Autor Wątek: Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?  (Przeczytany 11806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bosak

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« dnia: Maj 15, 2005, 06:38:47 pm »
LUDZIE dobrej woli powiedzcie czy waszym zdaniem equlibrium (moglem sie w tytule kropnąć) czy matrix jest lepszy... mowie tu o matrixie skondensowanym....i matrixie 1 .... tzn czy polączone było lepsze lub gorsze czy tylko 1 :/ :) mi tam sie obydwa podobały ale chyba MATRIX JEST jakims kultem nie tylko filmem.... :) co daje mu przewage... porównał bym nawet ten kult do star warsów... choć całokształt sie nie umywa... :) ale tak czy siak jest BOMBOWY :)
ight with honor and die with honor !!

Offline Maladie

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2005, 06:46:41 pm »
Stanowczo wole pierwszy Matrix od Equlibrium. Ale wszystkie części Matrixa znaczaco obniżaja poziom i wtedy lepszy jest Equlibrium, który choć nie najlepszy i tak bije serie Matrix na głowe...

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Clayman_

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2005, 06:46:46 pm »
wszystkie matrixy a takze equilbrium to crapy niesamowite,takiej opcji mi brakuje w tej ankiecie
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Maladie

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2005, 06:48:05 pm »
Cytuj
wszystkie matrixy a takze equilbrium to crapy niesamowite

Prosiłbym o uzasadnienie, jeśli można.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Jimmy

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2005, 09:27:48 pm »
A ja mam pytanie czemu akurat te dwa filmy porównujemy?
Jeżeli już "Matrixa" z czymś porównywać to raczej z "13 piętrem" - założenie fabuły prawie takie samo...
A tutaj "Matrix" dużo lepszy bo:
- nowatorski
- bardzo dobre efekty
- wciągająca fabuła, dobrze rozegrana (np: moment obudzenia naprawdę mocno uderzał)

Offline Bosak

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2005, 10:15:15 pm »
BO jakoś te 2 filmy zapadły mi w pamięci... i 1 skojarzenie nasunelo mi sie po obejrzeniu equlibrium ze mogło by koknurować z MATRIXEM gdyby je podreperować troszke :) ale wtedy jeszcze nie było matrixa 2 i 3 :>
ight with honor and die with honor !!

Offline Dereq

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2005, 08:38:09 am »
oczywiscie ze the matrix.aequilibrium? b.dobry film (moim zdaniem pelnymi grasciami czerpie z dawnego filmu niejakiego G. Lucasa "THX 1138" fabula dziwnie znajoma ;) ) . There is no spoon.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline adiego

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2005, 08:56:43 am »
A czy moglaby byc w ankiecie odp. "Oba filmu mi sie podobaja"?
Bo w moim przypadku tak wlasnie jest. A porownywac tych filmow nie mam zamiaru. Kazdy z nich przedstawia zupelnie inna tematyke, kazdy z nich mial inny budzet.
O ile Matrixem jedynka moglem sie zachwycac i nadal to czynie, to o 2 i 3 czesci wolalbym zapomniec.
Co zas tyczy sie Equilibrium - film niesamowicie mi sie spodobal za pierwszym razem. I to jest wlasnie film z tych "na jeden raz". Po po drugim seansie zaczalem dostrzegac coraz wiecej bledow;p
Jak dla mnie - na rowni z Matrixem. Oba daly mi niesamowitego kopa;)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline śmigło

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2005, 09:17:48 am »
oba sa do bani. chociaz equilibrium jest troche lepszy od matrixa. ale to tylko ze wzgledu na bale'a.
matrix to film dla dzieci, dziwi mnie, ze produkcja nie zajal sie disney, no ale moze to ze wzgeldu na to, ze jeden wachowski chce byc kobieta.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Piter

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2005, 03:16:11 pm »
Equilibrium jest lepsze bo krótsze i jest więcej skakania, fruwania, odbijania pocisków na minutę.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline IkitClaw

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2005, 03:24:36 pm »
Cytuj
- nowatorski

Co w nim było takiego nowatorskiego? Zwykły cyberpunk podlany elementami SF w stylu Lema.

A Equilibrium rządzi. Film bardzo mi się spodobal i imo przebija wszystkie Matrixy. Ale oryginalności nie moge mu niestety zarzucić.  :(  "Farenheit 1984" to byłby lepszy tytuł dla tego filmu. No i Bale. Dla niego warto to zobaczyć. A do tego krótka, acz niezłą rólka Beana.

Offline Jimmy

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2005, 03:58:49 pm »
Cytat: "IkitClaw"
Cytuj
- nowatorski

Co w nim było takiego nowatorskiego? Zwykły cyberpunk podlany elementami SF w stylu Lema.

Nie miałem na myśli fabuły (o której wypowiadam się w 3 myślniku) tylko ogólne wykonanie ;)

Offline Noleen

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2005, 06:38:03 pm »
Definitywnie Equilibrium! Matrix, w prawdzie z 1 częścią jeszcze w tłoku ujdzie, ale gdy przyszły kolejne, czyli 2 i 3, odrzuciło mnie na kilometr. Tak samo jak z Terminatorem 3. Po prostu jak sie zrobi dobry film, nie można przedobrzyć. Co za dużo to nie zdrowo.

Equilibrium ogólnie ma świetne efekty specjalne, niezłą fabułę, rózni się definitywnie od Matrixa. Poza tym ma przesłanie. Opowiada o człowieku, ktory na nowo odkrywa siebie, swoje człowieczenstwo.

Więc głos na to =)

Offline Clayman_

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2005, 07:58:08 pm »
Cytuj
Tak samo jak z Terminatorem 3.

akurat co do terminatora to kazda czesc wciaga te wszystkie matrixy i reszte syfu bez popity
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Dereq

Czy Equlibrium lepsze od MATRIXA ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2005, 08:05:27 pm »
Cytat: "Noleen"
Matrix, w prawdzie z 1 częścią jeszcze w tłoku ujdzie, ale gdy przyszły kolejne, czyli 2 i 3, odrzuciło mnie na kilometr.


a wiec. wielokrotnie na forach, listach czytelnikow itd. zwracalem uwage na listy najgorszych filmow wszechczasow. wielokrotnie w tych zestawieniach ok (70-80%) mozna bylo znalezc Reaktywacje i Rewolucje. pytanie.czy naprawde kolejne czesci sa AZ tak zle zeby umieszczac je kolo Austina Powersa i Gligli(Giligili?whatever.)?. czemu tak jest? ano o to chodzi ze po bardzo dobrym The Matrix wszyscy wyobrazali sobie Bog wie co.przyszli do kina napaleni zapominajac ze sequele zadko sa lepsze od pierwowzoru(z samej racji ze sa odtworcze). ja przyszedlem do kina na luzaka oczekujac ciagu dalszego,matrixsowskiego klimatu i nie oklamujmy sie oszalamiajacych EFEKTOW spec. . i w przeciwinestwie do innych sie nie zawiodlem.kontynuacje uwazam za udane(choc kilka kretynskich  momentow bym wywalil na zbity pysk). mimo to glosuje na jedynke jako skondensowanie wszystkiego co tygryski lubia najbardziej.



Cytat: "adiego"
Co zas tyczy sie Equilibrium - film niesamowicie mi sie spodobal za pierwszym razem. I to jest wlasnie film z tych "na jeden raz"


w moim przypadku nawet na dwa(mimo kretynskiego wydania  dvd ale to juz inny topic ;) )
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

 

anything