trawa

Autor Wątek: Lew, Czarownica i Stara Szafa  (Przeczytany 23018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« dnia: Maj 24, 2005, 08:33:01 am »
Tu można ściągnąć zwiastun...
http://www.narniaweb.com/news.asp?id=266&dl=2842210
Jedyna rzecz, którą z przyjemnością obejrzałem na seansie "Zemsty Sithów".
Dawno się tak ucieszyłem, jak na wieść o ekranizacji całego cyklu "Opowieści z Narni". :)
Kto pamięta stary serial? ;)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Clayman_

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2005, 08:36:33 am »
Cytuj
Kto pamięta stary serial?

straszna kupa


ale za to strasznie rozbawial mnie akcent grajacych aktorow wiec wychodzi mniej wiecej na zero

ale film animowany byl fajny





no i aslan pojawil sie w jednym odcinku south parku \m/
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Ibram

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2005, 11:11:06 am »
Zaskakująco niezły trailer.
Troche zbyt plastikowo-jasne sceny z Narni, ale się zobaczy.

No to czekamy. Może uda się uniknąć tandety pod publiczkę i nie zgubić bardzo specyficznego klimatu Narni.
Przed oczami czarnowidzącymi swymi mam już 'troję' z lwem w roli głównej...
zy opowiadasz się za polskim modelem głębokiej demokratyzacji życia politycznego, której celem jest umocnienie samorządności, rozszerzenie praw obywateli i zwiększenie ich uczestnictwa w rządzeniu krajem?

Offline Solitaire

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2005, 02:02:57 pm »
Cytat: "Ibram"
Zaskakująco niezły trailer.
Troche zbyt plastikowo-jasne sceny z Narni, ale się zobaczy.

Uhm.
Za duży nacisk na akcję i muzyka Zimmera tak średni pasuje.
Ale to tylko zwiastun.
Cytuj
No to czekamy. Może uda się uniknąć tandety pod publiczkę i nie zgubić bardzo specyficznego klimatu Narni.

Trzymam kciuki.
Cytuj
Przed oczami czarnowidzącymi swymi mam już 'troję' z lwem w roli głównej...

A daj spokój... :x
Cytat: "Clay"
straszna kupa

Pewnie tak, ale upływ czasu i sentyment robi swoje.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Clayman_

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2005, 02:11:52 pm »
Cytuj
upływ czasu i sentyment robi swoje.

no
ale uplyw czasu to raczej nie na korzysc
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Solitaire

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2005, 02:17:28 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
upływ czasu i sentyment robi swoje.

no
ale uplyw czasu to raczej nie na korzysc

Upływ czasu od ostatniego oglądania. Zdecydowanie na korzyść.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Clayman_

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2005, 02:19:51 pm »
jesli masz slaba pamiec to moze i tak
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Solitaire

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2005, 07:08:53 pm »
Cytat: "Clayman_"
jesli masz slaba pamiec to moze i tak

Wybiórczą.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Rhobaak

Re: Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2005, 06:11:39 pm »
Cytat: "Solitaire"
Jedyna rzecz, którą z przyjemnością obejrzałem na seansie "Zemsty Sithów".

Dokładnie to samo pomyślałem sobie wychodząc z kina:)

Wcześniej nie wiedziałem, że trwają prace nad ekranizacją i przeżyłem niezłe zaskoczenie. Obawiam się jednak, że film może nie spełnić oczekiwań starszych czytelników, bo będzie optymalizowany dla fanów Henia Garncarza:/
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Christine

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2005, 08:06:49 pm »
Rhobaak proszę cię nie kracz :P

Solitaire dzięki za linka, nie wiedziałam, że są już zwiastuny.

Książkę wprost uwielbiam, mam nadzieję, że wersja Disneyowska będzie miała choć 50% klimatu (to już będzie coś) z książki.

Ciekawe czy na filmie się popłaczę w tym samym momencie co zawsze rycze jak czytam książkę :P

Offline Raven

Chronicles of Narnia: Part 1
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2006, 02:28:53 pm »
Od kilku tygodni z niezliczonych źródeł atakują nas reklamy nowej super produkcji- Opowieści z Narni. Rzekłbym,że w ciagu ostatniego miesiąca ilość newsów o tym filmie na onecie i gazecie.pl pobiła wszystkie rekordy. Ale... Czy naprawde jest co reklamować? Gigantyczna promocja tego filmu jest zdaje się niestety, jedyną możliwością zarobienia na nim. Mówię, to z wielkim żalem, bo uwielbiam Narnię, i znam od najmłodszych lat wszystkie książki Lewisa, ale ten film jest bardzo przeciętny. Jest właściwie dla nikogo. Film jest zbyt straszny dla najmłodszych, za mało efektowny dla tych troszkę starszych i zbyt naiwny dla tych całkiem dużych. Cała magia książki uleciała. Przeciętne aktorstwo, zaskakująco słabe i mało widowiskowe efekty(biorąc pod uwagę hity w stylu Harry Potter, Lotr czy King Kong), i wtórne nudne sceny walki film jeszcze bardziej go pogrążają. Czy wy też jesteście zawiedzeni?
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline graves

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2006, 06:49:59 pm »
No cóż... Również w dzieciństwie czytałem Narnię i bardzo mi się podobały te opowieści.. a film... Trochę mnie rozczarował - brak mu czegoś :roll:
Trudno mi to określić, niby wszystko jest w porządku, ale brak mu "tej iskry", która porwałaby widza. Nawet sceny - nazwijmy je "drastyczne" - jak sąd na "kamiennym stole" -czy jak to się nazywało, nie ma ani krztyny dramatyzmu, wręcz jest to nudne i całkowicie wyprane z emocji. Mimo, że książka jest świetna - film momentami przynudza :roll: Nawet efekty - nie powalają na kolana, a wydawąłoby się, że trochę czasu minęło i powinny być lepsze od tych z Władcy Pierścieni. Te są niestety gorsze. Aslan - który według książki był wielki i majestatyczny... Tutaj jest po prostu dużym gadającym lwem (wydawało mi się jednak, że wg książki powinien być większy :roll: ).
No cóż, mnie trochę rozczarował, może po zwiastunach i książce zbyt wiele się spodziewałem. Mam nadzieję jednak, że powstanie kolejna część opowieści z Narni (dla nie znających książki dodam - że dzieje się z innymi bohaterami wiele wiele lat później, kiedy do narni trafiają inni ciekawi tego świata - więcej nie pamiętam ;) ) i mam nadzieję, że będzie lepsza od tej części.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kingquest

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:07:34 pm »
Film bardzo mnie zawiódł.
Po prostu jeden z najgorszych filmów jakie widziałem kiedykolwiek.
Strasznie nudny, przewidywalny i ogólnie zupełnie mi się nie podobał.
Nawet nie chce rozpisywać mi się o nim jakoś dogłębniej.
Naprawdę,
Bardzo nie polecam...

Offline potworek

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2006, 08:13:30 pm »
Jestem świeżo po seansie i muszę przyznać, że film jest dobry, ale żadna rewelacja. Bardzo prosta fabuła, wyjątkowo przewidywalna. Książki niestety nie czytałem, ale jestem w trakcie. Strasznie sztuczne było dla mnie zachowanie dzieci, gdy weszły do Narnii. Każdy przecież dzieciak byłby oczarowany i chciał ją zwiedzić...
Oni natomiast mieli pięć minut zachwytu, a potem tylko komentarze "czas wracać!", "mama kazała mi się wami opiekować ble, ble ble...". Zresztą, denerwuje mnie w prawie każdym filmie stykanie się głównego bohatera z przepowiedniami np. o jego przeznaczeniu. Każdy z nich twierdzi że "nie da rady itp.". Ja na miejscu Piotra od razu bym uwierzył. Wydarza się tyle najdziwniejszych wypadków, gada z bobrami, przechodzi do innego świata, widzi bajkowe stwory... I w przepowiednie, tak trafiającą w jego sytuację nie wierzy...  :?
Ale wielki plus za pokazanie bajkowego świata. Zobaczyłem tyle baśniowych stworów, od centaurów, poprzez gryfy aż do minotaurów. To się chwali.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline zaciekawiony

Lew, Czarownica i Stara Szafa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2006, 09:13:58 pm »
akurat równiez dopiero obejżałem.
książki nie czytałem i żaluję, patrząc na dialogi tak jak bym je czytał a nie oglądal, uważam że kilka postaci zostalo źle wykreowanych.
Ale film mi się podobał.Narnia to piękna baśń.
chrześcijańskiego przesłania nie zauważyłem, może poza sceną w której Edmund mówi,,Nie chcę aby cierpieli za moje grzechy"
Bobry chyba nieco podrasowano aby były smieszniejsze
,,Mam ci poobgryzać paznokcie czy co?"
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

 

anything