążać kolejne wydarzenia. Bardzo dojrzała seria.
Czyli zaryzykowałeś? Bo ja dobrnąłem do 71 strony przedostatniego albumu i...... na razie ciągle boję się Małego Byka  :wink:

Offline raf82

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 08, 2018, 05:58:41 pm »
Coraz więcej tomów brak sprzedają się po 100-150 za tom co najmniej 4-5 tomów brakujące a serie jeszcze wydają nie zrobią dodruku - zrobili dodruk 1 i znowu nie ma co oznacza że to się sprzedaje.

Offline Murazor

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 08, 2018, 06:45:23 pm »
serie jeszcze wydają
Już nie, wyszedł ostatni tom głównej serii. Osobiście wątpię w dodruki. Nie pojawiły się przed premierą 22 tomu jako zachęta do wejścia w kompletną i dostępną serie, więc wg mnie będzie tylko gorzej (dla czytelników) i lepiej (dla Egmontu, bo się wyprzedadzą zalegające latami tomy).

I jestem trochę w szoku ile już jest niedostępnych: 1, 6, 8, 10, 11. Trochę dużo na dodruk :-?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 06:49:08 pm wysłana przez Murazor »

Offline tysonek

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 09, 2018, 09:26:11 am »
Już nie, wyszedł ostatni tom głównej serii. Osobiście wątpię w dodruki. Nie pojawiły się przed premierą 22 tomu jako zachęta do wejścia w kompletną i dostępną serie, więc wg mnie będzie tylko gorzej (dla czytelników) i lepiej (dla Egmontu, bo się wyprzedadzą zalegające latami tomy).

I jestem trochę w szoku ile już jest niedostępnych: 1, 6, 8, 10, 11. Trochę dużo na dodruk :???:

tom 12 jest gdzieś jeszcze bo też go nie widziałem dawno już ?


Offline LordDisneyland

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 14, 2018, 02:12:26 am »
W końcu wziąłem do ręki ostatni tom, przeczytałem, cykl zakończony. Były podczas tej rozłożonej w czasie lektury dni, kiedy połykałem kilka tomów, były takie, przez które przebrnąłem po wieldniowych zmaganiach. Co mogę powiedzieć na koniec? Dobry cykl, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że byłby lepszy, gdyby go skrócić- i to sporo, tak parę tomów.
Teraz zostały mi jeszcze na półce Fairest in All The Land, no i Cinderella -Fables Are Forever. Reszty spinoffów raczej nie kupię, no- chyba że zdarzy się podobna okazja jak z tymi :D
Aha- była to pierwsza od dawna seria, w którą aż tak wciągnęła się moja żona- kupiła więcej tomów niż ja i to nawet przepłacając :) .

Offline radef

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 02, 2018, 05:08:31 pm »
Radek w krainie baśni - cz. 16-19
Po kilku miesiącach powróciłem do świata "Baśni". I tak w skrócie:
Superdrużyna - kompletnie niewykorzystany potencjał, ale niesamowite zakończenie będące świetnym punktem wyjścia do kolejnych tomów
Dziedzictwo wiatru - główna historia porządna, ale bez zaskoczeń, świąteczna historia świetna
Maluchy w krainie zabawek - główna historia to MAJSTERSZTYK, ostatnie jego rozdziały to poziom "Dobrego księcia", czyli najlepszej (wg mnie) części "Baśni", a na dodatek niezwykle ciekawa (w kontekście reszty serii) historia o WIlku
Królewna Śnieżka - średnia, ale z doskonałym zakończeniem historia o Bufkinie, a także naprawdę dobra historia o Śnieżce z takim minusem, że wiążę się z niewydaną w Polsce serią "Fairest".
Czyli według mnie po kilku słabszych tomach związanych z Panem Mrocznym (czy jak on się zwał), na dodatek przerwanych crossoverze i zbytnio przedłużonych "Superdrużyną", seria powróciła na dobre tory. Nie jest to może poziom najlepszych tomów, ponieważ tam praktycznie każdy zeszyt był świetny, tu dotyczy to głównie końcówek historii, ale nadal "Baśnie" to naprawdę dobry komks.

Pewnie pojutrze wrzucę krótką opinię dotyczącą 3 ostatnich albumów serii, zobaczyę jak twórcy zakończyli 150-zeszytową serię.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 01, 2018, 04:48:27 pm »
Zacząłem przygodę z Baśniami. Na wygnaniu zrobiło na mnie wielkie wrażenie, dawno tak świetnie nie bawiłem się czytając komiks. Zwracam uwagę na niebanalny scenariusz, przemyślany, ukierunkowany na zabawę z czytelnikiem. Moja bajka trzeba zabrać się za kolejne tomy.

Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:53:30 pm »
ja się niedawno wciągnąłem i póki co na 4 tomie jestem. Jedyne co mogę powiedzieć: genialne;) nowe popularniejsze komiksy mi nie lezą z powodu wpychania na siłę dziwnych ideologii;) no ale tak to już ze współczesną niby kulturą jest;)
Ciekawe kiedy wymięknę przy Baśniach bo niektórzy zapowiadali spadek formy w dalszych częściach;)

Offline Murazor

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:19:42 pm »
spadek formy w dalszych częściach
Spadek jest, ale to ciągle bardzo dobry komiks, czytaj i nic się nie martw ;)

Offline Sokratesik

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:14:19 pm »
Wg mnie nie ma żadnego spadku. Po prostu jest raz lepiej raz gorzej, ale ciągle co najmniej dobrze. Świetna seria  :wink:
Natomiast wciąż nie skończyłem czytać, bo nadal boję się Małego Byka  :roll:
Ta seria nie jest taka łatwa w przeczytaniu jak Wam się wydaje  :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 09:29:38 pm wysłana przez Sokratesik »

Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 25, 2018, 10:57:20 am »
wie ktoś gdzie można jeszcze zakupić tom 6?

Offline tysonek

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 25, 2018, 11:27:58 am »
Allegro i to tyle chyba :)