Autor Wątek: Yuri  (Przeczytany 83059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Yuri
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2006, 07:55:09 pm »
Kontynuując wątek Sailor Moon, szkoda, że Ikuhara zrezygnował z prac nad kinówką, która miała być poświęcona tylko Uranowi i Neptunowi :(  Może gdyby do pomysłu powrócił teraz, to Sailor Moon przeżyłaby drugą młodość, a starzy widzowie przypomnieli by sobie o Ruce i Michi :p

Offline Kriss

Yuri
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 29, 2006, 07:29:26 pm »
Ciekawe jak wyglądałaby Ruka na czarnym pegazie  ;) ? Tak czy inaczej, żałuję, ze kinówka nie powstała, myślę, ze dopiero pełnometrazowy film mógłby wykorzystać potencjał drzemiący w tych postaciach. Ale czy teraz spotkał by sie z pozytywnym oddźwiękiem, trudno powiedziec...
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Yuri
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2006, 09:46:17 pm »
Wolałabym Ruke na motocyklu :)
Bawi mnie na polskich forach powtarzanie (najczęściej przez osoby uwazajace się za znawców tematu) za amerykańskim fandomem, że Marimite to yuri. :lol:  No i oczywiscie ciagle przewijajace się głosy że Utena i Anthy nie były parą lecz łączyła je jedynie przyjaźń... :lol:

Offline frostqueen

Yuri
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 17, 2006, 06:31:11 pm »
ciekawe z ta przyjaznia :lol:


UWAGA UWAGA UWAGA

portal yuri.pl oglosil konkurs fanfikowy w klimatach shoujo-ai/yuri!
wszyscy chetni mile widziani! (do konca maja ;))
info znajduje sie na stronie glownej, ale jesli komus nie chce sie klikac, oto ono:

Z powodu małej ilości zgłoszeń konkurs fanfikowy zostaje przedłużony do końca maja oraz zostaje rozszerzony jego zakres tematyczny - można pisać fanfiki na podstawie książek, gier, filmów, komiksów, lub o muzykach.

Gotowe fanfiki należy przesłać na adres admin@yuri.pl

W konkursie może wziąć udział każdy, jeśli zgłoszony fanfik spełni następujące wymagania:

# musi być własnego autorstwa, oraz nie może być tłumaczeniem innego fanfika.
# nie może być nigdzie wcześniej publikowany
# nie powinien przekraczać objętości od 1 do 8 stron pisanych czcionką Times New Roman o rozmiarze 12 punktów.
Niespełnienie wszystkich powyzszych wymagań jest równoznaczne z niedopuszczeniem fanfiku do konkursu.

Oceny nadesłanych fanfików dokona Team YURI.PL w terminie do 15 czerwca br.
Wyniki zostaną podane na portalu.

^_^
url=www.yuri.pl][/url]

Offline Aviona

Neptun i Uran
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2006, 02:25:09 pm »
Jestem wielką fanką tego tytułu  .. ale, nie dziwota, od tego wszystko sie zaczeło .. tak jak zapewne u wiekszości  :lol:
Wątek  Michiru i Haruki powracał bardzo czesto w fanzinach i fanfikach :oops:  sama kiedys jeden napisalam :P tak dla jaj. :arrow:   Sailor moon to tytul ktory na pewno móglby odżyć jesli ktos chcialby sie nim zainteresować i nakrecic kolejna kińowke niestety najprawdopodobniej nie ma juz zaiteresowania ta saria w kraju kwitnacej wisni i nie sadze aby cokolwiek zrobiono w tej sprawie .

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Yuri
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2006, 10:18:28 pm »
Cóż, tak jak pisałam, chętnie zobaczyłabym tą kinówkę, z której niestety ostatecznie Ikuhara zrezygnował. Niespecjalnie interesuje mnie kolejny movik z pełną obsadą w którym Outersy pojawiają się raptem na 5 min by stoczyć wspólny z pozostałymi Sailorkami bój z siłami zła.
Poza tym kinówka koncentrująca się wyłącznie na Ruce i Michi pozwoliłaby na rozwinięcie romansowego wątku :)
Dobrze, że są doujinshi, które w znacznym stopniu rekompensują braki w anime :) Mimo upływu lat, zainteresowanie doujinami z udziałem tych dwóch pań jest w Japonii ogromne i osiągają one zawrotne ceny na aukcjach. Tak więc myślę, że nawet gdyby powstał ów movik, trafił by na spore grono odbiorców. Oczywiście poza Japonią raczej miałby małe szanse na przyciągnięcie widza, bo obecnie panuje trend na “szkolne shoujo ai” (na co zresztą zwróciłyśmy z Kriss uwagę w naszym referacie o yuri). A abstrahując od wieku Urana i Neptuna, to zdecydowanie nie jest to shoujo-ai :p

Cytuj
Wątek Michiru i Haruki powracał bardzo czesto w fanzinach i fanfikach


Fanzinach? A nie w fanartach?

Offline yumi_san

Yuri
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:59:50 pm »
Nie mogłam się nie wypowiedzieć w tym topicu :)

Nowa kinówka SM - jak najbardziej. Szkoda tylko, że szanse na jej powstanie są tak niewielkie. Jeśli chodzi o tytuły, które widziała bym w wersji animowanej to zdecydowanie - Shiroi heya no futari i Paros no ken. Niestety mają sporo lat na karku, więc nie podejrzewam, zeby ktoś podjął się tego zadania. Dziwi mnie, że Strawberry Shake nie doczekało sie ekranizacji. Pozycja wrecz wymarzona do adaptacji filmowej - znana autorka, dużo humoru i ciepła, ładna kreska. Może w przyszłości.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline frostqueen

Yuri
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:08:06 am »
popieram przedmowczynie :D strawberry shake byloby swietne, toz to komedia taka ze az sie prosi
za paros no ken moze ktos i wpadnie zeby sie wziasc, w koncu to jest klasyka co by nie powiedziec. no chyba ze teraz dozwolone sa juz tylko szkolne mundurki ;)

konkurs zostal zakonczony, wyniki juz sa. jako nastepny padnie konkurs fanartowy :)
url=www.yuri.pl][/url]

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Yuri
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 16, 2006, 03:21:41 pm »
Cytat: "yumi_san"
Jeśli chodzi o tytuły, które widziała bym w wersji animowanej to zdecydowanie - Shiroi heya no futari i Paros no ken. Niestety mają sporo lat na karku, więc nie podejrzewam, zeby ktoś podjął się tego zadania. Dziwi mnie, że Strawberry Shake nie doczekało sie ekranizacji. Pozycja wrecz wymarzona do adaptacji filmowej - znana autorka, dużo humoru i ciepła, ładna kreska. Może w przyszłości.


Mimo, że zdecydowanie wolę komiksy niż animację, to są pewne mangi, które chętnie zobaczyłabym jako anime. Na pewno jest to wspomniana przez Ciebie Shiroy Heya no Futari oraz Maya's Funeral Procession. Głównie ze względu na oldschoolową kreskę i typową dla starszych historii fabułę. Jako chara designera widziałabym najchętniej Shingo Araki.
Jednak uważam, że "Truskawka" i inne mangi Shizuru sa nieprzekładalne na język filmu. Podobnie jak np. Yoru.

Cytat: "frostqueen"
strawberry shake byloby swietne, toz to komedia taka ze az sie prosi
za paros no ken moze ktos i wpadnie zeby sie wziasc, w koncu to jest klasyka co by nie powiedziec. no chyba ze teraz dozwolone sa juz tylko szkolne mundurki ;)


W Strawberry Shake tez się szkolne mundurki przwijają.

Offline yumi_san

Yuri
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:22:14 pm »
Cytat: "Louise"
Jako chara designera widziałabym najchętniej Shingo Araki.


O tak, Shingo Araki - designer, który pracował przy Oscar :)

Mnie sie marzy coś chyba zupełnie nierealnego, komiksowe adaptacje prozy Sarah Waters. Jako rysowniczkę typuję Haruno Nanae, w wersji bardziej "sweet" może Yazawę Ai, ale musiałaby nadać nieco chropowatości swojemu "ładniutkiemu" stylowi.

A ja zdecydownaie wolę doujinshi, niż fanfiki :D
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Yuri
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 17, 2006, 01:09:15 am »
Cytat: "yumi_san"
O tak, Shingo Araki - designer, który pracował przy Oscar :)


Ja mam słabość do Lady Oscar. Jako filmu i jako postaci :)

Cytuj
Mnie sie marzy coś chyba zupełnie nierealnego, komiksowe adaptacje prozy Sarah Waters. Jako rysowniczkę typuję Haruno Nanae, w wersji bardziej "sweet" może Yazawę Ai, ale musiałaby nadać nieco chropowatości swojemu "ładniutkiemu" stylowi.


Pomysł przyznaję ciekawy. Haruno Nanae może tak, ale tylko jako rysowniczka Fingersmith. Tipping i Affinity tylko w wersji Yamaji Ebine :)
A Ai Yazawa zdecydowanie nie. Jej kreska jest zbyt...hmm...dziecinna na takie historie.

Offline yumi_san

Yuri
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 17, 2006, 01:22:33 am »
Cytat: "Louise"
Tipping i Affinity tylko w wersji Yamaji Ebine :)


Jeśli chodzi o postaci, owszem jej kreska by pasowała idealnie. Ale u Waters dużą rolę grają tła, wnętrza, atmosfera a Ebine-san operuje tłem bardzo oszczędnie. Ten wiktoriański Londyn bardzo by na tym stracił, niestety. Moze postaci Ebine-san, a tła ktoś inny  ;) ?
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Yuri
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 17, 2006, 08:48:13 pm »
Owszem tła, wnętrza i atmosfera odgrywają u Waters bardzo duża rolę. Widać po Yoru..., że rysowanie teł nie jest Yamaji Ebine obce. Uważam, że sprawdziłaby się ona w tych klimatach, choć nie wykluczam, że jej wersja różniłaby się znacznie od pierwowzoru :)

Offline yumi_san

Yuri
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 22, 2006, 10:45:54 pm »
Ze wstydem musze przyznać, ze Yoru nie czytałam, jak na razie  :cry: moze wtedy nabrałabym większego zaufania by powierzyć prozę Waters adaptacji Ebine - san. Nawiasem mówiąc, kiedy złapę trochę oddech w czasie sesji, zamierzem znowu sięgnąć do mangi Ebine-san, która potrafi ożywić ich karty tak ciekawymi i bliskimi czytelnikowi postaciam. Według mnie, właśnie ta jej umiejętnośc jest najwazniejsza, nie znam innego twórcy, który potrafił by kreowac tak "realne" postaci. Moze to też kwestia realistycznej konwencji. Lou, czemu uważasz, ze kreska Yazawy jets dziecinna?
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline pawel321

Yuri
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 23, 2006, 05:37:18 pm »
A oglądał ktoś "Stainless Night" ?
Bardzo fajne Yuri.

 

anything