trawa

Autor Wątek: Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?  (Przeczytany 76395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« dnia: Sierpień 01, 2005, 12:52:07 am »
Od jakiegoś czasu Mandragora wydaje większość komiksów ze swojej oferty w formie zeszytów za 5 zł. Mnie osobiście ten sposób odpowiada. Lubię iść co miesiąc do księgarni, kupic tanio komiks i przeczytać go po "amerykańsku"  :D . Jednak ciekawi mnie który tytuł uważacie za najlepszy z wydawanych bieżąco lub już zakończonych serii.
Ja najbardziej cenię Punishera. Mam nadzieję że po zakończeniu tej serii mandra kupi następną. Poza tym bardzo dobry był Wolverine\Hulk: 6 godzin i Wolverine: Origin a z bierzących w miarę niezły poziom trzyma jeszcze Venom, Lobo i Wolverine: Koniec.

A jakie są wasze ulubione serie mandry, która jest dla was najlepsza ?
Tylko proszę o odpowiedż osoby które lubią komiksy w formie zeszytów i nie będą mi tu narzekać że oferta mandragory jest be i przynajmniej 100 stron to jest to.

Offline empro

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:23:32 am »
ja też mam wielki sentyment do tego typu wydawania komiksów, i w ogóle do takiej lekkiej amerykańskiej sieczki :)
moje ulubione obecnie serie to Spawn (mimo wszystko Capullo i McFarlane rządzą) no i Venomik w którym rysunki do złudzenia przypominają mi Ramosa :)
Wolverine: Origin też była bardzo przyjemna natomiast niestety Wolvie:Koniec im było dalej tym było gorzej....
Ogólnie jestem bardzo "za" i mocno trzymam kciuki za Mandre, bo i forma, i cena i jakość i nawet komiksy (chociaż czasem jest to historia tak płytka że szkoda gadać) bardzo mi odpowiadają.

acha, najgorsze to chyba te Mandragorowe Gwiezdne Wojny są......

Offline Borys

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2005, 04:09:54 pm »
Ja też lubię zeszytówki i własnym portwelem staram się przyczyniać, żeby ta inicjatywa nie padła.
A SW z Mandry... no faktycznie Obsesja cienkawa, ale pojedynczy numer Republiki mi sie podobał. Chętnie kupowałbym to jako tasiemca. Empire zresztą też, gdyby się pojawiło.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Maciej

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2005, 04:33:11 pm »
Bannera3 kupiłem dzisiaj :)
Ujdzie, jest okej.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2005, 05:34:59 pm »
Banner jak dla mnie bardzo ciekawa pozycja, zobaczymy co tam dalej się stanie :)
A, tak swoją drogą to ciekaw jestem jak Madragorze wychodzi to finansowo, bo poprzedni wydawcy "zeszytówek" nie poradzili sobie, a Mandra chyba dobrze przędzie :)
Oby się udało, bo rynek komiksowy bez serii zeszytowy jakoś dla mnie to taki niepełny rynek :)
Ja trzymam kciuki :)

Offline Macias

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2005, 05:58:38 pm »
Z tych obecnie wydawanych regularnie inwestuje w "Punisher'a".
Jak bede mial nadwyzki to rzuce flota na "Venoma#2" (bo lubie Ramosa i Herrere) oraz na "Bannera #3".

Offline spidey

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2005, 06:39:41 pm »
Cytat: "Borys"
Ja też lubię zeszytówki i własnym portwelem staram się przyczyniać, żeby ta inicjatywa nie padła.
A SW z Mandry... no faktycznie Obsesja cienkawa, ale pojedynczy numer Republiki mi sie podobał. Chętnie kupowałbym to jako tasiemca. Empire zresztą też, gdyby się pojawiło.

Ja tak samo własnym portfelem staram się wspomóc mandre jak tylko moge. W tej chwili oprocz SW: Obsesja kupuje wszystko a Punishera to nawet w dwóch egzemplarzach  :D
Co do SW Republika była całkiem ok.

Cytat: "empro"
A, tak swoją drogą to ciekaw jestem jak Madragorze wychodzi to finansowo, bo poprzedni wydawcy "zeszytówek" nie poradzili sobie, a Mandra chyba dobrze przędzie  

Mi się też wydaje że mandra dobrze sobie radzi a słada się na to kilka czynników. Po pierwsze swoje komiksy wydają w całkiem rozsądnych nakładach (nie przesadzają z ich wielkością tak jak np DK), po drugie w związku z tym że nie przesadzają z nakładami komiksy rozprowadzają głownie w salonikach prasowych (Kolporter, Inmedio itd.) co wiąże się z niższymi kosztami dystrybucji ( choć nieliczne np SW i Lobo pojawiają się także w kioskach) i w końcu po trzecie cena 5 zł jest moim zdaniem bardzo przystępna, więc każdy może sobie pozwolić na kupno ich pozycji.

Cytat: "empro"
Oby się udało, bo rynek komiksowy bez serii zeszytowy jakoś dla mnie to taki niepełny rynek

Dla mnie również  :D

Cytat: "Macias"
Z tych obecnie wydawanych regularnie inwestuje w "Punisher'a".
Jak bede mial nadwyzki to rzuce flota na "Venoma#2" (bo lubie Ramosa i Herrere) oraz na "Bannera #3".

To inwestuj jak najwięcej tej swojej floty  :D

Offline kingquest

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2005, 06:54:15 pm »
Ja kiedyś kupowałem za dużo zeszytówek i teraz się trochę zraziłem. Wolę kupić jakiegoś nieżłego trejda. A takto czytam i kupuję(obecnie) Bannera, SW:O, Lobo (z sentymentu), Punishera i inne.

Offline Gashu

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2005, 07:50:34 pm »
Tylko "Bannera"  (ze względu na rysunki) oraz "Puniego", który jednak z odcinka na odcinek robi się coraz głupszy.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline spidey

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:06:24 pm »
Cytat: "Gash"
Tylko "Bannera" (ze względu na rysunki) oraz "Puniego", który jednak z odcinka na odcinek robi się coraz głupszy.

Niestety nie mogę się zgodzić z twoją opinią. Punisher z odcinka na odcinek robi się coraz lepszy. W porównaniu do kilku pierwszych nr widać że w końcu powrócił stary, dobry Frank Castle.

Offline Gashu

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:10:29 pm »
Cytat: "spidey"
Cytat: "Gash"
Tylko "Bannera" (ze względu na rysunki) oraz "Puniego", który jednak z odcinka na odcinek robi się coraz głupszy.

Niestety nie mogę się zgodzić z twoją opinią. Punisher z odcinka na odcinek robi się coraz lepszy. W porównaniu do kilku pierwszych nr widać że w końcu powrócił stary, dobry Frank Castle.


Stary, dobry Frank Castle o sadystycznych skłonnościach, paradujący po mieście z odrąbanymi głowami zamordowanych przestępców. Tiaaa....  :roll:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline spidey

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:24:37 pm »
Cytat: "Gash"
Stary, dobry Frank Castle o sadystycznych skłonnościach, paradujący po mieście z odrąbanymi głowami zamordowanych przestępców. Tiaaa....

Sorry ale nie wiem na której stronie widziałeś takie rzeczy  :?:  A Frank nigdy nie przebierał w środkach bawiąc się z przestępcami   :D

Offline Gashu

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:26:25 pm »
Na stronie trzeciej od końca.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline adro

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:44:39 pm »
ta jak trzyma glowe ruska  :p
Ja to chcialbym zeby mandra po 12 zeszycie przeskoczyla od razu na serie z Maxa (to ponoc mocna rzecz jest )
Ja zbieram wszystko oprocz sw i x4
czekam na jakies inne ciekawe zeszytowki z mandry (na tym polu dziala juz tylko Pan Wrobel )
BTW Cholernie ciekawi mnie ta strefa Wrobla co to bedzie co to bedzie  :p
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Zeszyty Mandragory - który najlepszy ?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2005, 09:46:56 pm »
Kupuję wszystkie zeszytówki Mandry.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything