Autor Wątek: Potwor z Loch Ness  (Przeczytany 20486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manki

Potwor z Loch Ness
« dnia: Luty 07, 2003, 02:15:15 pm »
No wlasnie... Czy jest to moze jakis nieznany gatunek zwierzecia, czy tez cos, co od dawna uwazamy za wymarly gatunek (opisy potwora pasuja do plezjozaura). A moze potwora tego w ogole nie ma - jest to tylko wymysl ludzi, ktory dotrwal do naszych czasow i niektorzy dalej w niego wierza. Jakie jest Wasze zdanie?
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline SzAjBuS

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2003, 02:04:02 pm »
Moim zdaniem, dzisiejsza technika jest tak wysoko rozwinieta, ze niewykrycie tak wielkiego zwierzecia graniczy z cudem. Wszelkiego typy sondy czy radary glebinowe powinny wykryc takowe zwierze.
Moim zdaniem to lokalny mit.
Lowcy złota, by nie popuscili w znalezieniu naszego potworka. Wiecie jak kase mozna trzepac z ogladalnosci tego olbrzyma
Juz trudniej by bylo znalesc Yeti.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Gollum

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2003, 03:10:50 pm »
Cholera wie. Z jednej strony, zważywszy na tysiące poszukiwaczy, uzywających nowoczesnego sprzętu, którzy nic nie wykryli, można twierdzić, że nie ma.
Z drugiej jednak strony, tyle relacji z jednego tylko miejsca daje do myśloenia. Dlaczego cos podobnego nie zdarza się nad innych szkockim jeziorem, tylko właśnie tu.
Coś w tym jest, tyle że my jeszcze nie wiemy co.

Offline Kormak

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2003, 05:28:33 pm »
Loch Ness to nie jakieś tam małe jeziorko i nie do końca zbadane. O ile się nie mylę, posiada/ło (podziemne?) połączenia z morzem.
Nie pokładałbym ślepej wiary w nowoczesnej technice.
Poza tym poszukiwacze Nessie musieli zachowywać się w sposób "cywilizowany"... na pewno było sporo zapaleńców, którzy chcieliby zrzucić do jeziora np. bomby głębinowe.

Jeszcze jedno - Nessie, jeśli istnieje, na pewno nie jest głupi/a i kiedy był ruch na jeziorze, uciekał/a do kryjówki.

Offline SzAjBuS

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2003, 07:28:27 am »
Przeciez nikt nie mowi ze tam musi stac cala banda poszukiwaczy.
Nawet zakladajac inteligencje potwora, to jest mozliwosc zalozenia czujek, sond czy tez kamer w strategicznych miejsach (typu jakies wejscie do tuneli, miejsca duzego zarybienia).
Obserwacja satelitarna powierzchni jeziora (z tego co iwem, to Nessi wyplywa raz na jakis czas).
No jasobie nie wyobrazam, by tego nie wykryc : )
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Gollum

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2003, 07:42:04 am »
I to jest podstawowy probmem; tłumy poszukiwaczy, i to nie tylko niedzielnych amatorów, lecz i fachowców, szperanie sonarami, echosondami i innym ustrojstwem, monitorowanie kamerami, może i satelitarnie (o tym nie słyszałem, ale jest realne) i nic.
Gdyby to był plezjozaur czy coś w rodzaju innego gada, płaza czy ssaka, to musiałby raz na jakiś czas wystawić głowę nad powierzchnię, by zaczerpnąć powietrza.
Może to być jeszcze ryba, która głowy wystawiać nie musi. Słyszałem też opinię, że to może być gigantyczny węgorz lub jesiotr. O ile w jesiotra mozna uwierzyć, wszak to ryba potężna, o tyle w węgorza niekoniecznie. No, chyba że był to konger, czasami zwany węgorzem morskim. Ma toto do 3 metrów długości. Ale żyje on w morzu, a nie zimnym, słodkowodnym jeziorze.
Krótko mówiąc: nie wiemy. Niektórzy wierzą. Tym to dobrze :wink:

Offline Gollum

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2003, 07:47:41 am »
Cytat: "Kormak"
Nessie, jeśli istnieje, na pewno nie jest głupi/a i kiedy był ruch na jeziorze, uciekał/a do kryjówki.

Z całą pewnością. To dlatego pojawia się, gdy nikt się tego nie spodziewa, czyli gdy jest względny spokój. Jeśli tak dalej pójdzie, to Nessie może wyewoluować w stronę inteligentnego złośliwca, który siedzi jak mysz pod miotłą, gdy go szukają i nagle wyskakuje, by postraszyć jakiegoś gościa hotelowego (bo właściciele już dawno zostali postraszeni :wink: ). Zresztą będzie musiała. Gdy się nie przystosuje, to ją złapią. A tego właściciele nadjeziornych interesów by sobie nie życzyli...

Offline Kormak

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2003, 08:47:34 am »
Jak pisałem wcześniej, jezioro chyba ma podziemne połączenia, może więć Nessie odwiedza Loch Ness tylko bardzo okazjonalnie.
Nie sądzę, żeby można było umieścić czujniki we wszystkich strategicznych miejscach jeziora. Satelity? Najpierw trzebaby było namówić odpowiednie służby, żeby skierowały swoje "oko" na jezioro... a jak to zrobić? Może podsunąć myśl, że w jeziorze ukrywa się Osama bin Laden?

Offline Gollum

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2003, 09:06:57 am »
Cytat: "Kormak"
Jak pisałem wcześniej, jezioro chyba ma podziemne połączenia, może więć Nessie odwiedza Loch Ness tylko bardzo okazjonalnie.

Przedostanie sie takim wielokilometrowym kanałem nie może być łatwe, zwłaszcza dla zwierza, który musi zaczerpnąć powietrza. To by wykluczało gada, płaza czy ssaka. No, chyba że owo połączenie ma także przestrzenie powietrzne.

Offline SzAjBuS

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2003, 09:26:29 am »
Pozatym, wydaje mi sie ze poszukiwacze w pierwszej kolejnosci przebadaliby taki kanal. Przeciez to owiele latwiejsze niz zbadanie calego jeziora. Wystarczylo by pare czujnikow przy wylocie (wlocie) takiego kanalu.
Pozatym:
Cytat: "Kormak"
Satelity? Najpierw trzebaby było namówić odpowiednie służby, żeby skierowały swoje "oko" na jezioro... a jak to zrobić? Może podsunąć myśl, że w jeziorze ukrywa się Osama bin Laden?

W tym momencie mnie zaszokowales, wydawalo mi sie ze czegos takiego nie uslysze od Ciebie. Przeciez teraz mobilnosc i latwosc sterowania satelita jest tak latwa ze niektore z nich pozwalaja kozystac nawet zweklemu internaucie. Jak tylko znajde to Ci podam linki, bedziesz mogl sobie poobserwowac niektore miasta z satelit. A moze przy dobrych wiatrach to i znajdziesz swoje miasto? Swoj dom?
A to tylko przez internet, wyobraz sobie co moga maniacy lub specjalisci
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Manki

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2003, 10:41:30 am »
Co do kamer itp. to na brzegach jeziora Loch Ness sa ustawione kamery skierowane na tafle wody, a obraz z nich jest pokazywany w internecie, wiec jesli ktos jest totalnym zapalencem, to moze obserwowac jezioro 24h/d, az w koncu Nessie sie pojawi :) http://www.lochness.co.uk/livecam/
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline Kormak

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2003, 11:07:30 am »
O dajcie linki do tych satelit! :D

Mysle, ze istnieje znaczaca roznica miedzy satelitami dostepnymi takze dla internautow, a szpiegowskimi "oczami" - nie wyobrazam sobie zeby np. CIA miala udostepnic swoje zabawki garstce zapalencow, zeby szukac jakiegos potwora w szkockim zbiorniku wodnym.
Skoro my tutaj wpadlismy na takie pomysly (czujniki, satelity etc.), to badacze tym bardziej. A skoro ich nie zrealizowali (a moze zrealizowali), to musza miec ku temu powody. Moze niewykonalnosc, moze brak pieniedzy... kto wie.

Offline SzAjBuS

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2003, 12:11:53 pm »
Nie moge ich znalesc, ale gdy tylko dostane je w lpaska to  zapodam linki.
Owszem, sa roznice miedzy satelitami szpiegowskimi a satelitami "for all" , ale nie wydaje mi sie zeby  potrzeba jakis specjalistycznych satelit do obserwacji powierzchni jeziora. Chodz moze sie myle, bo znawca na ten temat ne jestem.
A co do braku pieniedzy, mysle ze na takie rzeczy nigdy ich nie zabraknie, gdyz zyski jakie potwor moze przyniesc beda niewspolmierne
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline mykupyku

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2003, 11:00:22 pm »
z tego co pamiętam to dno jeziora jest bardzo skomplikowanym systemem tuneli, jam i podwodnych pieczar, który nie został do dziś zbadany (koszty, trudny dostęp, potrzeba użycia robotów, gdyz nurkowie narażeni byliby na niebezpieczeństwo)

cos mi się zdaje że potwór nawet jak był to już wyzionął duch pod presją tej durnej cywilizacji
opyright by mykupyku

Offline Gollum

Potwor z Loch Ness
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2003, 09:17:14 am »
Cytat: "mykupyku"

cos mi się zdaje że potwór nawet jak był to już wyzionął duch pod presją tej durnej cywilizacji

I teraz turystów i właścicieli pensjonatów straszy jego upiór :mrgreen:

 

anything