trawa

Autor Wątek: "Pręty", czyli "The Rods"...  (Przeczytany 15186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kort

"Pręty", czyli "The Rods"...
« dnia: Lipiec 12, 2005, 03:43:03 pm »
Czy ktoś słyszał kiedyś o owych "prętach"? Chodzi mi o "zwierzęta", czy jakkolwiek to nazwac... Długości od 4 cali do 100 stóp, podobno bardzo szybko latające... Słyszałem o doniesieniach z terenów USA i Kanady...

Offline jasisz

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2005, 04:26:22 pm »
Ba! Pewnie, że słyszałem, widziałem nawet ;)


Coś mi jednak mówi, że to tylko zanieczyszczenia na obiektywach, względnie jakieś zjawiska optyczne...
mój blog - a co!

Offline kort

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2005, 04:34:28 pm »
Heh... Możliwe... właśnie czytałem o nich na stronce, którą podawałeś wcześniej, mianowicie kryptozoologia

Offline jasisz

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2005, 05:13:01 pm »
Dla anglojęzycznych:
http://www.roswellrods.com/pre.html
http://www.amsky.com/ufos/rods/
http://www.ufotheatre.com/rods/rods.htm

Kiedyś po sieci chodziły też zdjęcią, na których było widać pręt w pobliżu drugiej wieży przed runięciem.
mój blog - a co!

Offline kort

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2005, 05:23:07 pm »
No cóż te zdjęcia i opis zawdzięczamy Kormakowi. Tylko, że nie wiem, czy należałoby to interpretować jako "pręt" czy też jako klasyczne UFO...

Offline Kormak

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2005, 10:38:47 pm »
No cóż, UFO to przecież Niezydentyfikowane Pojazdy Latające, więc teoretycznie "rods" też się załapują. Ale to coś koło WTD dużo za duże. Na wszystkich zdjęciach to ma wielkość owadów.
Dla mnie to jest grubymi nićmi szyte. Nie widziałem nigdy sam, a nie znam się na tyle na optyce i fotografii, żeby stwierdzić czy to refleksy świetlne, zanieczyszczenia obiektywu, owady czy coś innego.

Offline Szatanista

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2005, 06:25:01 am »
refleksy świetlne to niesą raczej bo refleksy świetlne sie głównie jako takie jakby kółka pokazują na zdjęciach(przynajmniej w moim aparacie).
niedawno leciałem samolotem i cały czas patrzyłem przez okno i nic niewidziałem. a jesli one żeczywiście latają tak szybko to musiałbym coś zobaczyć..
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline jasisz

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2005, 09:05:44 am »
Ech... a ja chodziłem wczoraj ulicą i nie widziałem żadnego Chińczyka. Czy to znaczy, że nie istnieją?
mój blog - a co!

Offline kort

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2005, 11:17:49 am »
Jasne, że Rods się załapują... Tylko, że popatrzcie... Z czym kojarzymy UFO, czy też NOLe? Z pojazdami konstruowanymi, poza naszą planetą (bądź też na naszej planecie przez jakichś zboczeńców ;)), a Rods mają być stworzeniami organicznymi (przynajmniej wg. kryptozoologów... Hmmm... Nie wiem, co o tym sądzicie...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2005, 11:33:40 am »
Czy ta sprawa z tymi 'prętami' nie wydaje się wam całkowicie wyssana z palca? Przecież nawet ja mógłbym zrobić zdjęcie aparatem z zarysowanym obiektywem i utrzymywać, że to co przedstawia obrazek, jest czymś takim. To paranoja... ;)

Poza tym te pręty... czym kolwiek są, ich obecność nie została potwierdzona niczym, oprócz kilku wątpliwych zdjęć i naocznych świadków. W dodatku takie stworzenia wydają się przeczyć podstawowym prawom natury - w jaki sposób unoszą się w powietrzu, nie mając prawie żadnej powierzchni nośnej, jak osiągają taką prędkość (może nawet naddźwiękową - skoro nie mozna ich zaobserwować gołym okiem)? Pewnie powinny powodować małe gromy dźwiękowe, podczas przekraczania tej prękości? ;) Ale na serio, to te pręty powinny być zauważane dość często, chociaż by gdy "operują" na niewielkiej wysokości w poszukiwaniu pożywienia. W chmurach raczej nie znajdą nic do jedzenia. :roll:

Mimo, że istnienie 'prętów' wydaje mi się śmieszne, to jednak fajnie było by odkryć nowy gatunek, zwłaszcza taki żyjący w ukryciu od dawna nad naszymi głowami.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline kort

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2005, 11:59:55 am »
No cóz ... Pytanie tylko skąd biorą się zdjęcia(zobacz sobie zdjęcie 12, które mogło by tłumaczyć jak się owe pręty poruszają) i filmy (niestety nie mogę sobie przypomnieć, gdzie je widziałem... ) Odwiedź także tą stronę. Tam na dole są zdjęcia prętów w przybliżeniu... Coż sprawa wielce kontrowersyjna, ale rzeczywiście całkiem nieżle by było znaleźć zwierzątka, które istnieją, a nikt o nich nie wie, a ten kto wie, niekoniecznie wierzy...

Hmmm...

 The Truth is out There ;)

Offline madia

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2005, 02:42:19 pm »
Na niektórych tych zdjęciach widać małe muszki czy osy ...coś takiego w każdym razie. Na innych  tylko jakieś świderki albo raczej śruby...to w końcu to są jakieś robaczki czy maszynki bo coś nie mogę powiązać tych muszek z tymi świderkami...:D
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2005, 03:21:23 pm »
Cytat ze strony
, którą podał Koortshack.

Cytuj
There is no specific object that can be a rod or become a rod.

ANYTHING can become a rod

IF the object is moving or if the camera lensee is the right distance from the object to create the artifact.

Anything flying with a certain speed can become a rod. all you have to do is use a video camera with a circular glass lense and every video camera has one.

The shape of the rod comes from the construction of the circular lense of the camera, This is the shape the camera interprets any image which is within a specific focus range... I.E. (right outside focused range or right in front of the focus range)

The lensee artifact is created is when the objects are moving so swiftly that the cameras circular lensee captures it as the same shape as an unfocused image due to the camera lensees limited optical ability to capture super fast moving objects.

Either way the camera interprets the image the same proving that the artifact is in fact present in the lensee.


Sam autor wyjaśnia przyczynę powstawania takich ujęć z prętami. Tajemnica rozwiana? Nie do końca, ponieważ wspomina również o pewnych hyper speed objects, które nie mogą być zobaczone w konwencjonalny sposób ze względu na swoją olbrzymią prędkość. Zarejstrowanie ich prawdziwego kształtu za pomocą kamery jest również nie możliwe, jednak coś się czasem utrwala na taśmie. To są właśnie te zniekształcone obiekty, które bierzemy za ...pręty. Brzmi sensownie, chociaż jak wyjaśnić obecność tych hyper speed objects? Może to pył kosmiczny opadający na powierzchnię Ziemi, albo coś... czego nigdy nie zarejstrowały żadne radary.. Sam już nie wiem. :roll:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline kort

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2005, 07:52:02 pm »
No więc właśnie o to chodzi, że nie można tego wytłumaczyć... Poszukam jeszcze jakiś innych informacji...

Offline Szatanista

"Pręty", czyli "The Rods"...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2005, 06:44:56 am »
to ja wam powiem teraz, co ja widziałem:
coś, długiego, czarnego na tle nieba(były chmury),  musiało lecieć całkiem nisko,  i potem wlecialo w chmury, miało gdzieś niewiem, parenaście metrów. szybko leciało. mój kolega też to widział, bo to on mi zwrócił na to uwage. miało to zdarzenie dzisiaj rano jak szedłem do szkoły
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

 

anything