Autor Wątek: Nowy numer "Science-Fiction"  (Przeczytany 256919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin

Nowy numer "Science-Fiction"
« dnia: Luty 07, 2003, 04:00:14 pm »
Co o nim myślicie?

Devonus

  • Gość
Świetne opowiadania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2003, 01:54:50 pm »
Mam prawie wszystkie numery. Jest co poczytać, oraz komiks o Nikiczu.
Generalnie gorąco polecam.
Zauwarzyłem tylko jeden minus, grudzi ręce, nie wiem czy to farba drukarska czy papier.

Offline themon-Felków Twórca

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2003, 01:57:21 pm »
miałem w ręku raz, na krótko i przeczytałem jedno opowiadanie (w tymze celu zresztą w łapy mi ją wciśnięto). było to opowiadanie "policzcie piramidy" i było przefajne.

Devonus

  • Gość
Link do strony Science Fiction
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2003, 12:20:54 pm »

Offline Taclem

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2003, 01:15:51 pm »
Im wiecej takich pism tym lepiej. Poki mam taka mozliwosc kupuje wszystkie pisma (poza stricte rolplejowymi) fantastyczne na rynku. I chwale sobie. SF ma swoja specyfike i bardzo go polubilem.
ARPE NOCTEM

Offline Maciej

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2003, 02:41:07 pm »
Lubię SF, zasadniczo nie mam kasy na książki, więc kupuję głównie (jak pewnie 90% ludzi, ale może nie...) dla opowiadań. Moim zdaniem ostatnie 'W czas wielkiej burzy' jest idealne. Władca przekładów też dobre.
Co do brudzenia palców to istotnie muszą popracować nad składem tej farby. A co do porównywania... Lepsze to niż nowa fantastyka dla mnie. Na pewno.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Neithan

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2003, 05:11:20 pm »
Zgadzam się Science Fiction Rulez!!!
’elamshin d’lil Ilythiiri zhah ulu har’luth jal- Przeznaczeniem Mrocznego Elfa jest podbic wszystkich

Offline żuk

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2003, 01:48:22 pm »
Mi sie bardzo podoba, kupuję co miesiąc od 8 miesięcy a wcześniej kupowałem tak sporadycznie. Powiem wam tyle że mi Science-Fiction przypadło bardziej do gustu niż Nowa Fantastyka.
artia P.I.W.O. (Partia Inteligentnych Wysłanników Oświecenia) to jest to!!!

drmuto

  • Gość
Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2003, 09:33:32 pm »
no na pewno świeży oddech na rynku - a poza tym jak się zdaje pan red z tej gazety nie wywiera tak przemożnego wpływu na kształt pisam niż inny pan red - no i przede wszystkim nie trąbi wszem i wobec jakie ma poglądy i co jest na świecie najlepsze a co nie

Offline Izolda

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2003, 06:48:00 pm »
Także uważam, że Science Fiction to bardzo dobra gazeta. Komiksy są super :), ale jak zauważył kolega Devonus brudzi ręce. To chyba jedyny minus tej gazetki.
Bardzo podobało mi sie opowiadanie o kamieniu filozoficznym, ale zapomniałam jak sie ono zwało :), jak ktoś pamięta to niech powie co o nim sądzi :)
Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"

Offline Rhobaak

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2003, 10:50:33 pm »
Cytat: "Izolda"
Bardzo podobało mi sie opowiadanie o kamieniu filozoficznym, ale zapomniałam jak sie ono zwało :)

Czyżby chodziło o "Opus Magnum"? Na mnie nie zrobiło zbyt wielkiego wrażenia - przyzwoite opowiadanie i niewiele więcej.

"Science Fiction" kupuję od chwili, gdy przypadkowo trafiłem na pierwszy numer w kiosku. Za przystępną cenę dostaję (po odfiltrowaniu) porcję niezłej literatury. Czasem trafiają się prawdziwe perełki (z S-F: opowiadania o Toy Andrzeja Ziemiańskiego, z fantasy: cykl o Krzyczącym w Ciemności Agnieszki Hałas). Ostatnio mam trochę mało czasu na czytanie, ale po sesji zabieram się za odpracowywanie zaległości;)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline marłak

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2003, 05:00:31 pm »
czasopismo jest swietne i co najwarzniejsze promuje tworcow z naszego pieknego kraiku. Pamietajmy takze o rozpoczetej seri ksiazkowej o takim samym tytule.
Ja najbardziej czekam na zbior opowiadan Agnieszki Chałas o Krzyczącym w Ciemności niesamowita dark fantasy.

A co sadzicie o okladkach czasopisma. Mi (a jest to moje czysto subiektywne zdanie) stanowczo sie nie podobaja. No poza kilkoma wyjatkami.
op secret

Offline Izolda

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2003, 07:14:17 pm »
Chodziło mi właśnie o "Opus Magnum" Rhobaak, dzięki. Nie wiem w sumie czemu to jedno z najlepiej przezemnie zapamiętanych opowiadań.
Teraz zabarałam sie za najnowsze SF, przeczytałam pierwsze trzy opowiadanka. Ktoś juz je czytał?? Uważam, że mają strasznie katastroficzny klimat i ogólnie są dołujące. Może reszta będzie troszkę lżejsza :D
Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"

Offline Pokpoko

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2003, 10:33:14 pm »
SF jest IMHO o niebo lepsze od NF....często maja kilka numerów słabszych...np obecny...ale jak trafia sie pperełki typu Toy(toy rulez :D )to rekompensuja te kilka słabszych txtów...no i publicystyka RAZ'a...inna sprawa recenzje co do których odnosze wrazeni eże 80% jest na "Hurra i do przodu"czyli wszystko super gnioty nie istnieja...no i ta ich nieszczęsna seria wydawnicza....apokalipsa wg Pana Jana była swietna ale tej drugiej nie czytałem....ale fakt że te książki wychodzą juz od 8?6?miesiecy i nie moga wyjśc jest zdziebko frustrujacy...no i po tych wszystkich szumnych zapowiedziach...cena 26zł... :P ja rozumiem prawa rynku ale to nich nie robia nadziei...ale generalnie jest uber-spqs...

Offline rockatansky

Nowy numer "Science-Fiction"
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2003, 12:32:46 am »
...pismo jest jedyne w swoim rodzaju (jeśli chodzi o rynek polski), ciekawe i zróżnicowane opowiadania znanych oraz tych mniej znanych autorów..polecam...
 :D faktycznie brudzi ręce :D
s I turn to sand you took me by the hand
and  declared that love prevails over all...