Autor Wątek: "Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki  (Przeczytany 5378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Liathana

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« dnia: Maj 21, 2005, 10:58:03 am »
Zwracam się do wszystkich miłośników książek Kate Elliott i cyklu Korona Gwiazd, którego Wydawnictwo Zysk i S-ka nie wydaje od dłuższego czasu.
Wielokrotnie wysyłałam maile do ich siedziby, niestety za każdym razem podają inną przyczynę opóźnienia, albo zwodzą kolejnymi terminami.
Ostatnio dowiedziałam się, że zawinił tłumacz, który ociąga się ze swoją pracą.
Obserwując inne, niedokończone cykle literackie, których podjęło się wydawnictwo, zaczynam mieć poważne obawy co do losu korony gwiazd i czy przypadkiem nie trzeba będzie zaopatrzyć się w orginalne wersje, a sporo jeszcze zostało... Link.

Proszę zatem wszystkich zainteresowanych, nękajcie Zysk mailami, może uda się coś osiągnąć...
Adresy znajdziecie na  
stronie.

Offline Sesuad-Ra

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2005, 04:05:55 pm »
Niestety Zysk ostatnio coś poprzestał wydawać dużej ilości książek fantasy, i skupił się tylko na niektórych autorach, takich jak Martin czy Jordan. Reszta to książki niestety nie wzbudzające mojego zainteresowania, a to dlatego że nie są to wydania z półki fantasy.
Trzeba wysłać im maile, ale czy je pozytywnie rozpatrzą to już inna sprawa  :cry:
Ja jestem jak najbardziej za wydawaniem kolejnych części tego cyklu, także dokończeniem pozostałych , takich jak np. A. Cole "Czarodziej wichrów". Pozostaje nam tylko wysyłać maile i czekać  :?
zczur na widocznym zdjęciu zdechł na raka :( Rest in Peace my Friend...

Offline ASX76

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2005, 11:26:53 pm »
Liathana :arrow:  Ciekawej rzeczy udało Ci się dowiedzieć. Gdybyż to jeszcze prawda była...
Z kolei jak ja pytałem o to samo jeszcze w czerwcu 2004 roku to taką informację otrzymałem ( cytuję ) : "Redaktor twierdzi , że zostały jeszcze dwa tomy. Nad czwartym prace są właściwie zakończone , brakuje tylko okładki i - niestety tego , co najważniejsze - praw autorskich. Nie wiem , jak odpowiedzieć na pytanie , czy książka się ukaże..." ( koniec cytatu ).
Wychodzi więc na to , że Zysk - mówiąc językiem Komisji Śledczej - mija się z prawdą.
Później co jakiś czas wysyłałem zapytania w tej sprawie i odpowiedzi były mniej więcej takie :
- nie wiemy czy się ukaże
- ze względu na niezadowalające wynki sprzedaży nie będziemy kontynuować wydawania tego cyklu
Teraz dowiaduję się , że tłumacz tłumaczy książkę , którą już wcześniej przetłumaczył ( pewnie za karę ). ;)

Przed chwilą wysłałem maila. Ciekawe co tym razem odpowiedzą ( jeśli wogóle ).

Szczerze mówiąc już dawno utraciłem nadzieję na to , że Zysk wznowi wydawanie dalszych części "Korony Gwiazd" , ale jeśli Cię nie oszukali to jest nadzieja.

Pozdrawiam

Offline ASX76

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2005, 11:39:27 pm »
Sesuad-Ra :arrow:  Książki G.R.R. Martina ukazują się tak rzadko , że Zysk właściwie nie ma się nad czym skupiać. ;)

A z zupełnie nowych autorów w ofercie Zysk-u:
Link
( gniot to straszliwy )


W zapowiedziach nareszcie pojawiła się dobrej klasy fantasy :
Link.

Albo to :
Link.

To chyba przeczy twojej teorii. ;)

Offline Shadowmage

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2005, 09:50:37 am »
To ciekawe... bo ja jakiś czas temu się dowiedziałem róznymi kanałami, że cykl Elliott prawdopodobnie nie zostanie wydany do końca. Może sie cos zmieniło, ale o tym juz nic nie wiem.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline ASX76

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2005, 04:21:22 pm »
Z tej stronki można dowiedzieć się więcej , niż z oficjalnej witryny pani Kate Elliott... Chociażby tego , że do tej pory wydano 5 części , a szósta ukaże się we wrześniu b.r.. Oczywiście na Zachodzie.
Link.

Na pytanie czy wydawanie "Korony Gwiazd" będzie kontynuowane otrzymałem dzisiaj z Zysk-a następującą odpowiedź : "Na razie raczej nie".

Offline mr.maras

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2005, 10:50:49 am »
Zmieniłem tytuł tego topiku i "zwinąłem" linki. I proszę, ukrywajcie linki bo podawne w całości rozpychają forum niemiłosiernie. Jak ktoś ma 15 cali to pewnie wie o czym mówię.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Shadowmage

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2005, 03:28:02 pm »
Cytat: "ASX76"

Na pytanie czy wydawanie "Korony Gwiazd" będzie kontynuowane otrzymałem dzisiaj z Zysk-a następującą odpowiedź : "Na razie raczej nie".


Czyli niestety nic w tej kwestii się nie zmieniło...

A co do polityki wydawniczej, to możnaby sporo złego napisac, lae szkoda wysiłku. I tak trafiaja im sie bardzo dobre ksiazki miedzy tonami badziewia...
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline ASX76

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2005, 07:58:30 pm »
Zysk po kilku latach przerwy wznawia wydawanie słabego i nudnego jak flaki z olejem cyklu "Miecz cieni" pani Jones J.V. , zamiast powrócić do nieporównywalnie lepszej "Korony Gwiazd" K. Elliott. BEZSENS... :x

Offline ASX76

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2006, 01:16:55 pm »
Wiadomość z ostatniej chwili: pan Zysk zastanawia się (od pół roku) nad wydawaniem dalszych części "Korony Gwiazd". Jednak wciąż tli się jakaś nadzieja...

Offline Ubiquity

"Polityka" wydawnicza Zyska i S-ki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2006, 01:53:48 pm »
Temat o polityce Zysku, warto zatem dodać informację, że na ich stronie pojawiła się wiadomość związana z 12. urodzinami wydawnictwa.
Mianowicie 1 i 2 kwietnia wszystkie pozycje z ich oferty (wcześniej nie objęte promocją) można nabyć z 40% rabatem. Myślę, że to dobra okazja do powiększenia zbiorów ;) szczegóły tutaj.
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.