trawa

Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 6088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Waśkiewicz

Fajny film wczoraj widziałem...
« dnia: Luty 03, 2003, 07:50:47 am »
A właściwie - fajny tekst dzisiaj czytałem. Na Nowej Gildii RPG, naturalnie.

 Dlaczego nikt jakoś nie komentuje na tym forum tekstów, jakie pojawiają się na Nowej Gildii RPG? Solitaire pytał kiedyś o Seventh Seal, Kret o Tribe 8, i to byłoby na tyle - czyżby nikt nie czytał artykułów, które w pocie czoła piszą nasi utalentowani redaktorzy? Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie, zastrzeżenia, to przecież warto chyba podzielić się nimi z autorami i innymi czytelnikami za pośrednictwem wspaniałego osiągnięcia nowoczesnej technologii teleinformatycznej, jakim jest Forum NG. Choćby po to, żebyśmy wiedzieli, co się ludziom podoba, a co nie; jakie teksty chcielibyście widzieć na łamach serwisu, a które tematy kompletnie Was nie interesują. Piszcie...

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2003, 09:07:03 pm »
Piszcie też o czym chcielibyscie przeczytac na Nowej Gildi RPG. Postaramy się spełnić Wasze życznia :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Soph

A moze by tak...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2003, 02:45:21 pm »
... udostepnic komentowanie artukulow bezposrednio pod nimi ? To mialoby IMHO wiecej sensu niz wchodzenie na osobne forum i rozpoczynianie nowego watku. Tak jak w inych seriwsas.
Pozdrawiam
Sophj

Offline surmik

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2003, 03:43:30 pm »
Zgadzam sie całkowicie, ale w obecnej chwili jest to technicznie niemożliwe.
Pozdrowienia,
Marek

Offline CaveSoundMaster

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2003, 01:59:21 pm »
Znowu mnie ktoś uprzedził - mam taką samą propozycję jak Soph.

Chciałbym też by było więcej materiałów dla świeżo upieczonych graczy, albo dla ludzi, którzy widzą w rpg coś, co mogli by wcielić w życie, ale nie wiedzą jak.
Czyli "introduction to the world of rpg for begginers" :D .

Przeżyłem pare przygód z rpg, ale to nędzne... Ja nadal uważam się za begginera i to bardzo.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Adam Waśkiewicz

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2003, 02:07:19 pm »
CSM napisał:
>Chciałbym też by było więcej materiałów dla świeżo upieczonych graczy,

 Czyli konkretnie co?

>albo dla ludzi, którzy widzą w rpg coś, co mogli by wcielić w życie, ale nie wiedzą jak.

 Widzą w RPg coś, co mogliby wcielić w życie, ale nie wiedzą jak!? Polska język trudna być duża mnóstwo i moja nie rozumieć.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline CaveSoundMaster

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2003, 02:32:11 pm »
A ja nie rozumiem co tu jest do nierozumienia!
Widzą w rpg cos co mogli by wcielić w życie (bo na razie oni tylko słyszeli o rpg i nie widzieli podręcznika na własne oczy), ale nie wiedzą jak wcielić je w życie (który system? z kim grać? jak zachęcić kumpli do grania? jak zdobyć na to czas?)
Dla ludzi, którzy chcą zacząć grać w rpg, ale nie wiedzą jak! Jak zacząć? Co zrobić by wyszło? Jak się przygotować na pierwszy raz, gdy nie zna się do końca mechaniki i nie wie jakie będą reakcje graczy?

Bo nie wszyscy gracze mają kumpli, którzy są już doświadczeni w kwestii rpg (jak to napisano kiedyś w jakims artykule - najlepiej zacząć grać z doświadczonymi graczami, którzy pokażą ci jak taka sesja wygląda).

O ileż łatwiej jest się dogadać po angielsku (na zagranicznych forum jakoś mnie rozumieją).

No dobra - zbytnio to nakomplikowałem. Wybaczycie mi? :(
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Adam Waśkiewicz

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2003, 10:11:31 am »
Wracam do tematu zainspirowany jednym z wątków na forum komiksowym.

 Jak zapewne niektórzy z forumowiczów zauważyli, pisuję na Nową Gildię RPG recenzje podręczników do rozlicznych systemów. Niestety, na co jakiś czas temu zwrócił już uwagę Kaduceusz, zdecydowana większość moich recenzji tworzona jest według jednego schematu: Wstęp - Opis zawartości poszczególnych rozdziałów - Zakończenie i ocena ogólna. (No i podziękowania dla wydawcy :D )

 Dlatego też mam pytanie do czytelników zainteresowanych poznawaniem nowych systemów tudzież podręczników do tych już im znanych: Jak Waszym zdaniem powinny wyglądać recenzje systemów / dodatków prezentowane na Nowej Gildii RPG, na jakie elementy chcielibyście, aby zwracano w nich szczególną uwagę - np. oprawę graficzną, spójność i grywalność mechaniki, opis świata, czy coś jeszcze innego.  

 Czekam na uwagi, i pozdrawiam,
 Adam

Offline szelest

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2003, 05:28:39 pm »
Mam taką wskazówkę, chociaż jej realizacją będzie pracochłonna.
Chodzi o to, aby przed każdą recenzją podręcznika, napisać króciótkie opowiadanie wprowadzające w klimat gry. Nie musi byc to nic wyrafinowanego - ot, takie opowiadanie oddające klimat gry. Dosłownie na pare akapitów.

Offline Adam Waśkiewicz

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2003, 07:04:53 am »
Cytat: "szelest"
Mam taką wskazówkę, chociaż jej realizacją będzie pracochłonna.
Chodzi o to, aby przed każdą recenzją podręcznika, napisać króciótkie opowiadanie wprowadzające w klimat gry. Nie musi byc to nic wyrafinowanego - ot, takie opowiadanie oddające klimat gry. Dosłownie na pare akapitów.


 Pomysł bardzo dobry. Na pewno nie zawsze da się wykorzystać, ale z pewnością postaram się wykorzystać go w jakichś pisanych niedługo recenzjach. Cytaty z utrworów literackich i/lub filmowych pojawiły się w kilku moich recenzjach jako swego rodzaju otwarcie; mini - opowiadanie, czy jakaś scenka w świecie gry może być nawet jeszcze lepsza.
 Co do czasochłonności - i tak najwięcej czasu zajmuje mi czytanie podręczników, a nie pisanie recenzji.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline SzAjBuS

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2003, 09:58:58 am »
A ja mam takie pytanie do Adama:
Czy Ty tylko czytasz podreczniki i na bazie tego tworzysz recenzje, czy tez kazdy podrecznik testujesz podczas sesji.
Skad moje pytanie, otoz IMHO Krysztaly Czasu, jako podrecznik i jego tresc wyglada dobrze, czlowiek robi sobie nbadzieje ale nie ukrywajmy... grac sie w ten system nie da, przynajmniej nie zgodnie z  podrecznikowymi zasadami
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Adam Waśkiewicz

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2003, 10:18:45 am »
Cytat: "SzAjBuS"
A ja mam takie pytanie do Adama:
Czy Ty tylko czytasz podreczniki i na bazie tego tworzysz recenzje, czy tez kazdy podrecznik testujesz podczas sesji.
Skad moje pytanie, otoz IMHO Krysztaly Czasu, jako podrecznik i jego tresc wyglada dobrze, czlowiek robi sobie nbadzieje ale nie ukrywajmy... grac sie w ten system nie da, przynajmniej nie zgodnie z  podrecznikowymi zasadami


 Z uwagi na znikomą ilość wolnego czasu w porównaniu z liczbą podręczników do zrecenzowania, niestety nie mogę pozwolić sobie na luksus przetestowania każdego podręcznika i zawartych w nim zasad w praktyce. Zresztą byłoby to ciężko wykonalne - jeżeli dodatek wprowadza np. kilka nowych klas prestiżowych, musiałbym dla ich przetestowania skonstruować najlepiej całą kampanię, by móc porównać ich grywalność w odniesieniu do innych profesji z podstawki. Tak samo (choć może w nieco mniejszym stopniu) ma się kwestia z czarami, magicznymi przedmiotami etc. O ilości czasu, jakiej wymagałoby zrecenzowanie nie dodatków, a podstawek do rozmaitych systemów nawet nie wspominam.
 
 Co do kacyków - znaczna ilość tabelek i konieczność dokonywania licznych przeliczeń tak w momentach przechodzenia postaci na poziomy, jak i w trakcie bieżącej gry byłaby łatwo zauważalna nawet podczas pobieżnej lektury podręcznika podstawowego do tego systemu.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline SzAjBuS

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2003, 10:47:12 am »
Rozumiem, ale w swoim pytaniu mialem na mysli tylko podreczniki glowne, bo wiadomo ze dodatki sie na nich opieraja... ale dzieki za odpowiedz.
Ja jak Krystzaly dorwalem pierwszy raz (jeszce jak bylo publikowane na lamach MiM'a to bylem zachwycony tym ze wreszcie ktos (i to na dodatek Polacy) stworzyli cos bardzo realnego... ale po piwrwszej grze, gdy walka z jednym , slabym goblinem trwala 1,5 h stwierdzilem ze ten system nie jest dla mnie.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Adam Waśkiewicz

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2003, 07:41:19 am »
Zgodnie z sugestią Szelesta wczoraj podesłałem Surmikowi recenzję dodatku do FUDGE'a rozpoczynającą się właśnie od krótkiego pseudo-opowiadanka wprowadzającego w zawartość podręcznika. Za kilka tygodni powinna pewnie ukazać się na stronie NG - na razie jest na końcu kolejki.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline szelest

Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2003, 11:02:16 pm »
Jako pomysłodawca czekam na tę recenzję. Chcę zobacyzć jak wyszła:)