Autor Wątek: "Nadludzie" = Obcy?  (Przeczytany 16439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
"Nadludzie" = Obcy?
« dnia: Lipiec 30, 2005, 12:35:08 pm »
Tym razem postanowiłem podzielić sie z wami moim ciekawym spostrzeżeniem. mianowicie według ufologów są 2 główne typy "ufolów" - szaraki i "nordycy". Niby nic szczególnego, jednak sprawa robi sie ciekawsza, gdy przypomnimy sobie to, że według nazistów własnie nordycy (Aryjczycy) są nadudżmi (sic!). Ponieważ przywódcy III Rzeszy byli ludżmi o dosyć dziwnych zaintersowanich mogli mieć też wiedze na temat UFO, a nawet przypuszczać, że Ziemscy Nordycy sa potomkami tych kosmicznych Nordykówi co za tym idzie, być Rasą "lepszą", bo wywodząca sie od owych kosmicznych bogów... Pamietam równiez o pewnej legendzie, że bóg apollo czesto miał odwiedzać tajemniczy lud żyjacy gdzieś na północy (Thule, HYPERBOREA ?). Po zatym brakuje jakiegokolwiek logicznego wytłumaczenia Rasowych poglądów nazistów, wiec może moja hipoteza jest trafna?
Co o tym sądzicie?
p.S. nawet w X files był motyw, że jakiś naukowiec chciał stworzyć nadczłowieka z fuzji DNA Człowieka i Obcego.....
RIP Gildio...

Offline Grant

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2005, 01:33:28 pm »
Ja jestem zwolennikiem teorii, która mówi, że na Ziemii niegdyś istniały wielkie cywilizacje, bardziej rozwinięte niż nasza. Doszło między nimi do wojny (Wojna Światowa?) podczas której użyto broni jądrowej (Indie, Księżyc!) oraz wielkich statków kosmicznych zwanych Wimanami, a zniszczona została Atlantyda, Mu i Lemuria (buć może wszystko to to samo). Jedną z takich cywilizacji mogli być Nordycy. Być może te cywilizacje były pochodzenia pozaziemskiego (ale jeśli istnieje we wszechświecie wiele planet, dlaczegu musieli dzielić się jedną?), a być może były one pochodzenia ziemskiego i zakładały kolonie we Wszechświecie (z tych kolonii mogą pochodzić dzisiejsi Nordycy).
Inna hipoteza jest taka, że nazistowska ideologia nie opierała się na żadnych faktach, a Nordycy to... hitlerowcy, którzy dysponują statkami kosmicznymi zdolnymi do lotów pozaziemskich i być może koloniami w kosmosie.

Offline Mal-Shen

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2005, 02:58:45 pm »
Natomiast moja teoria brzmi tak...

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, na planecie A.T.W.A., mieszkał sobie mały, optymistycznie nastawiony do procesów fotosyntezy ludek trawców (M. l.p. - trawiec; coś jak drzewiec, tylko że nie z drzewa, ale z trawy). Po wielu wiekach pokojowej koegzystencji z planetarną mocą GreenPower zostali oni najechani przez nieprzyjazny lud Kosiarzy Umysłów (w języku trawców: Noo R'd), wysokich, kosiarkopodobnych istot o arystokratycznych rysach, bardzo ostrych w obejściu i ciętych w żarcie. Lud trawców, wiedząc o zbliżającej się anihilacji swojego gatunku, wysłał miliardy swoich przedstawicieli na okoliczne planety, aby tam wchodzili w symbiozę z lokalnymi gatunkami i opowiadały o zagładzie pozostałej części ludu Trawców. Dzięki tej symbiozie powstały różne odmiany jednego ludu kosmitów - ludu Zielonych. Opowiadali oni po całm wszechświecie o niecnych planach, które realizowali, realizują i realizować będą Noo R'd, czyli w polskiej wymowie Nordowie. I z tego powodu mamy we wszechświecie zasadniczo dwie dominujące rasy: Zielonych (czyli rózne rodzaje istot pozaziemskich będących w symbiozie z Trawcami) oraz Nordów (poprawnie: Kosiarzy Umysłów, Noo R'd).

I taka jest moja teoria.

Pozdrawiam,
Sceptycznie nastawiony do kosmicznych rewelacji
Marek
o wielu eonach nieobecności, 29 lipca a.D. 2005, w świat Forum Gildii wkracza ponownie Mal-Shen, znany przez krótki czas też jako de Vinan, który pozostawił jak marnotrawny syn RPG, lecz teraz wraca, by prosić o przebaczenie. :)

Offline Grant

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2005, 03:08:40 pm »
Ciekawa teoria... Tylko zupełnie nie oparta na faktach (jakbyśmy y opierali się na faktach ;) ). Tylko wskaż mi fragment w mitologii greckiej, rzymskiej, egipskiej, sumeryjskiej, babilońskiej, asyryjskiej, indyjskiej, azteckiej, skandynawskiej, germańskiej, celtyckiej, inkaskiej albo innej, lun w dokumentach niemieckich, amerykańskich, brytyjskich oraz wszystkich innych, ewentualnie wskaż jakąś relacje świadka gdzie było choćby wzmianka o "trawcach". A widzisz, my chodziaż próbujemy interpretować fakty w inny sposób niż inni, a nie wymyślać niestworzone (jakby nasze nie były niestworzone ;) ) historię tylko w celu wyśmiania innych.

Offline Mal-Shen

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2005, 04:42:49 pm »
Otóż jeżeli ktoś osobiście poczuł się urażony moją wypowiedzią, to przepraszam. Nie miałem zamiaru ośmieszyć człowieka, tylko teorie, ich schematy i w ogóle tego typu 'rewelacje'. Otóż zastanówmy się nad moralnymi konsekwencjami tych działań... Co jest mniej/bardziej szkodliwe: tworzenie totalnych bredni, w które i tak nikt nie wierzy, ale które mają jakiś retoryczny cel, czy też pseudo-naukowe manipulacje faktami z dziedziny historii, nauki etc. w celu... właśnie, jakim?...
o wielu eonach nieobecności, 29 lipca a.D. 2005, w świat Forum Gildii wkracza ponownie Mal-Shen, znany przez krótki czas też jako de Vinan, który pozostawił jak marnotrawny syn RPG, lecz teraz wraca, by prosić o przebaczenie. :)

Offline kort

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2005, 08:37:18 pm »
Cytat: "Grant"

Ciekawa teoria... Tylko zupełnie nie oparta na faktach (jakbyśmy y opierali się na faktach ;) ). Tylko wskaż mi fragment w mitologii greckiej, rzymskiej, egipskiej, sumeryjskiej, babilońskiej, asyryjskiej, indyjskiej, azteckiej, skandynawskiej, germańskiej, celtyckiej, inkaskiej albo innej, lun w dokumentach niemieckich, amerykańskich, brytyjskich oraz wszystkich innych, ewentualnie wskaż jakąś relacje świadka gdzie było choćby wzmianka o "trawcach". A widzisz, my chodziaż próbujemy interpretować fakty w inny sposób niż inni, a nie wymyślać niestworzone (jakby nasze nie były niestworzone ;) ) historię tylko w celu wyśmiania innych.


Grant, mam do Ciebie takie zastrzeżenia, ale nie traktuj tego proszę jako atak ;):
 :arrow: Pozwól każdemu wysnuć jakieś wnioski, choćby nie wiem, jak bardzo Ci się nie podobały, za jak bardzo ironiczne byś ich nie uważał etc. ;)
 :arrow: Hmmm... Za dużo Ericha v. Daenikena... ;)

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:51:49 am »
A co sądzicie akurat o moim przypuszczeniu, że Hitlerowcy wierzyli w kosmiczne pochodzenie rasy nordyckiej? ;)
RIP Gildio...

Offline Kormak

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2005, 11:04:01 am »
To tylko twoje przypuszczenie, a raczej przypuszczenie autora jakiejs ksiazki. Najlepiej podawaj gdzie to wyczytales. Bo tak to mozna napisac wszystko. Warto konkretnie napisac, kto dokladnie wsrod nazistowskiej elity mogl wierzyc w cos takiego. Bo chyba nie "przypuszczasz", że  taki pogląd podzielała większość?

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2005, 06:23:35 pm »
Prawdemówiąc  to sam to wymyśliłem, na podstawie spostrzenia z pierwszego postu... Pamietam że na jakieś stronie o V-7 bylo napisane, że Hitlerowcy szukali śladów po zaginiony, ludzie Aryjskim, który mógł posiadac dosyć ciekawe wiedze i technologie etc.
RIP Gildio...

Offline zaciekawiony

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:33:50 pm »
Polacy myśleli że są od Sarmatów, a może nie od Sarmatów ale od kosmitów?
Taki dziwny kraj...
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Sukul Ankhadu

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2005, 09:07:49 pm »
Cytat: "ThunderCracker"
Prawdemówiąc  to sam to wymyśliłem, na podstawie spostrzenia z pierwszego postu...



Niezly jestes :lol:

Offline Evander

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2005, 10:30:58 pm »
Ma zadatki na nastepce Daenikena ;)
Powracając do forumowego życia, stwierdzam, że Evander zbyt mocno jesteś związany ze światem magii,
 więc nie możesz "obiektywnie" spoglądać na tematy związane z UFO" - Koortshack

Offline Moher

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2006, 01:36:16 pm »
Pojęcie nadludzi zostało zaczerpnięte przez nazistowską propagandę...z filozofii , i w na poczatku (czyli kiedy było w rekach filozofów) nie miało nic wspólnego z teorią o hierarchi ras.

Żadnych ufoludków tu nie znajdziecie :badgrin:

Offline Kreska

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2006, 01:13:32 pm »
Cytat: "Moher"
Pojęcie nadludzi zostało zaczerpnięte przez nazistowską propagandę...z filozofii , i w na poczatku (czyli kiedy było w rekach filozofów) nie miało nic wspólnego z teorią o hierarchi ras.


Myślę, w zasadzie jestem pewna, że Nietzsche pisząc o nadczłowieku, nie miał na myśli kosmitów.

Offline Radan

"Nadludzie" = Obcy?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2006, 02:29:20 pm »
Pomysł, że hitlerowcy uważali się za potomków kosmitów może być całkiem bliski prawdy. Przecież naziści z upodobaniem powtarzali prawie każdą bajkę, jaką "wcisnął" im Hitler, a chyba wszyscy wiemy, że miał on nas...ne w głowie.

 

anything