trawa

Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 201129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ziemniakento

Fables
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 22, 2007, 09:28:09 am »
Przeczytałem komiks jeszcze raz i najbardziej rozbawił mnie Pinokio. Czy w innym tomie rozprawia się z wróżką?

Offline 4-staczterdzieściicztery

Fables
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 22, 2007, 11:23:35 pm »
Cytat: "Gashu"
Zerknij do Wikipedii. Można znaleźć tam sporo informacji na temat bohaterów "Fables", a także ich "bajkowych" pierwowzorów, o które pytasz.


Dziękuje, wiem już co to za jedni. Ale, wciórności, przez przypadek przeczytałem ze dwa spoilery.

Wracając do komiksu, zastanawia mnie kim może być Adwersarz, jestem niemal pewny, iż to postać z baśni, tylko jakiej? Macie jakieś przypuszczenia?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Raf Fariszta

Fables
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 23, 2007, 12:57:26 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Wracając do komiksu, zastanawia mnie kim może być Adwersarz, jestem niemal pewny, iż to postać z baśni, tylko jakiej? Macie jakieś przypuszczenia?

Jest taka stara bajka rosyjska o Kościeju, ale autorzy raczej tego nie znają....więc może nawiązanie do świata Narni......
Nocy Matko Dnia

Offline 4-staczterdzieściicztery

Fables
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 23, 2007, 10:23:24 am »
Myślę sobie, że to powinna być szerzej kojarzona postać, ale niekoniecznie występująca w bajkach jako czarny charakter, np. Calineczka, czy Czerwony Kapturek.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
fables
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 23, 2007, 01:15:18 pm »
witam!
SPOILER
tak gwoli ścisłości Adwersarz to baśniowy Gepetto- twórca Pinokia i pojawia się po raz pierwszy około 40 zeszytu serii

Offline freshmaker

Fables
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 23, 2007, 01:29:27 pm »
dziekujemy za spoiler. polecamy sie na przyszlosc.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dembol_

Fables
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 23, 2007, 02:26:10 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"
Jest taka stara bajka rosyjska o Kościeju, ale autorzy raczej tego nie znają....więc może nawiązanie do świata Narni......
Kościej był fajny :)
Zabawne jest patrząc z perspektywy czasu jak to różne dziwne rzeczy, które czytało się za młodu przydają się długo później. Nie zdziwiłbym się gdyby Adwersarz okazał sie kimś z nordyckiej mitologii. Jego sługi przypominają Trolle, gobliny czyli sztandarowych przedstawicieli zła z tamtejszych baśni/mitów. Z drugiej strony na rysunkach wygląda jak satyr. Znając życie nie powinienem się takimi rzeczami przejmować bo będzie to ktoś zupełnie inny.

Z innej beczki: bardo podoba mi się techniczna strona wydania Fables. Egmont powinien więcej rzeczy w takim standardzie puszczać. Papier nie zbiera odcisków, a i pewnie jest tańszy od kredy.

Offline graves

Fables
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 23, 2007, 04:38:04 pm »
Cytat: "Dembol_"
Z drugiej strony na rysunkach wygląda jak satyr. Znając życie nie powinienem się takimi rzeczami przejmować bo będzie to ktoś zupełnie inny.

Z drugiej strony, to dziwne jak można pisać w temacie nie czytając czegoś co było zaledwie dwa posty wyżej :roll:

Edit.
Przeczytałem w końcu Fables. Raczej mi trudno uwierzyć w rewelacje, do tego kim jst Adwersarz, ale może...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Fables
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 23, 2007, 09:10:22 pm »
Można też zacząć pisać posta, wyjść na chwilę z pokoju, wrócić i wysłać, nie wiedząc co tam wyprodukowano w międzyczasie.

Offline kingquest

Fables
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 24, 2007, 08:28:31 am »
Jestem po lekturze pierwszego tomu.
I co tu dużo mówić- jest znakomicie.
Bardzo ciekawa historia. Znakomicie wykreowana nowa rzeczywistość. Komiks wciąga i czyta się go bardzo miło.
godny następca Kaznodzieji i Sandmana. Czekam na kolejne tomy !
I apel do Egmontu:
Mniej kredy, hc , a więcej komiksów na takim zwykłym papierze w miękkiej oprawie.
Taniej wychodzi, a Fables są wydane lepiej niż nie jeden mistrz.

Offline ASX76

Fables
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 24, 2007, 11:50:55 am »
Ja tam wolałbym to przeczytać na kredzie i w HC, ale nie da się zaspokoić oczekiwań wszystkich, niestety.
Na pewno kupię ten tytuł (już jest chyba w drodze) i mam nadzieję, że seria będzie się sprzedawać co najmniej równie dobrze, jak znakomity "Sandman".

Offline izamara

Fables rule!
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 26, 2007, 11:31:14 pm »
Właśnie przeczytałam ten komiks, normalnie bomba. Nasz mały rynek jednak potrafi wypuścić coś ekstra. Szkoda tylko, że faktycznie tak długo trzeba czekać na dwójkę.
Przeczytałam też recenzję Kingpina za stronie Gildii. Zgadzam się, i też uważam, że Egmont świetnie zrobił wybierając do tłumaczenia Uliszewskiego.  Gdy czytałam jego !00 Naboi z Mandragory, od razu wiedziałam, że prędzej czy później trafi do Egmontu. Szkoda tylko, że facet nie idzie na całość i nie tłumaczy wszystkich komiksów, no ale może po prostu trzeba za długi siedzieć nad jednym, żeby był taki efekt, jaki jest, i więcej się nie da?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Fables
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2007, 10:59:23 am »
Cytat: "izamara"
Szkoda tylko, że facet nie idzie na całość i nie tłumaczy wszystkich komiksów, no ale może po prostu trzeba za długi siedzieć nad jednym, żeby był taki efekt, jaki jest, i więcej się nie da?

Wszystkich to by nie dał rady, albo by dał z pomocą jakiegoś programu do translacji, ale wynik takiego tłumaczenia byłby marny i w efekcie przestałby w ogóle tłumaczyć.
Uliszewski też popełnia błędy, nie jest idealny, a czytelnicy komiksów to fetyszyści i na dodatek się znają i każdy drobny błąd piętnują, więc nie jest łatwo...

Offline izamara

Fables
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 27, 2007, 11:57:33 am »
Ten nie popełnia błędów, co nic nie robi ;))) Chociaż ja osobiście nie zauważyłam jakichś wielkim niedociągnięć. No, ale może niezbyt dokładnie czytam :)
A z tymi programami translatorskimi, to coś w tym jest. Bo jak czytałam w empiku Essential Ghost Ridera (pierwsze 10 stron, więcej nie dałam rady), to miałam podobne wrażenie właśnie ;) Z Ronienem niestety nie lepiej, chociaż początek zapowiadał się nieźle. Potem jakby zapała panu Grzędowiczowi opadł :( a szkoda...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Fables
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 27, 2007, 02:06:31 pm »
Cytat: "izamara"
Bo jak czytałam w empiku Essential Ghost Ridera


Ty się nawet nie przyznawaj!

Jutro idę po komiks. Już wiem, że najprawdopodobniej będzie chłodno, bardzo chłodno ;)  :D