Autor Wątek: 12.12.2012  (Przeczytany 19688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sukul Ankhadu

12.12.2012
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2005, 09:56:47 pm »
Cytat: "Evander"
glod, mroz, zarazy, masowe zgony  i koniec cywilizacji bialych ludzi.


Prawie sie z toba zgodze. Z glodem, mrozem, zaraza owszem. Ale nie z koncem cywilizacji. Ludzkosc jest jak pasozyt i mala garstka ludzi, jesli nie troche wieksza przetrwa opisany przez ciebie kataklizm. Co wiecej, beda to silniejsi ludzie niz teraz, ktorzy dadza poczatek calkiem nowej ery ludzkosci ;)

Offline Evander

12.12.2012
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2005, 12:32:37 am »
jako koniec cywilizacji mialem na mysli obecna cywilizacje kulturalna i
etyczna tzw. zachodu czyli ameryki i europy - a to sa cywilizacje bialych
ludzi.

pech chcial, ze w przypadku jakiegokolwiek ochlodzenia klimatu jestesmy
na z gory straconej pozycji w przeciwienstwie do islamu i afryki.

co do przetrwania tych i owych to sie zgadzam.
zastanawiam sie tylko kim beda ci i owi.
na pewno wiekszosc psionikow i mistykow nie przetrwa, byc moze nieliczni
magowie dochapaja sie statusu plemiennych szamanow.

w koncu kiedy glodno i chlodno malo kto bedzie cwiczyl psikulki  :badgrin:

"inwestuj w przyszlosc swojego dziecka - naucz je walczyc toporem"

aby nieco podgrzac atmofere powiem, ze banka pod yellowstone moze
peknac w kazdej chwili - i ktoregos dnia peknie na pewno bo to tylko
"kwestia czasu", jak twierdza naukowcy ktorzy biora za to duze pieniadze :)
Powracając do forumowego życia, stwierdzam, że Evander zbyt mocno jesteś związany ze światem magii,
 więc nie możesz "obiektywnie" spoglądać na tematy związane z UFO" - Koortshack

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
12.12.2012
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 01, 2005, 05:01:40 pm »
Cytat: "Evander"
otoz pole magnetyczne nie "zniknie" bo to nierealne, ale pojawi sie kilka biegunow w rozncyh miejscach ziemii ktorych polozenie bedzie sie szybko zmieniac w czasie.


Oczywiście, że nie zniknie, ponieważ wytwarza je ciągle ruch płynnej zawartości wnętrza Ziemi. Pole magnetyczne nie "zniknie" ale stanie się nie wykrywalne na jakiś czas i to właśnie może być niebezpieczne. Już teraz spadek mocy pola magnetycznego jest zauważalny. Wygląda na to, że odwrócenie biegunów osłabia pole mg do tego stopnia, że promieniowanie kosmiczne może zagrozić powierzchni Ziemi. Zmiana biegunowości nie była zarejestrowana w czasach historycznych, dlatego jej przebieg możemy odczytać tylko ze sposobu zastygania magmy w warstwach skalnych. Otóż cząsteczki magmy krzepnąc, utrwalają zwrot pola mg w danym miejscu. Dowiadujemy się w ten sposób, że kiedyś bieguny Ziemi były zamienione, co więcej, to zjawisko jest cykliczne.

Cytuj
skutki dla nas beda niewielkie, bo obecny sprzet nawiguje przez satelity a nie przez kompas.


Niestety same satelity niskich i średnich orbit są również narażone na zanik pola magnetycznego. Znajdują się one w strefie, którą chroni owe pole, przed podmuchami wiatru słonecznego. Sprzęt elektroniczny nie najlepiej znosi bombarodwanie rozpędzonymi cząstkami z wnętrza naszej gwiazdy.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Evander

12.12.2012
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2005, 05:38:21 pm »
co do satelitow srednich orbit to sie zgadzam, co do tego co nizej to juz smiem watpic, czy pole magnetyczne oslabnie az tak bardzo.

gdzies mialem linka do symulacji zmian pola magnetycznego (filmik)
zrobionej przez NASA(chyba) ale po padzie systemu mi znikl.
Powracając do forumowego życia, stwierdzam, że Evander zbyt mocno jesteś związany ze światem magii,
 więc nie możesz "obiektywnie" spoglądać na tematy związane z UFO" - Koortshack

Offline Rhiannon

12.12.2012
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2005, 08:23:42 pm »
Cytat: "darksphere"
...a to ciekawa teoria, czy ktos ma może program symulujacy ruchy ciał niebieskich na niebie (Coeli Stella)? Jeśli tak to proszę o ustawienie daty na dzień 12.12.2012 i wklejenie ładnego sshota do tematu.


Hm.. wcześniej spotkałam się tylko z wyznaczaniem tego wydarzenia na 21-23 grudnia, w większości przypadków stawiano na 21.
Muszę znać dokładną datę, godzinę (stawiam na okolice popołudniowej herbatki!) i miejsce.
Zresztą, od strony astrologicznej, a właśnie ta mnie interesuje, to problem jest raczej nie do ugryzienia.

W takiej sytuacji trzeba stawiać horoskop na pozycję jądra ziemi, a tutaj pojawia się już kwestia współrzędnych (jak ktoś już wcześniej zauważył na innym forum...).

Offline jasisz

12.12.2012
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2005, 03:28:25 pm »
Przynajmniej będzie widać w Polsce zorzę ;)
mój blog - a co!

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
12.12.2012
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2005, 03:41:56 pm »
Cytat: "Rhiannon"
Cytat: "darksphere"
...a to ciekawa teoria, czy ktos ma może program symulujacy ruchy ciał niebieskich na niebie (Coeli Stella)? Jeśli tak to proszę o ustawienie daty na dzień 12.12.2012 i wklejenie ładnego sshota do tematu.


Hm.. wcześniej spotkałam się tylko z wyznaczaniem tego wydarzenia na 21-23 grudnia, w większości przypadków stawiano na 21.
Muszę znać dokładną datę, godzinę (stawiam na okolice popołudniowej herbatki!) i miejsce.
Zresztą, od strony astrologicznej, a właśnie ta mnie interesuje, to problem jest raczej nie do ugryzienia.

W takiej sytuacji trzeba stawiać horoskop na pozycję jądra ziemi, a tutaj pojawia się już kwestia współrzędnych (jak ktoś już wcześniej zauważył na innym forum...).

majowie jednak uwazali, żet  obedzie 24 grudnia... :shock:
RIP Gildio...

Offline Rhiannon

12.12.2012
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2005, 04:26:18 pm »
Cytat: "ThunderCracker"
majowie jednak uwazali, żet obedzie 24 grudnia...


Czyżbyś miał informacje z pierwszej ręki?;P

Ja jednak po raz kolejny pozwolę sobie zaufać wikipedii.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
12.12.2012
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2005, 06:58:23 pm »
Chyba w czasopismie "starożytne Cywilizacje" pisali o tym 24 grudnia, skądinąd symboliczna data ;)
RIP Gildio...

Offline zaciekawiony

12.12.2012
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2005, 08:18:02 pm »
a ja kiedyś słyszałem że majowie uważali a tę datę 12 maja, może się jeszcze okaże że to już było?na przykład 11 września, coś koło4 lat temu.
Skończył się wtedy znany nam świat.
Choć pewno się mylę?
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Sztormcia

12.12.2012
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2005, 07:06:07 pm »
Co do pola magnetycznego to jego zanik/ zmiana nie nadejdzie tak szybko. Pokopałam troche i najwczesniejsza data na jaka trafilam to... za jakies 2 tysiace lat. Nam to nie grozi:)

Offline Kethoth

12.12.2012
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2005, 09:32:40 am »
Cytuj
ludzkość dąży do samozagłady. my możemy tylko próbować to spowolnić. (...)
a jak to sie stanie to przyleci ufo i nas pozmieniają w zwierzęta hodowlane.

Dązymy do zaglady planety, dlatego opuscimy ja (jest to nieuniknione z powodu ewolucji, patrz np. "Kosmiczny Spust"). Koniec świata to nie koniec ludzkości, hehe.
Co do tych katastrof, cytując Hakima Beya - nie ma kreacji bez destrukcji.  
W ankiecie zaznaczyłem "Powrót praojcow z kosmosu", bo zaciekawili mnie wingmakers. Z nimi wiąze sie takze odkrycie duszy, ma to polaczyc nas z wyzej rozwinietymi rasami.
size=9]children ov Seth
blast wide the portals
unveil the raptures
ov Thy kingdom[/size]

Offline kingquest

12.12.2012
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 31, 2005, 03:01:50 pm »
Ja już nie wierzę w te daty końca świata.
Tyle ich było i żadna się nie sprawdziła. :roll:

Offline Manfred

12.12.2012
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2005, 08:03:40 pm »
też nie wierze w daty końca świata 24 grudnia nie wydaje mi się zbyt duże powiązanie z naszą religią :D z którą Majowie nie mają nic wspólnego (chyba się nie myle) :roll: . Co do kalendarza majów może nie chciało im się tego już robić albo stało się z nimi coś i nie zdążyli
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Adam Waśkiewicz

12.12.2012
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2005, 09:15:21 am »
Cytat: "Manfred"
też nie wierze w daty końca świata 24 grudnia nie wydaje mi się zbyt duże powiązanie z naszą religią :D z którą Majowie nie mają nic wspólnego (chyba się nie myle) :roll: . Co do kalendarza majów może nie chciało im się tego już robić albo stało się z nimi coś i nie zdążyli


 O ile pamięć mnie nie myli, ta data to dzień przesilenia zimowego - a z tym religia niekoniecznie musi mieć cokolwiek wspólnego. Nawiasem mówiąc 24 grudnia to także dzień poświęcony Mitrze. Przywiązywanie tej konkretnej daty tylko i wyłącznie do chrześcijaństwa to zbytnie uproszczenie.

 Pozdrawiam,
 Adam