trawa

Autor Wątek: BLAKI  (Przeczytany 114544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 21, 2005, 07:40:27 am »
Cytuj
Mnie też sie nie spodobał, w kontekscie Blakiego np. z Wraka lub pasków "urlopowych" to on jakiś taki mało wyraźny

widzisz, jest odwrotnie.
paski są umieszczone w kontekście wcześniejszych komiksów, powiedzmy normalnych, regularnych.  nie odwrotnie. najpierw powstał album (2001), potem jego druga wersja (2005 - to co się teraz ukazuje), a paski to tylko taka mała psotna krotochwila.
Między innymi dlatego pasek w którym blaki zaczyna smęcić na temat zalet grzanek z serem a potem się okazuje że pająk paolo mu świsnął ser i uciął gadaninę ma podwójne dno.
Cytuj
"Blaki" to świetna rzecz, wiec może nie należało jej psuć jakimiś "eksperymentami"

tak jak napisałem - paski to eksperyment. W albumie ich nie ma, gwoli ścisłości.
Cytuj
że jak kolega to od razu scenarzysta?

jeszcze mi się nie zdarzyło wziąć od kogoś scenariusz na zasadzie koleżeństwa. To nie paczka orzeszków.
Cytuj
scenariusze trzeba umiec pisać.Scenarzystą to może byc np. Szyłak

a tu się zgodzę w całej rozciągłości.


aha, żeby nie było - nie odmawiam krytyki tego komiksu nikomu, nawet jeżeli ktoś zmiesza go z błotem nie powiem ani słowa, bo to jego święte prawo, ja jako twórca tego komiksu już skończyłem nad nim pracować. tak było np przy monochromie, uwagi krytyczne przyjmowałem godnie w ciszy i spokoju. Tak też było przy tym czajniku, nie powiedziałem ani słowa na temat tego że IMO gil mija się z prawdą, ani nie narzucałem mu żadnego odgórnego sposobu myslenia o tym komiksie. Nie podoba się, proszę bardzo, to jego opinia, nic mi do niej,  sęk w tym że gil wybrał sobie, jakby to powiedzieć, mało odpowiedni moment na wywalenie co myśli o scenariuszach karola, że o Bogu ducha winnym w tej całej sytuacji szłapie nie wspomnę. A tak poza tym wszystko wina macieja. Się zapytał - dostał odpowiedź. Maciej zostajesz wpisany tuż za gilem na faklistę. ;)

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 21, 2005, 07:55:25 am »
Cytat: "pszren"
jak to faktycznie będzie wydane - wiadomości o planach timofa krążyły pozytywne ;)
ja życzę sukcesów.

Liczba stron: 56
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: cz.-b.
Cena z okładki: 14 zł

Offline pszren

BLAKI
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 21, 2005, 08:36:15 am »
bardzo dziękuję za wyjaśnienie. to już wiedziałem, ale rozumiem, żeby nie dopytywać, tylko przekonać się osobiście :)

mi raczej chodziło o to, jak przedstawi się linia wydawnicza teamoffu, czy będzie starannie czy zinowo. domyślam się, że profesjonalizm pierwsza klasa.

pozwolę sobie dodać, że Blaki to bardzo sympatyczna postać, dla mnie rozsławiły go paski.

Bo Blaki to filozof taki. :D

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 21, 2005, 08:42:12 am »
bez przesady - to człowiek myślący, homo sapiens po prostu.
Żaden filozof. Bo zaraz się podniosą głosy o artystycznym pseudofilozoficznym bełkocie, uzasadnione zresztą.

Offline Maciej

BLAKI
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:24:40 am »
Blaki filo

A to nie pod taką nazwą w ziniolu szło?

A wszystko to twoja wina Mateuszu
gdybyś nie wymyślił Blakiego
nie natchnąłbyś Karola do napisania scenariusza
i nie narysowałbyś czajnika
zaś Daniel by nie "podpadł"

więc w sumie to chyba możesz wpisać na faklistę
siebie
i to przed Gilem  ;)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 21, 2005, 10:04:42 am »
taa, blaki filo, ale wtedy byłem młody i głupi, po czasie zrezygnowałem z aspiracji filozoficznych.

a co do faklisty to nie przejmuj się, karol jest na niej na pierwszym miejscu drukowanymi literami, boldem, podkreslony i zaznaczony markerem nawet. za nie dostarczanie scenariuszy na czas. niech się pochwali, bo to dobra anegdota jest.
m

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 21, 2005, 10:37:38 am »
tak w ramach wyjaśnień.
Co do Rafała Szłapy. Nie mam intencji żeby go obrażać (tak jak i nie mam takich intencji w stosunku do Mateusza i Karola) i chyba zbyt mgliście napisałem o co mi chodzi. szanuje Rafała jako twórcę, choć nie jestem wielkim entuzjastą jego komiksów, ale uważam, że Jego styl rysowania sprawdza się dużo lepiej w komiksach, nazwijmy to "akcji" niż, w takich historiach, gdzie dwóch gości siedzi i gada tylko, lub gdzie jeden prowadzi monolog. Dlatego uważam, że czajnik w jego wykonaniu mógłby być niestrawny. Duzo lepiej w takich historiach sprawdza się Mateusz, o czym przekonuje zarówno Blaki jak i Rewolucje.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 21, 2005, 10:53:56 am »
Cytat: "Gilbaert"

Jego styl rysowania sprawdza się dużo lepiej w komiksach, nazwijmy to "akcji" niż, w takich historiach, gdzie dwóch gości siedzi i gada tylko, lub gdzie jeden prowadzi monolog.

...

Duzo lepiej w takich historiach sprawdza się Mateusz, o czym przekonuje zarówno Blaki jak i Rewolucje.


chcesz powiedziec że nadaję się tylko do rysowania nudnych komiksów o niczym, gdzie goście tylko siedzą, stoją albo prowadza monolog wewnętrzny?
to chcesz powiedzieć? :D :D :D

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:00:47 am »
nic takiego nie napisałem men. Bo uważam że sprawdzasz sie w każdej historii. Tyle, że uważam również, że dużo lepiej sie sprawdzasz w tworzeniu takich jak to napisałeś "nudnych komiksów o niczym, gdzie goście tylko siedzą, stoją albo prowadza monolog wewnętrzny" niz Rafał Szłapa.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:25:20 am »
Cytat: "Gilbaert"
uważam że sprawdzasz sie w każdej historii.

chcesz powiedzieć że mógłbym narysować każdą historię co mi ją ktoś podrzuci? dobrą, złą, tragicznie złą? że niby nie umiem rozpoznać który scenariusz jest dobry, a który nie?
:D :D :D

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:31:26 am »
Cytat: "andruth"
Matesz Skutnik jakoś nie groził mi ujawnieniem Archiwum X, tylko ty jakiś popsuty jesteś.

pewnie że nie groził, bo tak jak mówił opinie o komiksie to prywatna sprawa opiniodawcy. A zamieszanie z gilem wyszło z innego powodu niż róznica poglądów na komiks, ale to se wyjaśnimy na żywo w łodzi, o ile przyjedzie.

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:44:38 am »
Cytuj
chcesz powiedzieć że mógłbym narysować każdą historię co mi ją ktoś podrzuci? dobrą, złą, tragicznie złą? że niby nie umiem rozpoznać który scenariusz jest dobry, a który nie?
 
dylu dylu na badylu, pirli pirli... ;)

Cytuj
A zamieszanie z gilem wyszło z innego powodu niż róznica poglądów na komiks
hmmm. Jak uważasz.
Cytuj
ale to se wyjaśnimy na żywo w łodzi, o ile przyjedzie.
powiało grozą...

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:58:39 am »
Cytat: "spidey"
hehe, ale jaja  :)

no.
Black PR jak nic.
o wiele lepszy od white PR.

Offline Maciej

BLAKI
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 21, 2005, 12:27:59 pm »
Cytat: "murtaugh"
tamtego materiału i tak nikt nie zna, no góra dziesięc osób,


No nie wiem... dziesięć?
musiałbyś sprawdzić nakład ziniola :)
Ja obstaję przy około 50 osobach
 :roll:

(wliczając rodziny)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 21, 2005, 01:15:45 pm »
Cytat: "Maciej"

Ja obstaję przy około 50 osobach

co ty. ten nakład ziniola równy 50 sztukom to mit jest. coś jak o tezeuszu i ariadnie.

 

anything