trawa

Autor Wątek: Dylan Dog  (Przeczytany 60591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 14, 2015, 08:30:28 pm »

Offline adro

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 14, 2015, 09:25:04 pm »
myslalem, ze wydawnictwo juz sobie odpuscilo dylana, a tu prosze jednak. Kolejna pozycja wskakuje na liste zakupow. :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Holsten

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 16, 2015, 09:10:07 pm »
Kolejny klasyk wraca na nasz rynek. Świetnie.

Offline graves

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 06, 2015, 09:06:55 pm »
Przeczytałem przedwczoraj najnowszego (w Polsce) Dylana Doga.
Nie jest to na pewno najlepszy Dylan jaki wyszedł w Polsce, ale czyta się go jak zawsze świetnie.


Cały komiks wygląda jak reklama "Alior Bank" ;)
Najciekawsze jest zebranie tych dwóch albumów w jednym tomie. Wygląda to prawie jak bezpośrednia kontynuacja, jednak w oryginale pierwszy album wyszedł w 1990 roku, a drugi dopiero 6 lat później w 1996. DD wspomina nawet w pewnym momencie, że od poprzedniego spotkania minęło 6 lat...
Pewnie jakby teraz były wydawane albumy "Johny Freak" i "Serce Johny'ego" też wydane byłoby elegancko w jednym tomie. W każdym razie mamy dopiero wydanych w Polsce 17 część DD z 346, które zostały już wydane i nadal są wydawane kolejne części.

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Eieo

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 07, 2015, 08:48:07 pm »
Kolejny odcinek Dylana w przygotowaniu? Zajrzyjcie na fanpage BUM Projektu: https://pl-pl.facebook.com/BumProjekt

Offline Holsten

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 07, 2015, 09:51:00 pm »
No i dobrze. Mam nadzieję że tym razem zagości na dłużej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 08, 2015, 08:19:56 am »
fajna ta koncepcja z połączeniem zbieżnych tematycznie tomów Dylana. dzięki temu otrzymujemy pewną ciągłość.
a sam Dylan Dog pozostaje tym samym świetnym komiksem, co za czasów Egmontu - lekką, ale ciekawą, przepełnioną połączeniem grozy i humoru opowieścią o niezwykłych przypadkach Detektywa Mroku. Sclavi umiejętnie czerpie z popkulturowych klisz, budując wokół nich fabuły, ale dodając od siebie elementy, które tworzą ich ostateczny kszałt.
cieszy zapowiedz kolejnego tomu - oby w tym roku wyszedł :)

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 08, 2015, 05:06:57 pm »
cieszy zapowiedz kolejnego tomu - oby w tym roku wyszedł :smile:

W tym roku się raczej nie pojawi.

Offline freshmaker

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 08, 2015, 06:05:07 pm »
słaba sprzedaż czy zgadujesz?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 08, 2015, 06:30:11 pm »

Offline Thiago

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:12:46 pm »
Nowy DD to może nie rewelacja jeśli idzie o historię ale naprawdę fajny i porządny komiks. Z pośród tylu epizodów ile się ukazało w Itali, trzymam kciuki aby wydawcy udało się znaleźć jeszcze lepszą od ostatnio wydanej pary odcinków. 

Offline Sokratesik

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:05:31 pm »
wielka szkoda, że znowu tyle trzeba będzie czekać, to jedna z moich ulubionych serii, a ostatni odcinek (czyli ta druga część podwójnego tomiku) jest dla mnie najlepszym do tej pory u nas wydanym

Offline Death

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 22, 2016, 05:13:21 pm »
Przeczytałem ten gruby tomik z jedną długą historią (Zamek grozy + Dama w czerni) i generalnie jest super, ale mam problem z
Spoiler: pokaż
zakończeniem. Na samym początku lokaj, guwerantka i pokojówka biegają po zamku, widzą ducha, znajdują trupa właściciela zamku i generalnie się boją. A pod koniec komiksu okazuje się, że to właśnie ta trójka stała za wszystkim, czyli mordowała spadkobierców, udawała ducha i tak dalej. I to jest typ zakończenia w dziełach "kto zabił?", którego najbardziej nie lubię. Czyli ten początek historii to nieprawda i miał zrobić w balona czytelnika, bo przecież nie mogli sami przed sobą udawać ducha i się bać. Gdyby się okazało, że zabijała dwójka z nich, to ok, bo przecież mogliby udawać przed trzecią osobą, ale w tym przypadku to nie działa. Biegają po zamku, widzą ducha, znajdują trupa, a na końcu się okazuje, że to oni byli tym duchem i oni zabili. No komedia.  :biggrin:
Scooby Doo by się uśmiał. Ale oprócz tego świetne. Dobre dialogi, fajnie zarysowane postacie, zwroty akcji, gęsta fabuła i tajemnica.

Offline kosmoski

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 04, 2016, 02:13:04 pm »
Nowy Dylan przeczytany (Miasteczko Ramblyn / Bestia z jaskini). Jest dobrze.

Nowy numer podszedł mi znacznie lepiej niż poprzedni. Podoba mi się duszny, mroczny klimat małego miasteczka, pełnego dziwnych mieszkańców i nie do końca jasnych powiązań panujących między nimi.

W trakcie lektury okazuje się, że dane nam będzie poznać kilka szkieletów ukrytych w szafie, niektóre znacząco popychają do przodu fabułę, inne służą szerszemu nakreśleniu tła.

Dobrze wyszły nawiązania, szczególnie do bohaterów Lyncha, humor też na znośnych poziomie, nawet świnia
Spoiler: pokaż
-tropiciel
i żarty Groucha nie odpychają, kilka nawet było całkiem udanych.

Fajnie, że seria dalej się ukazuje, szkoda trochę, że raptem raz na rok, ale lepiej rzadziej niż wcale. Czekam z utęsknieniem na kolejny numer :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 02:17:04 pm wysłana przez kosmoski »

Offline Damian xyz

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:35:27 am »
Miasteczko Ramblyn / Bestia z jaskini - przeczytane. Mam podobne odczucia jak przedmówca - czyli tom lepszy od poprzedniego, ale mimo wszystko Egmont dawał lepsze. Fajnie by było gdyby wychodził jeden (podwójny) tom przynajmniej co pół roku. No i może wydawca nie musi sztywno trzymać się tej formuły (jedna historia w dwóch tomach) i wrzucić dwie odrębne historie do jednego tomu.