trawa

Autor Wątek: Rasy w literaturze fantasy  (Przeczytany 15162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szerf_p

Rasy w literaturze fantasy
« dnia: Maj 29, 2005, 07:52:49 pm »
Podajcie mi nazwy ras takich jak Niziołki, Elfy, Krasnoludy, a także ich opisy. Nie umiem znaleźć nic ciekawego w internecie.

Offline Jimmy

Re: Podajcie mi nazwy ras takich jak Niziołki, Elfy, Krasnol
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2005, 08:36:57 pm »
Cytat: "szerf_p"
Nie umiem znaleźć nic ciekawego w internecie.

Będę złośliwy: trening czyni mistrza! :badgrin:

Złośliwość spowodowana (test wielokrotnego wyboru):
a) Twoją postawą przez którą przebija lenistwo (==> www.google.pl i nie trzeba być geniuszem żeby znaleźć to czego się szuka)
b) Twoją postawą przez którą przebija arogancja (nie raczyłeś napisać po grzyba potrzebne Ci te rasy, nie raczyłeś się przywitać, nie raczyłeś z góry podziękować, nie raczyłeś poprosić o linki tylko od razu o nazwy z opisami itp. itd.)
c) moją złośliwą naturą :badgrin:

Offline szerf_p

AS więc zmieniam.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 08:47:33 pm »
Czy ktoś mógłby podać mi nazwy ras takich jak Niziołki, Elfy, Krasnoludy, a także ich opisy? Najlepiej w linkach do stron www.
      Nie umiem znaleźć nic ciekawego w internecie. A szukałem dość długo. Z góry serdecznie dziękuję.

Do czego mi to potrzebne, niech zostanie to moją słodką tajemnicą. Napewno nie z czystej ciekawości, bo nikt by nie raczył się fatygować o napisanie kilku zdań dla mnie na temat ras. Do czegoś jednak będzie mi to poterzebne, ale o tym później.

Nie pisz jednego postu pod drugim. Zibi

Offline Lessa

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2005, 10:32:25 pm »
eeee....wydaje mi się, że na gildii znajdziesz te opisy, wystarczy, ze wpiszesz w gildiowej wyszukiwarce, elfy, krasnoludy itp. Poza tym opis rasy jest nieco inny w zależności od świata fantasy, inny będzie w Forgotten realms a inny w Dragonlance.
szystkim samobójcom mówimy stanowsze NIE

Offline Sesuad-Ra

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2005, 11:41:04 pm »
Cytuj
Podajcie mi nazwy ras takich jak Niziołki, Elfy, Krasnoludy

Hmmm. Czy chodzi o nazwy angielskie? Jeśli tak to:
Niziołki - > Hobbits
Elfy -> Elves
Krasnoludy -> Dwarfs

Poszukaj według tych nazw, a na pewno cos znajdziesz.
W większości wypadków rasy te różnią się troszkę od siebie, i jak wspomniał Lessa, rasy te są inne (system Warhammer a świat Forgotten Realms).

Jeśli potrzebujesz ogólne informacje o elfach i krasnalach to patrz http://faerie.monstrous.com/elves.htm

Jeśli zaś chodzi o niziołki, to wypożycz z wypożyczalni książkę "Władca Pierścieni" tom 1, tam masz na początku opis tej rasy. (tylko proszę cię nawet nie oglądaj tej wersji z przekładem Pana Łoziskiego  :? ) Wogóle w tej książce masz podstawowy opis tych ras, i jeśli ją czytałeś to powinieneś wiedzieć, a jeśli nie czytałeś to  :lol:
zczur na widocznym zdjęciu zdechł na raka :( Rest in Peace my Friend...

Offline no01

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2005, 07:24:59 am »
Stanowisko moderatora ciezkim jest, a i to nie kazdy moze sie tym poszczycic, bo i upierdliwym trza byc. :oops:

Zeby nie bylo off-topu to na lamach Fenix`a z roku 2001 nr 106 ukazal sie artykul Macieja Nowak-Kreyer "Elfy, krasnoludy, i inne demony" traktujacy o w.w, orkach i trollach.

Jeszcze poszukaj czegos tu: http://pl.wikipedia.org , www.google.pl
atanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią.

Gilbaert

  • Gość
Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2005, 08:01:35 am »
Link

hyhy

Offline Maladie

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2005, 08:10:02 am »
Hobbit jest w zasadzie nazwą własną, nieprzetłumaczalną. Niziołek to Halfling, choc też nie jest to dosłowne tłumaczenie.
Reszta jak było wcześniej.

Jak powiedzialem, tak zrobilem. Edytowalem tez wypowiedz no01, aby nie cytowala brakujacych postow. Zibi

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline szerf_p

-
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2005, 04:38:03 pm »
Chodziło mi raczej o wypisanie nazw innych ras, niż te które podałem. Jakos wszyscy mówią o niziołkach, efach i krasnoludach, a ja chciałbym poznać także inne "nazwy" ras. :lol: Opisy szeczerze mówiąc sam moge znaleźć w internecie.
Ps. Szukam, szukam i znaleźć nie mogę.

Offline no01

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2005, 05:44:25 pm »
Polecam lekture A. Sapkowskiego "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini", to kopalnia wiedzy na ten temat.

-ghul, gnom, golem, goblin, gremlin, sukkub, leszy, ogr, drow, bruxsa etc. Wiecej w w.w kompendium na temat literatury fantasy.

Cytuj
Jak powiedzialem, tak zrobilem. Edytowalem tez wypowiedz no01, aby nie cytowala brakujacych postow. Zibi

 :roll: :?
atanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią.

Offline szerf_p

Thx
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2005, 05:12:17 pm »
Dzięki.....liczę na więcej..... ;)

Offline Szatanista

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2005, 12:00:02 am »
szeryf kup sobie podręcznik do wiedźmina gry wyobraźni, albo księge potworów do dungeons & dragons. tam masz wszysktkie rasy do wyboru, z opisem i nawet statystykami ;D
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline zompi

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2005, 05:33:31 pm »
Drzewce (czyt. Enty) :D
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline no01

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2005, 06:08:00 pm »
Cytat: "zompi"
Drzewce (czyt. Enty) :D


To zablysnales zompi :)
atanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią.

Offline Albrecht

Rasy w literaturze fantasy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2005, 10:31:18 pm »
poczytaj eriksona. w jego ksiazkach jest dosyc duzo ciekawych ras.
ome people believe in God, but God believes in Vin Diesel.