trawa

Autor Wątek: Heroes of Might and Magic V  (Przeczytany 79149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maladie

Heroes of Might and Magic V
« dnia: Maj 16, 2005, 09:03:22 am »
Tak, tak. Osławiona i utytułowana seria Heroes juz wkrótce doczeka się swojej 5 odsłony. 3DO upadło, a nowym herosem zajmuje się grupa odpowiedzialna za Etherlords. Co myslicie o kontynuacji tego prześwietnego i kultowego tytułu? Czy ma szanse dorównać najlepszej z serii 3? Czy raczej zaniży tytuł jak odsłona 4 i całkowicie go pogrąży?

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Zibi

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2005, 10:50:40 am »
Mam nadzieje, ze nowa HOMM bedzie blizsza trojeczce niz czworeczce. Tak sie sklada, ze nawet wczoraj mykalem w HOMM III, wiec moge stwierdzic, ze gra ma klimat. Czesc IV go nie miala, byla mialka i stawiala na grafike. Tworcy mogli by troszke podpatrzec od tworcow Wake of Gods, wtedy bylaby gra na miare 2005 ;]

Offline Dr. Zoidberg

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2005, 12:25:33 pm »
Niestety zanosi sie na shit, Vka bedzie w pelnym 3D, co juz zupelnie moze popsuc ta cudowna serie =/
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Ribald

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2005, 12:31:27 pm »
Hmm, nie sądzę żeby sam fakt, że będzie w 3d miał zabić serię. Myślę że da się to zrobić(np. tylko walki w 3d) Jeśli chodzi o samą grę, to wziąć grywalność z trójki i parę pomysłów z następczyni(choćby walczący bohaterowie, system awansu). Sama wieść wspaniała :):):)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Deytonus

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2005, 01:20:40 pm »
Obawiam się, że to będzie bardzo podobne do serii Etherlords. Nie, żebym jej nie lubił, ba! uwielbiam te gry, ale to mają być "Hirołsi", a nie komputerowy klon M:tG.

Offline IkitClaw

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2005, 04:17:08 pm »
Dla mnie HoM&M skonczyło się na odsłonie drugiej. Dalsze części już mnie w ogóle nie przyciągnęły

Offline Sammy

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2005, 05:03:18 pm »
Dla mnie to profanacja jeżeli ktoś nie z 3DO zabierze sie za Heroesów. To tak jakby nie Revolution zrobiło Broken Sworda, nie Blue Byte Settlersów, nie Microids Syberię, nie Luca$Art$ Monkey Island, itd.

Słowem - tragedia - jestem załamany!!!!!!!!
Samuś Sprytuś Zabijaka

Offline Maladie

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2005, 06:03:11 pm »
Cytuj
Mam nadzieje, ze nowa HOMM bedzie blizsza trojeczce niz czworeczce

Sądze, że nadzieje nas wszystkich zostana spełnione. Piątka ma czerpać pełnymi garściami z 3, WoG i ma zawierać najlepsze elemanty 4. A więc: Bedą upgrady, herosi nie walczą, bedą karawany, przyrosty tygodniowe, rozbudowany system rozwoju miast, dowódcy i wiele innych świetnych elementów. Oraz ok. 120 jednostek plus ulepszenia. Do tego rewelacyjna grafika w pełnym 3D. Screeny mnie rozwaliły. Mam nadzieje, ze nie będzie to jakaś rewolucja, ale połączenie najlepszych cech herosa, które tak przyciągają...

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Dabi

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2005, 06:32:20 pm »
Cytuj
A więc: Bedą upgrady, herosi nie walczą, bedą karawany, przyrosty tygodniowe, rozbudowany system rozwoju miast, dowódcy i wiele innych świetnych elementów. Oraz ok. 120 jednostek plus ulepszenia.


Herosi nie walczą to akurat jest niezbyt miłe jak dla mnie :?

No ale zobacztmy jak to będzie jak już będzie w 3 w sumie się grało fajnie choć mam szczerą nadzieję że będzie Fog of war tak jak w 4
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Maladie

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2005, 07:05:24 pm »
Cytuj
Herosi nie walczą to akurat jest niezbyt miłe jak dla mnie  

Ale jak napisałem mają być (choć wciąż nie jest to pewne) dowódcy, czyli walczący zamiast herosów podwładni, tak jak to było w WoG'u. Fog of War ma być jako zasada opcjonalna, podobnie jak ruchomi strażnicy. Powtarzam jednak: ma być, więc nie jest to pewne...

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Ribald

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2005, 07:13:00 pm »
Powrót do przyrostów tygodniowych też mi się nie podoba, strasznie sztuczne jest coś takiego. Wolę sytuację, kiedy heros wkracza do zamku, bierze to co jest i idzie w bój

A kto będzie zdobywal exp.? Dowódca czy bohater?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Maladie

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2005, 07:17:12 pm »
Podobnie jak w WoG. Obydwaj. I obydwaj będą sie rozwijać. przynajmniej tak byłow zapowiedziach. Czy coś się zmieniło? Nie wiem. W CD-Action jest zapowiedź, ale jescze nie nabyłem...

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Deytonus

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2005, 07:30:56 pm »
Cytat: "zapowiedź z CDA"
(...)mimo rewolucyjnych zmian w oprawie graficznej twórcy gry zadbali o to, by zachować te elementy rozgrywki, które sprawiły, że seria HOMM ma prawdziwie kultowy status.


Co do walki to wiem, że odbywać będzie się w system turowym bez udziału bohatera, jak już pisaliście.

Offline zim

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2005, 09:41:17 am »
poczekamy na skriny ...bo o grywalnosc gry nie trzeba sie specjalnie obawiac, tworcy Etherlords wiedza co to znaczy miodnosc ;)

a jak nic z tego nei wyjdzie to zostane przy ponadczasowej HoMM3 8)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Maladie

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2005, 10:23:19 am »
Screeny już są. Szukaj w google i na serwisach.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

 

anything