Autor Wątek: Dylan Dog  (Przeczytany 60156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Dylan Dog
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2005, 10:27:07 pm »
Bardzo lubię, bardzo żałuję. Brakuje mi takich w miarę inteligentnych nawiązań do klasyki filmu, literatury, malarstwa i w ogóle kultury w wresji pop i niekoniecznie. No i ten Groucho! Może Egmont przegiął z ceną, może rzeczywiście brak targetu... Żałuję, bo dopiero pół roku temu skompletowałem to, co u nas wyszło i myślałem, że to dopiero początek...
Chrzań się, Smirnov

Gilbaert

  • Gość
Dylan Dog
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2005, 11:33:39 pm »
noo. a w takiej Chorwacji to sobie wyadają za małe pieniądze i na własne oczy widziałem opalajace się laski czytające dylana na plażach.

Offline spidey

Dylan Dog
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2005, 07:16:50 pm »
Właśnie jestem po Cagliostro. Świetna rzecz. Tylko dla mnie to jest bardziej komedia (bardzo dobra) niż horror.
 :)

N.N.

  • Gość
Dylan Dog
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:50:19 pm »
Cytat: "Gilbaert"
noo. a w takiej Chorwacji to sobie wyadają za małe pieniądze i na własne oczy widziałem opalajace się laski czytające dylana na plażach.


To pewnie Włoszki były...

Offline misio141

Dylan Dog
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2005, 08:57:42 pm »
ja przeczytałem tylko dwa tomy , a mianowicie "gdy nadchodzi pełnia" i "Johny Freak" i mi sie ta seria bardzo podoba
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2009, 10:06:11 pm »
Kto by pomyślał – zachował mi się jeden nie przeczytany tomik, mianowicie "Po północy". Jak wielu innych, jestem fanem "Dylana Doga" (oraz "Nathana Nevera"), niestety nie na tyle wielu, aby seria utrzymała się w Polsce. Ale nadziei nie tracę... Może coś zbiorczego, formatowo niezobowiązującego, w bliższej bądź dalszej przyszłości... :)
Jak do tej pory żaden z wydanych u nas tomów mnie nie zawiódł. W "Po północy" duże wrażenie robi swoista psychodeliczność tego, co spotyka bohatera w nocnym Londynie. Sam kiedyś przeżyłem dziwną, duszną noc w tym mieście... Tylko obyło się bez ofiar. Wtedy... Teraz sam bywam ofiarą niewydarzonego rynku komiksowego w Polsce.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2009, 10:09:54 pm »
Partia ze smiercia byla ok, ale ogolnie Dylan Dog to taki Spaghetti Hellblazer :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2009, 10:22:03 pm »
Takie upraszczanie Ci nie przystoi, drogi xioncu. :)

Offline freshmaker

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 04, 2009, 05:25:58 pm »
dla zainteresowanych można kupić sobie omnibus dylan doga:
http://www.amazon.com/Dylan-Dog-Case-Files/dp/1595822062/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1254673506&sr=1-1

nie wiem tylko czy ta wersja nie jest w jakimś stopniu cenzurowana w stosunku do wydań europejskich.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline yurek1

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 04, 2009, 06:35:47 pm »
to nie jest omnibus, tylko zbiór bodaj siedmiu czy ośmiu "zeszytów" - takich, jakie były wydawane i u nas. część tytułów zresztą się powtarza. więcej mogę powiedzieć w przyszłym tygodniu, jeśli do tego czasu do mnie dotrze ta cegła.

---
dotarła. Case Files to siedem opowieści, w tym pięć takich, które ukazały się też w Polsce (te "nadwyżkowe" to Morgana i Zed). z ciekawostek warto nadmienić, że w amerykańskiej wersji Groucho nazywa się Felix i... nie ma wąsów. założę się, że to pewnie kwestia praw autorskich do postaci Groucha Marksa. ciekawe.  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 07:57:47 am wysłana przez yurek1 »
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2010, 07:21:05 pm »
"Zamek grozy" i "Dama w czerni" przeczytane.
Tak więc mamy opowieść rozpisaną na dwa albumy i akcja toczy się dosyć leniwie.
Nastrojowość to chyba największy atut tej części.
Mimo pewnych naiwności (nawet jak na przyjętą tu konwencję) oraz momentami drażniącej nonszalancji Dylana Doga, lektura tradycyjnie dostarczyła mi sporo frajdy.

Na skrzydełku zapowiedź "Morgany" i "Opowieści o nikim (Nikim?)". Teraz to już raczej marzenie ściętej głowy, co? :doubt:

Czyż mrok ten wyzierający z empikowskich regałów zaprawdę jest już nie do powstrzymania?! 


Offline Mefisto76

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 21, 2010, 04:39:47 pm »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 21, 2010, 05:50:12 pm »
To jakiś szalony szaleniec! :o
Niezła kolekcja. Szacuneczek.

Offline freshmaker

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:33:09 am »
jestem właśnie po case files dylan dog. świetny zbiorek, ale jak już wspominał yurek większość albumów była już u nas wydana. z nowych/nieznanych w polsce  to chyba tylko "zed" i "morgana" (który to album zresztą ma się ukazać w styczniu). ja do tej pory znałem tylko 3 pierwsze zeszyty dylana wydane u nas (i ostatni "dama w czerni") więc dla mnie duża część materiału była nowością. niestety poki co w planach nie ma kolejnych case files (przynajmniej nie znalazlem zadnych informacji na ten temat na stronie dark horse).

ciekawe jest wspomniane przez yurka konsekwentne usuwanie wasow u groucho. ale w koncu to usa, wiec wydawnictwo moglo miec problemy z prawami autorskimi.

szukalem w sieci polskich edycji dylana, ale widze ze naklady sa juz dawno wyczerpane a na allegro smigaja po 100 pln. orientujecie sie moze czy sa jakies inne anglojezyczne wydania dylan doga?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline pioma10

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2011, 01:45:17 pm »
szukalem w sieci polskich edycji dylana, ale widze ze naklady sa juz dawno wyczerpane a na allegro smigaja po 100 pln. orientujecie sie moze czy sa jakies inne anglojezyczne wydania dylan doga?

Dark Horse wydało tylko 7 zeszytów Dylana Doga. W USA wszystkie oprócz "Zed" wyszły z okładkami Mignoli (u nas 3):
http://www.darkhorse.com/Search/Dylan+Dog
i jeszcze Nathan Never:
http://www.darkhorse.com/Search/Nathan+Never
oraz Martin Mystery (który w Polsce nie wyszedł):
http://www.darkhorse.com/Search/Martin+Mystery

Kiedyś, gdzieś... w sieci była angielska translacja 1 zeszytu DD "Jack the Ripper".