trawa

Autor Wątek: Telekineza  (Przeczytany 18487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Telekineza
« dnia: Maj 24, 2005, 07:26:29 pm »
Nie wiedziałem gdzie ten temat wstawić  :roll: więc jesli coś nie tak to mod usunie  ;)
A więc tak mam takie pytanie. Czy mozliwe jest przyciąganie przedmiotów bez kontaktu fizycznego (tak jak rycerze JEDI), wiem że może to głupota ale gdzieś przeczytałem że można.
Więc jeśli jest to możliwe to prosiłbym o podanie jakiś linków o tej tematyce. A no i w tym temacie piszcie wszystkie swoje spostrzeżenia na ten temat
Pozdrawiam

Offline zompi

Telekineza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2005, 07:37:52 pm »
Oczywiście, że tak :)
Jeżeli o mnie chodzi, to wierzę w istnienie energii jednostki (coś jak energia many), którą można tak modyfikować, że np. można stworzyć niewidzialną rękę, która złapie miecz i zaniesie do JEDI :p
Robiono nawet takie eksperymenty. Mierzy się ona w jednostkach. Kiedyś zbadano filiżankę kawy. Miała ona chyba 900 jednostek. Potem przyszedł ksiądz i pobłogosławił ją i kawa miała... 9600 jednostek. Coś koło tego miał też ponoć Nasz papież. A czy możnaby tą mocą kontrolować?
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline śmigło

Telekineza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2005, 07:53:25 pm »
ruch przedmiotow za pomoca sily woli (umyslu) to telekineza. popularna rzecz wsrod bohaterow marvela. jedi sie spoznili zdeka.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline zompi

Telekineza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2005, 07:55:39 pm »
Tu nie chodzi o komiksy, tylko o to, czy coś takiego mogłoby mieć zastosowanie w rzeczywistości.
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline zompi

Telekineza
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2005, 08:23:12 pm »
Spoko... Tylko Cię sprawdzam ;)
Skoro jest to możliwe, to czy każdy z nas mógłby tak zrobić?
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline jasisz

Telekineza
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2005, 08:42:12 pm »
Co do takich rzeczy to posiadam gdzieś numer Żołnierza Polskiego jeszcze z czasów poprzedniej epoki, gdzie w dziale dotyczącym wschodnich sztuk walki były podane różne ewnementy...
Jak znajdę to coś skrobnę, ale może w oddzielnym temacie ;)
mój blog - a co!

Offline Manowar

Telekineza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2005, 06:38:54 am »
Proponowałbym założenie tematu "telekineza"

Offline Sylbar

Telekineza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2005, 01:44:26 pm »
Słyszałem że za telekineze odpowiada zablokowana lewa półkula mózgu,natomiast prawa jest odblokowana i odpowiada za wszystkie czynności[albo odwrotnie].Lewą półkule można "odblokować" poprzez ćwiczenia,niestety nie znam istniejących już stron gdzie są one zawarte.

Offline jasisz

Telekineza
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2005, 03:06:44 pm »
U wiekszosci ludzi (tzn. praworęcznych) lewa półkula jest właśnie bardziej "wygimnastykowana" i odpowiada za ruchy prawej strony ciała.
Jakoś ostatnio w "Wiedzy i życiu" był dość ciekawy artykuł o tym, np. o ludziach, którym "rozłączono" półkule.
mój blog - a co!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Telekineza
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2005, 03:23:37 pm »
Kiedyś się tym aktywnie interesowałem, ba nawet robiłem eksperymenty z tymi wyciętymi krzyżykami z folii aluminiowej. Jakoś do tej pory nie udało mi się wyjaśnić, dlaczego taki krzyżyk osadzony na szpilce po przyłożeniu doń ręki zacznie się obracać. Wykluczyłem ruch powietrza i ciepło dłoni, ponieważ to działa nawet, gdy krzyżyk jest pod szklanką...

W każdym razie nic nie zaszkodzi zapoznać się z takim artykułem, nawet z czystej ciekawości. ;)
http://www.astraldynamics.civ.pl/modules.php?op=modload&name=Subjects&file=index&req=viewpage&pageid=115
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline zompi

Telekineza
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2005, 05:17:51 pm »
Powracając do wcześniej przeze mnie wspomnianych punktach jednostki...
Każdy człowiek wręcz emanuje energiami i to nie koniecznie telekinetyczną. Naookoło nas pełno wiruje energii przyciąganą przez nasze leciutkie pole magnetyczne. No i jeszcze sprawa zakszywienia przestrzeni.
Wystarczy tylko wyciągnąc po nią rękę ;)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Kormak

Telekineza
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2005, 07:03:48 pm »
Super! Wyciągnij.

Offline zompi

Telekineza
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2005, 08:04:51 pm »
Wiele razy tak robiłem :)
Nie udało mi się przyciągnąć przedmiotu, ale za to zawsze czułem dziwny, błogi spokój i poczucie siły... Mam tutaj taki artykulik o kontrolowaniu energii smoka (coś a'la azjatyckie bajeczki ;) )
http://www.dragonsblood.za.pl/poczuj.htm
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline madia

Telekineza
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2005, 05:58:39 pm »
Trzeba pamietac o tym ze czlowiek wykorzystuje tylko chyba 20 albo 30% mozliweosci mozgu (teraz nie pamietam ile to bylo ale bylo tego malo :D) No wiec pozostale 70% musi do czegos sie przydac...mozliwe ze czlowiek ma umiejetnosci: telekinezy, telepatii...sila woli i umyslu jest na prawde potezna.
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Telekineza
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2005, 12:54:22 pm »
Nie wiem skąd się wzięła ta gadka o wykorzystywaniu 20% możliwości mózgu. Przecież mózg ludzki jest przystosowany do pracy na pewnym poziomie, a to jest dla niego 100%. Samo analizowanie impulsów pochodzących ze zmysłów zajmuje pokaźną część z naszej "mocy obliczeniowej", a cała reszta idzie na podejmowanie świadomych działań i powiedzmy... nasze poczucie świadomości, jakiej np. nie mają zwierzęta. Mózg ma pewien zakres działania, poza który nie wychodzi, ponieważ to zbyt duże obciążenie. Nie ma żadnych pozostałych 80% mozliwości mózgu, ponieważ centralny układ nerwowy nie jest w stanie tyle znieść bez odpowiedniego treningu ani koncentracji. Każda głowa "pracuje" tak ciężko jak może, co innego jesli chodzi o nasz stopień poznania jej wnętrza. Wtedy możliwe, że jeszcze 80% o niej nie wiemy. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

 

anything