Autor Wątek: Nowy numer "Science-Fiction"  (Przeczytany 256905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 10, 2006, 07:43:07 am »
No to może ja zweryfikuję swoją opinię bo przeleciałem dwa nowsze numery SFFH:

1) z 8/06:
=> Monika Sokół AXIS MUNDI - jaki szit, epatowanie okropieństwami, perwersją, brutalnością, gdzie nie rozwija się to w nic ciekawego, nowego i w ogóle w nic (bo cały ten świat "bohaterki" to zaledwie szkic jak ze snu a nie coś konkretnego, to już fragmnety "ziemskie" o gwałceniu dzieci opisane dokładniej i bardziej prawdziwie). Moja konkluzja: nie chciałbym nigdy spotkać Pani Moniki :?
=> Wojciech Świdziniewski TRZY PIECZENIE - autor już jakoś wyrobiony to i styl pisania niezły, gorzej z samą historią, która się kupy nie trzyma i zakończenia nie ma; a żeby wplatać rzeczywiste duże wydarzenia w fantastykę to naprawdę trzeba mieśc dobry pomysł a nie tak trzask prask
=> Andrzej Kozakowski SHORTY - jak zawsze dobre

2) z 9/06:
=> Eekhaut ZA ORBITA NEPTUNA - fajny klimat z którego nic nie wynika na koniec, ani to opowiadanie sf z tajemnicą o wszechświecie, ani to opowiadanie obyczajowe w sztafażu sf z tajemnicą o człowieku... szkoda
=> Pilipiuk ZEPPELIN L59/2 - dobrze napisana, ciekawy, fajny klimat... i znów ewidentny brak zakończenia
=> Sawicki XIU i SHAO - gówniana space operka dla 15-latka
=> Kozłowski ŁZA BOGA - bełkot

No i rzeczywiście jest kiepściuchno :? Trochę szitu, trochę opowiadań znanych autorów, które są dobre w formie a słabe w treści...

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 11, 2006, 12:02:47 am »
Cytuj
jimmyNo to może ja zweryfikuję swoją opinię bo przeleciałem dwa nowsze numery SFFH:


najnowsze? :-) chyba w innej czasoprzestrzeni żyjemy.


Cytuj
=> Sawicki XIU i SHAO - gówniana space operka dla 15-latka


o gustach nie dyskutuję, masz rację dając takie oceny, jak dajesz. pytanie tylko, czy 15 latkowie nie maja prawa poczytać czegoś dla siebie? Zapewniam cię, że calkiem spore grono nie15-latkow też znalazlo w tym tekście coś więcej , niż shit, trzymając się prawidłowej tego słowa pisowni.

Cytuj
No i rzeczywiście jest kiepściuchno :? Trochę szitu, trochę opowiadań znanych autorów, które są dobre w formie a słabe w treści...


napisz lepsze, przeslij, zapewne ukaże się drukiem i nie jest to przytyk. ja jestem tylko lustrem, w którym odbija się stan polskiej fantastyki, jimmi. I nic ponad to.

Offline Jimmy

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 12, 2006, 07:50:37 am »
Cytat: "Robert J. Szmidt"
najnowsze? :-) chyba w innej czasoprzestrzeni żyjemy.

1) Czytaj uważnie. Napisałem "nowsze" (w kontekście mojego posta na poprzedniej stronie) a nie "najnowsze"
2) Żyję w takiej czasoprzestrzeni w jakiej żyje strona Twojego pisma :badgrin:
Cytuj
pytanie tylko, czy 15 latkowie nie maja prawa poczytać czegoś dla siebie? Zapewniam cię, że calkiem spore grono nie15-latkow też znalazlo w tym tekście coś więcej , niż shit

Powtarzasz się. Oczywiście że mają. Każdą krytykę musisz traktować tak samo i jak mantrę wałkować, że "mniej wyrobieni, początkujacy, młodzi czytelnicy też muszą coś czytać"?
Zgadzam się z Twoją opinią co wyrażałem w poprzednich swoich postach. Ten na który odpowiadasz też nie jest tego zaprzeczeniem, po prostu jak w poprzednim nachwaliłem się dobrych opowiadań w starych numerach, tak teraz przeczytałem numery z tego roku i podzieliłem się wrażeniami - na podstawie tych dwóch i w porównaniu do tego co było 2-3 lata temu jest kiepściuchno. Co nie zmienia faktu, że zgadza się, że "mniej wyrobieni czytelnicy" też muszą coś czytać. Najwyżej dzisiejszy SFFH jest tylko dla nich a "zaawansowani" niech sobie czytają coś innego. Ale nawet takiego wniosku nie śmiałem wysnuć po niepełnej lekturze zaledwie dwóch numerów.
Podzieliłem się wrażeniami, jak DLA MNIE wyglądaja te opowiadania, a Ty idziesz w ideologię...
Cytuj
napisz lepsze, przeslij, zapewne ukaże się drukiem i nie jest to przytyk.

Przesyłem, przesyłałem, widać było gorsze albo lustro akurat zmatowiało :?
Cytuj
ja jestem tylko lustrem, w którym odbija się stan polskiej fantastyki, jimmi. I nic ponad to.

Bez żartów. Każdy ma jakieś prywatne gusta i guściki a przecież nie dajecie opowiadań drogą losowania tylko świadomego wyboru. A poza tym zdecyduj się, czy jesteś lustrem i stan polskiej fantastyki jest na takim a nie innym poziomie czy też taki jest profil Twojego pisma, ukierunkowanego na "czytelnika niewyrobionego"?
Cytat: "NURS stronę czy dwie wcześniej"
Oprócz czytelnika wyrobionego są tez i tacy, którzy czytają te proste kawałki nie mając bagażu wiedzy, jaki ty masz. Głównie na nich jesteśmy ukierunkowani, i jak na razie system się sprawdza.

Offline Robert J. Szmidt

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 19, 2006, 12:08:42 am »
Jimmy nie bierz tego do siebie, ale tak to juz wygląda, że im wiecejczłowiek czyta,tym bardziej staje się wymagający. nie dziw się, że tera wymagasz czegoś lepszego niz parę lat temu. Janatomiast mogę dac ci tylko tyle, ile napisza autorzy. Staram sie dobieraćrepertuar tak, by 15-to latek dostałswoje a kiedy to mozliwe, żeby także starzy wyjadacze dostali cos strawnego dla nich.

Offline savajam

Swidziniewski i jego Hamdirholm
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 08, 2007, 12:14:17 am »
Witam serdecznie, wydumałam że chyba tu mogę dać tego posta. W nr 28,29 i30 SF były opowiadania Swidziniewskiego o Hamdirholm, ubawiłam się czytając je i chciałam zapytać czy może w przyszłości powróci on na łamy SFFH razem z Hamdirholm. Dziękuje za uwagę ;)
Komputer to logiczne ogniwo w rozwoju człowieka: inteligencja bez moralności."
(John Osborne)

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 14, 2007, 10:40:36 pm »
Od dziś hula już nowa strona: http://www.science-fiction.com.pl

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 01, 2011, 01:08:53 am »
W sprzedaży jest już dostępny czerwcowy numer "SFFiH": http://www.literatura.gildia.pl/prasa/science_fiction_fantasy_i_horror/2011/06
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline downbylaw

Odp: Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #277 dnia: Lipiec 01, 2011, 06:50:35 pm »
Jeśli kogoś to interesuje, na moim blogu dostępna jest bardzo subiektywna recenzja najnowszego, lipcowego SFFiH. Zapraszam pod adres:
 
http://marcinrusnak.wordpress.com/2011/07/01/kubel-zimnej-wody/
 
Pozdrawiam!

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #278 dnia: Lipiec 03, 2011, 06:54:43 pm »
Jeśli kogoś to interesuje, na moim blogu dostępna jest bardzo subiektywna recenzja najnowszego, lipcowego SFFiH. Zapraszam pod adres:
 
http://marcinrusnak.wordpress.com/2011/07/01/kubel-zimnej-wody/
 
Pozdrawiam!

Już myślałem, że jakoś ostro będzie, krytycznie i z pomyjami na redakcję, i utwierdził mnie w tym domniemaniu tytuł Twojego wpisu, a tu zonk :)
Toż to piękna laurka, że aż się chce zaraz do kiosku lecieć by się tymi dobrymi tekstami nacieszyć :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Golan

Odp: Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 21, 2017, 03:39:08 pm »
Oj, ja juz 100 lat nie kupowałam SF.