Autor Wątek: Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria  (Przeczytany 15264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baldwin

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« dnia: Maj 22, 2005, 10:17:42 pm »
Piątków 13 jest kilkanaście, a jeden jest gorszy od drugiego.
Nie wiem na czym opoerają się prodcenci ładując kase (niewielką zresztą) w kolejne odsłony tych tworów

Offline śmigło

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2005, 10:27:16 pm »
mysle, ze leca na tytule. w wypadku piatku, mamy tu swego rodzaju kult jasona, ktory sie przez te wszystkie lata wytworzyl. ale jeepers creepers...
toz to postac zywcem wyciagnieta z "nightmare before christmas" tima burtona.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline murderdoll

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2005, 07:34:53 pm »
Cytat: "Baldwin"
Piątków 13 jest kilkanaście, a jeden jest gorszy od drugiego.
Nie wiem na czym opoerają się prodcenci ładując kase (niewielką zresztą) w kolejne odsłony tych tworów


dokladnie 9 + X + FvJ :oops:
sorko nawet Tarantino sie zainteresowal,cos w tym musi byc ;)
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Baldwin

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2005, 09:57:06 pm »
O co chodzi z tym Tarantino?

Offline Fenrir

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2005, 10:58:03 pm »
Poszla wiesc, ze chce zrobic nastepna czesc Piatku. Szybko jednak okazalo sie ze to plota.

Offline Dereq

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2005, 10:45:57 am »
Cytat: "Fenrir"
Poszla wiesc, ze chce zrobic nastepna czesc Piatku. Szybko jednak okazalo sie ze to plota.


przynjmniej ten fim nie udawalby horroru.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Baldwin

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2005, 10:49:43 am »
A to Piątki 13 aspirowały do miana filmów grozy?
Kurde,a ja od lat żyje w przekonaniu,ze to miały być komedie.I miast bać się, ryczałem ze śmiechu oglądając tę szmire

Offline śmigło

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2005, 10:53:28 am »
no co ty baldwin nigdy nie obawiales sie, ze zaraz po kolejnym seansie piatku, jason wyskoczy ci z lodowki?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline darksphere

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2005, 02:50:08 pm »
Nasz kolega freudstein napisał recenzję Friday the 13th i zanim zaczniecie bezlitośnie komentować w/w recenzję proszę o zastanowienie się nad znaczeniem tego filmu w perspektywie szerszej niźli tylko osobiste odczucia.
http://www.gildia.com/horror/filmy/recenzje/friday_the_13th

Offline Freudstein

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2005, 04:59:46 pm »
(...)
Cytat: "Clayman_"
a artykul jest do bani,dobrze ze przynajmniej jest krotki

Polecam recenzje Arka z HorrorGODS.  :lol:

ps: Staram się dorównać naszemu Arkowi, ale mistrza nikt nie przeskoczy. Już wkrótce kolejna recenzja. Napiszę ją mniej więcej tak jak zwykle, a potem dam Arkowi do poprawy. A później nasza wspaniała recka pojawi się na Gildii. Z takiego zrytego duetu na pewno powstanie coś wyjątkowego.


FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2005, 05:18:27 pm »
Cytat: "śmigło"
no co ty baldwin nigdy nie obawiales sie, ze zaraz po kolejnym seansie piatku, jason wyskoczy ci z lodowki?


Niee.Bardziej obawiałem się tego,że kolejnego seansu po prostu nie przeżyję albo zostanę czubkiem do końca życia.
Nie wiem jak ta seria mogła zrobić taką furorę, to dla mnie coś niepojętego.

Offline Freudstein

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2005, 05:37:09 pm »
Cytat: "Baldwin"

Niee.Bardziej obawiałem się tego,że kolejnego seansu po prostu nie przeżyję albo zostanę czubkiem do końca życia.
Nie wiem jak ta seria mogła zrobić taką furorę, to dla mnie coś niepojętego.


Prawda jest taka, że to jest mimo wszystko horror dostosowany do poziomu przeciętnego widza. Właśnie dlatego zdobył taką popularność. Jednak bez prawdziwych fanów "Piątek..." chyba pozostałby takim horrorem jak wiele dzisiejszych przebojów. :(  Tzn., że jest to horror uniwersalny, bo zadowala i znawców (czy tam fanów- do dziś) oraz przeciętną widownię (przede wszystkim w czasach, kiedy był nowością, a i nawet teraz np. w TV jest emitowany). Jego sukces można porównać do "Krzyku". Jak się spytasz o horrory jakiegoś znajomego (oczywiście jeżeli on nie interesuje się specjalnie grozą) to co Ci wymieni: "Krzyk 1, 2, 3", "Omen", "Egzorcysta", "Piątek....", "Koszmar z ulicy wiązowej".

Porównaj ten film choćby z filmami Fulci'ego? Dlaczego "The Beyond" nie zrobił takiej komercyjnej furrory? Przecież kosztował twórców tyle co "Piątek..." (dokładnie o 100.000 $ mniej). Zresztą sam nie wiem po co Ci to tłumaczę... Przecież sam wiesz.  :lol:

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2005, 05:50:19 pm »
Cytat: "darksphere"
Nasz kolega freudstein napisał recenzję Friday the 13th i zanim zaczniecie bezlitośnie komentować w/w recenzję proszę o zastanowienie się nad znaczeniem tego filmu w perspektywie szerszej niźli tylko osobiste odczucia.
http://www.gildia.com/horror/filmy/recenzje/friday_the_13th


 :lol:  Aleś mnie Darksphere zareklamował  ;) . Przeczytajcie, ale nie zjeżdżajcie go od razu.

Ale teraz już możecie. 8) Czekam na bezwzglendną krytykę.
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline śmigło

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2005, 08:56:37 pm »
Cytuj
Niee.Bardziej obawiałem się tego,że kolejnego seansu po prostu nie przeżyję albo zostanę czubkiem do końca życia.
Nie wiem jak ta seria mogła zrobić taką furorę, to dla mnie coś niepojętego.

dokladnie. ale wydaje mi sie, ze jest tak jak napisal freudstein. to byl mocny film, i dosc nowatorski jak na tamte lata. cos jak "krzyk" kilka lat temu. mozna by zaryzykowac nawet stwierdzenie, ze to prekursor "teenmovies". natomiast pozniejsze coraz bardziej zenujace czesci to tylko bazowanie na popularnosci. czego najlepszym przykladem jest ostatni crossover z freddym. dwoch lekko przykurzonych bohaterow - ktos wpada na pomysl, ze moznaby z nich jeszcze kilka dolarkow wydusic. no to why not?
Cytuj
Ale teraz już możecie.  Czekam na bezwzglendną krytykę.

jeszcze nie czytalem. ale przeczytam.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline murderdoll

Piątek trzynastego (Friday the 13th) - seria
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2005, 05:13:01 pm »
ja serie lubie i to bardzo, jak juz wielokrotnie pisalem ;) Sam w sumie nie wiem czemu, chyba ze wzgledu na postac Jasona... filmy te straszyc to nie strasza,dostarczaja jednak rozrywki :D
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]