trawa

Autor Wątek: Dylan Dog  (Przeczytany 60143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 31, 2013, 06:22:34 pm »
Najwidoczniej w krajach dawnej Jugosławii wciąż silna jest tradycja zainteresowania komiksem włoskim (w końcu daleko nie mają). Kiedyś trafił mi się "ichniejszy" "Tex" i "Zagor" datowany bodajże na schyłek lat siedemdziesiątych. Czyli Bonneli (czy ktokolwiek był wówczas właścicielem praw do tych tytułów) infiltrował ich już od całkiem dawna. A przy okazji: czy udało Wam się wypatrzyć też lokalne wersje "Nathana Nevera" i "Martina Mystery"?
W krajach dawnej Jugosławii jest głównie komiks włoski. Co ciekawe bardzo dobrze sobie radzi tam właśnie Zagor, Tex i inne "spagetti westerny" Zagor to komiks z bardzo dużą ponad 50-cio letnią tradycją. Zawsze jak tam jestem kupuję sobie jednego.
Co ciekwe tak samo jest w Portugalii. Tam są również głównie komiksy "spagetti westerny" co ciekawe wydawane w Brazylii i stamtąd sprowadzane.
Miałem napisać już kilka lat temu artykuł do Kzet o Zagorze, ale jakoś tak zeszło i jeszcze nie napisałem :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kosmoski

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 03, 2014, 10:23:46 pm »
Próbuję rozkminić system wydawania Dylana we Włoszech - o ile dobrze rozumiem oprócz regularnej serii pojawiały się kiedyś również Granderistampa (zbierające zawartość zeszytów z 3 poprzednich miesięcy) oraz Gigante (coroczny numer specjalny). Obecnie poza serią główną ukazują się Maxi zbierające nieopublikowane w regularnej serii opowieści, Super Book reprintujący opowieści ze starych numerów specjalnych oraz Color Fest - czyli kolorowy Dylan (w niepublikowanych i reprintowanych opowieściach)...

Podejrzewam, że system okołodylanowy jest jeszcze bardziej rozbudowany, próbował ktoś może kiedyś go jakoś okiełznać?
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 10:28:12 pm wysłana przez kosmoski »

Offline maximumcarnage

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 03, 2014, 10:48:15 pm »
Jeden z tych tytułów, które bardzo lubiłem i których bardzo brakuje. Może na tej fali powrotu do przeszłości jakieś wydawnictwo zainteresuje się kontynuacją.

Offline kosmoski

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 06, 2014, 10:22:27 am »
Też bardzo żałuję, że Dylan w naszym kraju dwukrotnie poległ. Cagliostro! to do tej pory jeden z moich ulubionych komiksów, dla wielbiciela horrorów to wręcz oaza różnych nawiązań, których wyłapywanie potęguje satysfakcję z lektury.

Max w ostatnim Coś na Progu był inny komiks z wydawnictwa Dylana - Martin Mystere, może przypadnie Ci do gustu (podobna kreska, natomiast tematycznie raczej to fantastyka naukowa niż horror).
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2014, 10:47:10 am wysłana przez kosmoski »

Offline badday

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 15, 2014, 10:52:50 am »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 11:01:19 am wysłana przez badday »

Offline gsg80

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 05, 2014, 09:53:35 am »
Info z Łodzi: nowy Dylan Dog w grudniu z wydawnictwa Aty/Bum projekt. Tom z dwoma nieopublikowanymi w PL historiami

ramirez82

  • Gość
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 05, 2014, 10:06:35 am »
To sobie Aty/Bum projekt szaleje. Myszy, teraz Dylan Dog, nieźle. Fanem Dylana nigdy nie byłem, próbowałem, ale nie podszedł mi. Dziś w tym zalewie znakomitych tytułów też się nie skuszę, ale miłośników Dylana u nas chyba nie brakuje, więc pewnie będzie to dobry wybór.

Offline Holsten

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 08, 2014, 06:11:43 am »
Ja Dylana lubię.  Oby się im powiodło.


Offline Thiago

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 09, 2014, 07:58:10 pm »
To sobie Aty/Bum projekt szaleje. Myszy, teraz Dylan Dog, nieźle. Fanem Dylana nigdy nie byłem, próbowałem, ale nie podszedł mi. Dziś w tym zalewie znakomitych tytułów też się nie skuszę, ale miłośników Dylana u nas chyba nie brakuje, więc pewnie będzie to dobry wybór.


Wydawca ma jakąś stronę internetową?

Offline Itachi

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 09, 2014, 08:09:55 pm »

Offline kosmoski

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 10, 2014, 08:36:16 am »
Ciekawostka...
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/256206-dylan-dog-lalba-dei-morti-viventi
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/256207-dylan-dog-jack-lo-squartatore

w każdym tomiku jest ok. 30 stron komiksu w kolorze w ramach zamkniętej historii
w oryginalnych biało czarnych tomach miały one ok. 100 stron, tutaj zostały odpowiednio skrócone
pozostałe strony (też ok. 30) to różnego rodzaju ćwiczenia, reklamy i opisy postaci
wszystko po włosku

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 10, 2014, 08:47:13 am »
Info z Łodzi: nowy Dylan Dog w grudniu z wydawnictwa Aty/Bum projekt. Tom z dwoma nieopublikowanymi w PL historiami
To sobie Aty/Bum projekt szaleje. Myszy, teraz Dylan Dog, nieźle. Fanem Dylana nigdy nie byłem, próbowałem, ale nie podszedł mi. Dziś w tym zalewie znakomitych tytułów też się nie skuszę, ale miłośników Dylana u nas chyba nie brakuje, więc pewnie będzie to dobry wybór.

Tak tylko w kwestii wyjaśnienia.
ATY i BUM Projekt to zupełnie inne twory
ATY/BUM Projekt wydaje wspólnie kilka różnych rzeczy - Bicepsa etc.

Za wydawanie Mysiej Straży, Dylanów i pewnie jeszcze kilku ciekawych tytułów odpowiada wyłącznie Bum Projekt.

ATY cieszy to co BP zaczyna robić na naszym polskim komiksowie, wspieramy działania jak tylko możemy. Cieszymy się, że jesteśmy z BP zestawiani, ale cały rispekt powinien iść właśnie w stronę BP ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Holsten

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 24, 2015, 08:23:07 pm »
Są już jakieś informacje na temat daty wydania komiksu?

Offline Death

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 14, 2015, 12:46:10 pm »
Są już jakieś informacje na temat daty wydania komiksu?
Od kilku minut. :smile: 
Premiera jutro na targach.

https://www.facebook.com/BumProjekt/photos/a.447178985375724.1073741827.411487568944866/829109267182692/?type=1