trawa

Autor Wątek: Figurki, jak zrobić samemu...  (Przeczytany 39516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:MaPeT:.

Figurki, jak zrobić samemu...
« dnia: Lipiec 14, 2005, 12:09:09 pm »
Cześć!
W świecie gier bitewnych jestem dopiero początkującym :) Przeglądając różne stroki , zaobserwowałem , że można robic samemu makiety ale nigdzie nie było wspomniane o robieniu własnych figurek ... Czy można robić jakoś samemu własne formy na figurki ?? Czy można np. gotową formę wsadzić do mokrego gipsu , poczekac aż zaschnie wyjąć wfigurke (oczywiście wcześniej ją czymś posmarować , aby wyszła z gipsu be uszkodzenia formy).Następnie formę posmarowac od środka czym co umożliwi wyjęcie odlewki bez uszkodzeń.Wlać gips poczekać aż zaschnie i wyciągnąć gotową figurkę?? Czy można by było coś takiego zrobić ??
Proszę o wasze opinie dotyczące mojego pomysłu i o odpowiedz na moje pytanie :)
Z góry dzięki :)


PzdR .:MaPeT:.

Offline Syrius

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2005, 12:16:12 pm »
Samemu możesz robić... własne formy itp.
Jednak gips nie jest dobrym pomysłem  :roll:
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Cześć mam na imie Władek mam 20 lat i jestem wyjebany pod niebiosa bo mam 1 m 80 wzrostu i jestem snobem gdyż piję wina od 10 zł.

Offline D(z)ik'Zorn

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2005, 12:17:42 pm »
Z tego co wiem to figsy można z green stufa czy jakiejś innej masy modelarskiej robić,, no chyba że znasz techniki odlewu jakiś stopów metalowych ;) . Z gipsu to chyba nie najlepszy pomysł.
eep disco evil!!

Offline Kensiorek

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2005, 12:19:20 pm »
hmm chyba mam inna deficnicje robienie figurek niz ty. Formy ?? co ty chcesz produkcje masowa rozwinac??. Sama idea "robienia" figurek opiera sie na ich wyjatkowosci i fakcie ze nie masz 20 jednakowch modeli tylko kazdy skonwertowany i rozniacy sie od pozostalych
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline .:MaPeT:.

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2005, 12:39:10 pm »
/\
||

Nie.Nie chcę robić masowej produkcji.... Chcę tylko zrobic sobie np. 30 jednakowych figurek (nie 300 :) ). Mógł bym kupić sobie np 10 figurek i z każdej z nich zrobic po kilka form i odlewać ... :) Jak  nie gips to co lepszego ?? Jest jakiś lepszy materiał który polecacie ?? Jak tak to powiedzcie gdzi ego można dosytać :)

Offline raf

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2005, 12:59:11 pm »
Powiedziałbym ci, ale obawiam się że na tym forum istnieją jacyś cenzorzy, bo moje posty w temacie klonowania figurek gdziueś znikają. Zanim więc zniknie i ten post, polecam stronę jotte.com.pl czyli Warsztat i tam możesz dowiedzieć się wszystkiego, zarówno z istniejących już artykułów jak i z NIECENZUROWANEGO forum.

Pozdr

Offline Dzwonsson

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2005, 03:35:24 pm »
Normalnie rafu powrót komuny ale nie będe się nad ty rozwodził bo mnie na świecie nie było wtedy,ale masz rację jakoś te tematy dziwnym trafem znikają.Ja osobiście powiem tak jak ktoś se odlewa jakieś brakujące części to ok nie mam nic przeciwko ale jak ktoś całego figsa chce odlewać?!przecież to są żarty jakieś no chyba że ktoś chce se odlać figurke do makiety żeby stała.Bo jak ktoś chce se figsy do grania odlewać to jest po prostu nie do pomyślenia.

Offline logan347

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2005, 05:53:40 pm »
a niby dlaczego jest nie do pomyslenia?
Vamoss Valencia !!!!!

Offline toldimen

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2005, 06:05:09 pm »
Ja bym zaproponowal 2 rzeczy aluminium zrobic forme i zalewac potrzebuje malej temperatury topnienia i jest git a 2 to jest zywica morzna w kazdym sklepie chemicznym dostac tak kumpel zrobil soebie Spiryt horsty i wyszly zajebiscie

Pozdro...................

Offline Tomash

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2005, 06:12:17 pm »
Jak panowie powiedzieli - na stronie WARsztatu jest wszysto. Materiały kupisz na Lindleya w Warszawie (niedaleko szpitala Dzieciątka Jezus i dawnej Ikei, generalnie przy pl. Starynkiewicza).

Odlewaniu części do konwersji mówię zdecydowane TAK!

Odlewanie całych figurek proponuję pozostawić sumieniu odlewających. Mnie stać na oryginalne figsy (trochę pracy, trochę stypendium nauk.), ale nie rzucę się do gardła odlewaczom.
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Offline toldimen

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2005, 06:18:22 pm »
Mi tez nie brakuje pieniedzy ale jak czlowiek pyta to morzna sie wiedza podzielic a nie komentowac ze ludzie niee maja pieniedzy wiec i do takich rzeczy sie posowaja....... a ja jestem za oglewaniem wrecz niee umiem tego zrobic ale cenie ludzi co to umia (UMIEJA) bo to jest niee lada wyczyn odlac cala figorke i morzna tez nazwac to poswieceniem dla hobby......

Pozdro........ ;)

Offline .:MaPeT:.

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:22:53 pm »
Poprostu wg. mnie wydawanie na jakieś gry ogromnych pieniędzy nie ma zbyt wilekiego sensu , gdyż może ona się szybko znudzic a pieniądze wydane na figurki idą w błoto.A gdy kupię sobie np. 10 figurek i z każdej zrobię po 20 odlewów to będę miał niezłą armię .. :]

Offline _Wychwethyl_

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:25:33 pm »
Cytat: ".:MaPeT:."
Poprostu wg. mnie wydawanie na jakieś gry ogromnych pieniędzy nie ma zbyt wilekiego sensu , gdyż może ona się szybko znudzic a pieniądze wydane na figurki idą w błoto.A gdy kupię sobie np. 10 figurek i z każdej zrobię po 20 odlewów to będę miał niezłą armię .. :]


I przy okazji IMHO bedziesz niezlym recydywista  :roll:

Cytuj
ale cenie ludzi co to umia bo to jest


UMIEJĄ K***A - ja rozumiem, dysleksja, dysgrafia i inne dyscos, ale wlasnego jezyka nie znac to obciach  :roll:
Ale to tylko tak nawiasem  ;)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline logan347

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:30:01 pm »
przeciwnicy odlewanych figsow z pewnoscia uzywaja samych orginalnych programow,gier.muzyki sluchaja tez tylko z orginalnych plyt.nie sciagaja zadnych mp3.no i oczywiscie maja orginalnego army buildera

P.S.
ostatnio dostalem metalowego odlanego limitowanego tyranta do ogrow,tego z hand gunami,piekna robota,po pomalowaniu nie do odroznienia
Vamoss Valencia !!!!!

Offline .:MaPeT:.

Figurki, jak zrobić samemu...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2005, 07:31:58 pm »
I przy okazji IMHO bedziesz niezlym recydywista  :roll:



Co ??