trawa

Autor Wątek: Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?  (Przeczytany 60249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smocza Leia

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« dnia: Maj 30, 2005, 05:15:06 pm »
Mało kto pamięta o pierwszej, klasycznej części Baldur's Gate, a precież ona była doskonała :(. Tak jak Heroes III, gra bez wad. To nie prawda że kolejne części (gier, nie filmów) sę najlepsze. Ten temat jest przeznaczony dla miłośników tej fantastycznej gry. Dzielcie się spostrzeżeniami, wymieniajcie poglądy i opowiadajcie o swoich dróżynach i tajemnych miejscach.

Zapraszam!  :)
toś kto pokonuje innych jest silny. Ktoś kto pokonuje siebie jest potężny...

Offline zim

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2005, 05:31:52 pm »
BG = gra doskonala??
 :lol:

kurde tak przegadanej gry w zyciu nie widzialem...
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Piter

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2005, 05:52:59 pm »
Co za szajs, właśnie w to badziewie gram i wpienia mnie niemożliwie, ale się zaparłem i przelezę.
Co jest do dupy w baldurach i było to te denne portrety. Dobrze że jest net z którego można zassać obrazki z Icewinda. Ogólnie baldury to kupa, przejść tego magiem to się chyba wcale nie da (tak wiem zaraz wyskoczy mi tu ktoś że przeszedł i było łatwo bla bla bla). Masa rzeczy mnie w tym wku**ia aż mi się pisać nie chce.
Najlepszy był jest i będzie M&M 6
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ibram

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2005, 06:17:47 pm »
Ja cały czas staram się zapomnieć.
BGI było dobre w swoim czasie bo wyznaczało zupełnie inny standard, ale zestarzało się błyskawicznie kiedy wyszedł Torment czy BGII (lepsze pod abosolutnie każdym względem).

Jakiś czas temu starałem się sobie odświeżyć tj. przejść całe baldury od początku do końca ale nie zdzierżyłem...

A M&M6 jest faktycznie lepszy. Właśnie walcze z pokusą aby nie zaczynać jeszcze raz, bo ostatnia druzhine zjadł mi niechciany format pół roku temu. Na razie wygrywam ale nie wiem jak to będzie...
zy opowiadasz się za polskim modelem głębokiej demokratyzacji życia politycznego, której celem jest umocnienie samorządności, rozszerzenie praw obywateli i zwiększenie ich uczestnictwa w rządzeniu krajem?

Offline Piter

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2005, 07:12:49 pm »
Bez dwóch zdań odpalaj - ja MM6 dwa razy przeszedłem 8) Pierwszy raz kilka lat temu (nie wiedziałem jaka tam mechanika jest i miałem ekipę 3 wojów i mag dla przyzwoitości - zeszło mi żeby przejść dobre pół roku jak nie lepiej), drugi ze dwa miesiące temu. Nauczony doświadczeniem zrobiłem skład 4 magów - ukończyłem dziada w 3 tygodnie 8) . 7 i 8 już nie miały tej epickości a za to jakąś dziwną grafikę. Ostatnio sobie 9 jeszcze po latach zapuściłem i w końcu się dorobiłem Lisza z czego dumny jestem niezmiernie bo męczarni przy tym było że hoho. 9 jak dla mnie ma miażdżący klimat, stawiam ją zaraz po 6.
Teraz tylko czekam na dychę.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Dereq

Re: Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2005, 07:40:02 pm »
Cytat: "smocza Leia"
(...) części Baldur's Gate, a precież ona była doskonała(...) gra bez wad.


nie ma czegos takiego jak gra idealna.sa genialne piekne,<bla bla> ale nie idealne... BG? nie dziekuje.

RPG sux. ;) w zyciu nie przelazlem ani jednego RPG (PGR?) dochodzilem do polowy i zaczynaly nudzic. nie dla mnie. czekam za to na wieśmina;) (the Witcher)

rzeklem.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Ribald

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2005, 08:49:23 pm »
BG I była fajna w swoim czasie i raczej na jedno przejście, jak można się było podniecać ilością lokacji, nowatorstwem rozwiązań, fabułą zresztą też. Ale potem zagrałem jeszcze z raz, żeby zobaczyć czy da się przejść jedną postacią(ale nie magiem ;) )-dało się. I od tego czasu do niej nie wracam, a jak wrócę to po paru godzinkach mi się odechciewa. Co innego w Tormenta
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline smocza Leia

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2005, 09:51:37 am »
Widzę, że nie ma już fanów tej gry :(... Grałam w Cienie Amn, ale nie umywają się do jedynki. Tak naprawdę to podoba mi się klimat tej gry, europejskie średniowiecze (te zbroje, bronie, nie to co wschodnie dwójka). To jest to co tygryski lubią najbardziej 8).
Czy gra żeby była dobra musi mieć grafikę 3D? Ludzie! A genialna fabuła to za mało?
Portrety są bardzo dobre dobre, te z Icewind sę beznadziejne, Piter.
toś kto pokonuje innych jest silny. Ktoś kto pokonuje siebie jest potężny...

Offline Thrawn

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2005, 10:02:12 am »
Heh... Ludzie bluzgają na Baldura... Świat się kończy.... Nie było bardziej przegadanej gry? Zagraj w Tormenta. A tak na marginesie chętnie zagrałbym w RPG gdzie ani razu nie trzeba wyciągać miecza.
zien w ktorym zwatpisz w Jego Wole, bedzie twoim ostatnim dniem...

Offline Piter

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2005, 12:24:44 pm »
Cytat: "smocza Leia"

Czy gra żeby była dobra musi mieć grafikę 3D?


Czy ja coś o grafice pisałem ?

Cytat: "smocza Leia"
A genialna fabuła to za mało?


No, jak dla mnie to mogłoby jej wcale nie być. Nie ma jak Icewind i jego brak fabuły.

Cytat: "smocza Leia"
Portrety są bardzo dobre dobre, te z Icewind sę beznadziejne, Piter.


Te z BG są mdłe. Jakbym chciał sobie zrobić ekipę 10letnich dziewczynek to bym z nich skorzystał. W Icewindzie zaś są same nieokrzesane dzikusy o wątpliwej moralności z oczu im bijącej - sama słodycz.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Sukul Ankhadu

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2005, 01:58:38 pm »
BG I był beznadziejną grą. Dwójka już była lepsza, ale i tak lepiej mi się podobał Icewind - każdy ma swoje gusta i guściki.

Cytuj
Te z BG są mdłe. Jakbym chciał sobie zrobić ekipę 10letnich dziewczynek to bym z nich skorzystał. W Icewindzie zaś są same nieokrzesane dzikusy o wątpliwej moralności z oczu im bijącej - sama słodycz


Rzeczywiście, portrety z ID były ładniutkie i fajniutkie, szczególnie w dwójce. I było ich o wiele więcej niż w BG ;)

Offline Thrawn

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2005, 02:06:32 pm »
BG I beznadziejny? To była świetna gra. BG II był jeszcze lepszy. A ID to tylko tępe wyrzynanki, żeby gracze mieli co robić czekając na główne danie.
zien w ktorym zwatpisz w Jego Wole, bedzie twoim ostatnim dniem...

Offline Piter

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2005, 02:14:22 pm »
Tępe wyrzynanki zdecydowanie rządzą
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline SquizzZ

Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2005, 03:25:29 pm »
Cytat: "Thrawn"
A tak na marginesie chętnie zagrałbym w RPG gdzie ani razu nie trzeba wyciągać miecza.

W znakomitym stopniu umożliwia to Fallout 8)
I wcale nie chodzi mi o to że w klimatach S-F krucho o miecz, lecz po prostu - 99% wszelkich spraw można rozwiązać na drodze dyplomatycznej.

Co do Baldurów - nie mam im nic do zarzucenia ale jakoś nigdy mnie nie wciągły. Przegadane to dobre słowo :)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline lopolik

Re: Baldur's Gate I - czy wszyscy już zapomnieli?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2005, 03:45:01 pm »
Cytat: "smocza Leia"
Tak jak Heroes III, gra bez wad.


Czy ciebie sie czasem jakiś sufit na głowę nie spadnął? ;) HoM&M III miał jedną główną wadę: zabierał za dużo czasu. Poza tym porównywać BG i HoM&M III to jakaś porażka. Ta gra była nudna, chyba że ktoś lubi sobie pogadać z bardzo liniowymi, wymyślonymi przyjaciółmi. Już serio chyba lepiej grać w wyżynanki jak ID, przynajmniej coś się dzieje.