Autor Wątek: NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!  (Przeczytany 18004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« dnia: Maj 29, 2005, 07:45:17 pm »
TEMAT PROSTY... ktora i dlaczego.


Oto małe zesatwienie:

1 Mercenary Captain @ 95 GC
     Free Dagger; Crossbow; Sword (x1)

1 Bergjaegers @ 52 GC
     Free Dagger; Long Bow; Dagger (x1)
     Set Traps


1 Bergjaegers @ 52 GC
     Free Dagger; Long Bow; Dagger (x1)
     Set Traps


1 Sergeant @ 45 GC
     Free Dagger; Halberd (x1)

1 Youngblood @ 20 GC
     Free Dagger; Axe (x1)

2 Halfling Scouts @ 66 GC
     Free Dagger; Bow; Mace (x1)

2 Mountainguard @ 100 GC
     Free Dagger; Bow; Sword (x1)

1 Mountainguard @ 50 GC
     Free Dagger; Bow; Sword (x1)

1 Arabian Merchant @ 20 GC
     Free Dagger; Sword
     Haggle

     Pawnbroker

     Marketeer


Warband Rating: 96
Number of models: 11
Total Warband Cost: 500



VS


1 Mercenary Captain @ 95 GC
     Free Dagger; Crossbow; Sword (x1)

1 Champion @ 45 GC
     Free Dagger; Sword (x1)

1 Champion @ 45 GC
     Free Dagger; Sword (x1)

1 Youngblood @ 18 GC
     Free Dagger; Hammer (x1)

1 Youngblood @ 20 GC
     Free Dagger; Axe (x1)

2 Marksmen @ 106 GC
     Free Dagger; Crossbow; Mace (x1)

3 Marksmen @ 129 GC
     Free Dagger; Long Bow; Mace (x1)

1 Elf Ranger @ 40 GC
     Elf Bow; Sword

Warband Rating: 98
Number of models: 11
Total Warband Cost: 498


OBIE TAKI SAM RATING (prawie) a cała przewaga po stronie reiklandu (szczególnie w krótkich kampaniach takich jak turniej gdzie ostatnio coraz mniej gier udaje się zagrać i plus posiadania herosów a małą ilością XP nie jest atutem... Po 3 grach dopiero robią się bergjaegerzy cudowni ... na Polach Chwały 2 mieli po BS5 i qshooty.. ale nie bardzo mieli kiedy się tym pochwalić... :D to była ostatnia gra).


Na krótkie kampanie najlepszy jest zdecydowanie REIKLAND a na długie... OSTLAND i AVERLAND.


P.S.

Nie spamować tu proszę.. jeśłi planujecie równoważniki zdań, same emoty itp. to odpuście sobię ten temat.

Offline Possessed

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2005, 07:51:23 pm »
Wybieram Ostland a dlaczego? już wymieniam powody... po pierwsze mają Ogra ( to chyba + :) ), mają zajefajną broń palną ( Brace of Double Pistols wymiata ), czary Taala ( wiewiórki rzeźnicy :badgrin: ) no i najważniejsze ich skille ( nie ma jak z bańki wywalić wampira i bić leżącego Ogrem lub schrzanić misterny plan przeciwnika "wyzywaniem" )

PS. Na dodatek jak dla mnie mają niezły klimat  8)
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline MiSiO

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 07:53:44 pm »
Ostland jest swietna banda bo bardzo specyficzna (chyba moja nastepna banda)... poczatki maja trudne ale jak widać po rozpiske Heru to jest to bardzo mocna banda... po paru grach oczywiście... na turniej z 5 grami jest już mocna.

NA wielki plus zaliczamy:

a) skille... ktore jednak nie tak szybko dostajemy (herosi po 12EXP). Jedynie w połączeniu z ogrem mogą cos zdobyć jako "dobijaczki". Wyobrazam sobie te pieski WH ktore nie moga atkowac kaplana bo go... kochaja :D (duzy skrót ale efekt jest niezaprzeczalny).

b) cudowną magię. Właściwie każdy czar ma zastosowanie... Siła, leczenie+utrata ataków, spowalnianie (cudo<!>)... o zawalaniu budynków nie wspomne... na biednych stołach w tereny to nic nie daje ale ja porządnych stołach... wymiata...

Po 5-6 grach mamy bardzo mocną bandę.

Jeszcze co im na plus można zaliczyć to duża róznorodność złożenia bandy i jej prowadzenia wynikająca ze skilli, magii i dość ciekawego i bardzo skutecznego (w walce szczególnie i w półdystansie) ekwipunku.

Minusem jest mały dostęp do najemników (tylko Ogre), tylko 4 bardzo doświadczonych bohaterów.

Offline SKAV

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2005, 07:57:02 pm »
a ja zagłosowałem na sigmarki bo sam je mam :D i lubie je za eee zaco ja je lubie ??? :P
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline Possessed

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2005, 07:57:39 pm »
Grałem już chyba z 10 potyczek z undeadami i jak narazie wypadają nieżle zwłaszcza gdy Jeager po promocji biega z dwulufowymi pistoletami ( Pistolier, Eagle Eye , BS 4) i nie ma gry żeby czegoś nie zdjoł ... udało mi sie nawet wykorzystać kombo pod tytułem Taunt na Wampira-Szarża z Byka Blood-brothera i Ogra który go zmasakrował ( na serio - wampira jush nie zobaczymy ... dead  :badgrin: )
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline Wercyngetoryks

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2005, 07:58:31 pm »
Najlepsza czy nie najlepsza...

Na wstepie to nie rozgraniczałbym band na te dobre na krótkie gry i na długie kampanie...bo po dłuższych kapaniach wszystkie bandy są dobre, miejscami bardzo dobre (w zależnosci od rowojów)...wszystkie początkowe róznicy między nimi się zacieraja i jest fajnie...

Wracajac do tematu to ja stawiam na Reikland...od począktu mamy najlepszą zapore strzelecka, dzięki której mamy szanse łatwo i bezstresowo rozwinać swoja bande, a później pare skili, paru najemników i już nawet starcie w walce wręcz nie jest nam straszne (choć przeciwnik będzie musiał się troche namęczyć zanim do tego dojdzie)...także wg mnie są najlepsi...Reikland rulezzzz :D

Offline SKAV

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2005, 08:05:59 pm »
ja lubie jeszcze kislev za misia :D
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline MiSiO

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2005, 08:11:09 pm »
Skav... prosiłem o bardziej rozbudowane wypowiedzi... nie chciałbym tu spamowania typu [POCZĄTEK] "też tak myślę" :D [/KONIEC]


Po pojawieniu się poprawionych zasad batów siostry w walce są ... straszne :D

A co do Bullrusha... to nie tylko wampir ale i ogre, (z T5), Rato Gre i inne cudeńka giną szybko! z rozwojem do WS trafiamy większość wrogów na+2... potem kolejny bohater z dwurakiem i po zabawie... pierwszy to z\ostrzelenia to heros z bullrushem.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2005, 08:11:46 pm »
Hmm, w moim przypadku będzie to czyste, niczym niepoparte teoretyzowanie.  :D
Grałem wprawdzie z Zielonym Averland vs. Reikland (ja Averlandem, zielony Reiklandczykami) - była to nasza pierwsza gra i proxowaliśmy. Wygrałem ja (scenariusz Occupy), ale to stanowczo za mało, żeby coś konkretnego powiedzieć. Co jak co, ale Reikland zdaje się być jedną z popularniejszych band najemników (spośród band ludzkich WH też są chyba popularni) i wielu ludzi ich poleca. Min. prywołują te argumenty co Seba. Marienburg jest ceniony ze względu na łatwiejszy start, ale ich bonus nie procentuje w przyszłości (600gc mamy do wykorzystania jedynie na początku), w przeciwieństwie do bonusów dla dowódcy i łuczników Reiklandu, czy siły dla Middenheimczyków.
Mi osobiście podoba się Averland - klimatyczna banda, można ją rozwinąć na HtH lub strzelanie,  tanie halflingi z BS 4, Traperzy z pułapkami. Myślę, że można ciekawe rzeczy z nimi wykombinować, więc głos na nich.

EDIT: Skav dał mi do myslenia :D. Zauważyłem, że Kislevici też zbierają niezłe żniwo na turniejach.
BTW. Mi też kiedyś chodził po głowie pomysł założenia takiego tematu.  :)

Offline MiSiO

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2005, 08:13:37 pm »
Stąd moje zamiłowanie do Averlandu i Ostlandu... mają potencjał ale i dużo taktycznych sztuczek do wykorzystania... Tu chyba prym wiedzie Ostland z wyzywaniem wroga, którego potem moze łatwo dorwać Ogre... tu polecam uważać na assassina saveńskiego ze sprintem :D! Jeden niezdany test Ld i chłopak nam ucieka 18 cali prosto pod rózne ciekawe ostlandzikie niespodzianki.

Offline Nazroth

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2005, 08:15:30 pm »
a moim zdaniem bezkonkurencyjnie SOS - bo maja PROCe (jako jedyna ludzka banda), a to jest porównywalne z ciężkim karabinem maszynowym;]... ponadto na starcie mają dostęp do świętego reliktu! szeroką gammę najemników. A na koniec - można wszystkim modelom w bandzie zafundować 3 atak! bez jaj, baty wymiatają...młoty sigmara dodają takie +, ze głowa boli... no i są stosunkowo tanie... w sensie mają nowicjuszki za darmochę... a wyekwipowane po pachy nadal sa taniusim mięskiem...

minus to brak broni dalekosieznych... ale dla wprawnego gracza to chyba pestka...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline SKAV

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2005, 08:17:10 pm »
na WH namówiłem mojego kolege z którym mam niedługo zagrać a jeśli chodzi o baty to są silne czy do d... bo czytałem tylko ten po polsku podręcznik  i to już dawno bo mi się komp zwalił i teraz niemam czym pdf czytać
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline MiSiO

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2005, 08:20:32 pm »
Skav... baty sa bardzo mocne ale nie dla WH tylko dla SoS... i prosze... więcej treści :D

Offline SKAV

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2005, 08:23:49 pm »
wiem , że baty są dla sigmarek tylko napisałem WH bo namówiłem na nich kolege . Jak mam pisać więcej treści  :D  ?? nie umiem :P
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline MiSiO

NAJLEPSZA LUDZKA BANDA!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2005, 08:27:07 pm »
Oki oki...

Wiesz... Poza reiklandem to WH sa tak samo popularni... i bardzo fajni... maja ciekawe jednostki ... szykbie psy, twardych flagellantów i ciekawe bronie... stzałkowe pistolety i Braier Iron... I figurki maja przednie. Kolega dobrze wybral.

Duzy minusem jest ich liczba.. tylko 12. Co w dłuższej kampanii troche boli... no i raitng maja dość wysoki z powodu 4 herosoów z przynajmniej 8 doswiadczenia.

 

anything