Autor Wątek: Brak weny - CP2020  (Przeczytany 5976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rocho

Brak weny - CP2020
« dnia: Maj 25, 2005, 08:12:58 am »
czy nie wiecie skad wziac jakies dobre przygody bo mnie opuscila wena i nie mam pomyslu na cos nowego.

Offline pafnucy

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2005, 09:17:35 am »
Witam

Dla mnie, największą inspiracją są nasze media: szczególnie dzienniki telewizyjne i prasa codzienna. To ogromna i niewyczerpana kopalnia pomysłów.

I tak na podstawie afery Rywina, zrobiłem afere medialną w USA roku 2020 8) A gdy głośno było o Bin Ladenie, to i ja zrobiłem terrorystyczną kampanie. Plusem jest także to, że możemy podać Graczom czasami gotowe wycinki prasowe, albo po drobnym ich przerobieniu.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline szelest

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2005, 11:31:12 am »
Najprosciej to usiadź, zrób z graczami nowe postacie, niech wymyśla dla nich cele - zdecydujecie w jakiej konwencji grac - i juz masz robote z pomyslami zalatwiona - niech gracze tez sie pomecza;)

Offline Adam Waśkiewicz

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2005, 11:38:18 am »
Na początek zalecam zapoznanie się z wątkiem Cyberpunk 2020.

 Jak napisali przedmówcy - określ wspólnie z graczamii, kim chcieliby grać, jakie mają motywacje, wylosuj im historie - znajdziesz w nich mnóstw inspiracji na scenariusze. Inaczej tworzy się przygody dla bandy psychopatycznych solosw, inaczej dla aspołecznych netrunnerów - anarchistów, jeszcze inaczej dla oddziału policjantów.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Vlodarius

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2005, 08:01:06 pm »
Jak dla mnie doskonałą inspiracja do Cybera były filmy sensacyjno-fantastyczne drugiej klasy :D Dziwne i często tandetne pomysły znakomicie się w tym systemie sprawdzaja - do tej pory gracze wspominaja Chinczyków z mieczami na opustoszałym dworcu... To, ze film często nie nadaje się do oglądaniia, nie oznacza że nie jest świetnym materiałem na scenariusz...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2005, 08:47:35 am »
Popieram Pafnucego. Przecież Cyber to nasz świat tylko z bardziej zaawansobaną technologią i dalej posunięty w rozwoju obecnych tendencji społecznych. Starczy uważnie obserwować to, co dzieje się na świecie.

Szelest też ma rację. Często tak robię, że każę graczom zrobić solidnie postać razem z przeszłością, rozbudowanym opisem psychiki, dążeń i celów. Każę im określić to, na czym im zależy i co by chcieli uzyskać swoimi postaciami, i pod to układam kampanię (ale do tego trzeba graczy, którzy wiedzą co chcą, a nie tylko chcą sobie postrzelać lub sprać kogoś po pysku).

A jak totalnie nie masz weny to poczytaj książki. Np "Zamieć", "Kryształowy wiek" lub "Czarne oceany". Dziesiątki pomysłów na przygody a i może coś się znajdzie na kampanię.

A może przerzuć się na Shadowrun'a? Z mechaniką CP2020 i wyłącznie opisową magią niedostępną dla graczy. Shadowa można bardzo zcyberyzować tak, że nawet nie drażni graczy przeciwnych elfom i tym podobnym sprawom. A otwiera to całą gałąź nowych pomysłów i rozwiązań.

Offline pafnucy

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2005, 12:33:04 pm »
Witam

Cytat: "Vlodarius"
Jak dla mnie doskonałą inspiracja do Cybera były filmy sensacyjno-fantastyczne drugiej klasy :D Dziwne i często tandetne pomysły znakomicie się w tym systemie sprawdzaja - do tej pory gracze wspominaja Chinczyków z mieczami na opustoszałym dworcu... To, ze film często nie nadaje się do oglądaniia, nie oznacza że nie jest świetnym materiałem na scenariusz...


Ja bym tu jeszcze dorzucił filmy z Hong Kongu z lat `80 :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Vlodarius

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2005, 09:18:05 pm »
Cytat: "pafnucy"

Ja bym tu jeszcze dorzucił filmy z Hong Kongu z lat `80 :)

Dokładnie -między innymi je miałem na myśli. Dobry kawał tandety nieźle sprzedaje się w Cyberze. Ale jestem przeciwny wprowadzaniu magii w stylu Shadowruna (jak sugeruje Wilk Stepowy). Kompletnie nie pasuje do zimnego stylu cybera. Owszem, efekty nadnaturalne -jak najbardziej, ale raczej w stylu X-file,  filmów kung-fu albo voo-doo (patrz "Wąż i tęcza"). Do tego klimaty Dickowskie - narkotyki dające możliwośc widzenia przyszłości, telepatia etc. A jeśli kompletnie brakuje pomysłów, zawsze można wplątać Obcych :). Ale ja nigdy nie sięgnąłem po te ostatecznność 8)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2005, 10:46:13 pm »
Nie sprecyzowałem dokładnie i już mam Was na głowie - jesteście niezastąpieni :p Żartuję oczywiście. I zgadzam się, że wprowadzanie typowej magii do Cybera to błąd. Mi chodziło właśnie - jak napisał Vlodarius - o takie paranormalne rzeczy, z którymi gracze mają bardzo mało do czynienia - i albo jest to głęboko schowana w fabule jej oś, albo ciekawostki mające na celu stworzenie odpowiedniego klimatu. Efekty specjalne rodem ze starych filmów z Hongkongu uważam akurat za pomyłkę totalną - szczególnie to psuje zimny klimat Cybera. A odpowiednio użyta telepatia i "przebłyski myśli" połączone z klimatem co sensowniejszych odcinków X Files lub Czynnika PSI genialnie potrafią budować klimat tajemnicy.

Offline pafnucy

Brak weny - CP2020
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2005, 11:34:04 am »
Witam

Zapraszam do wiadomości Night City To tak, jakby ktoś szukał zarówno inspiracji, jak i tła dla swoich przygód w Cyberpunku.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy