Autor Wątek: Wizja: Apokalipsa  (Przeczytany 78367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2003, 08:18:36 am »
O tym juz było nie raz. Kolejną propozycję będziemy mieli dziś (patrz Gildia Filmu). Jeśli film o zagładzie, to trzeba coś oryginalniejszego wymyslić. Może jak nas zjedzą szczury? Ale to chyba też było.

Offline Lhx

Bardziej koniec cywilizacji
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2003, 10:19:24 pm »
Bardziej bym się spodziewał końca cywilizacji w takiej skali jak obecnie niż całościowego zniszczenia świata. Czynnik ludzki nigdy nie wymorduje się do końca, zawsze ktoś przetrwa.

Pozdr,
LHX

Offline Gollum

Re: Bardziej koniec cywilizacji
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 08, 2003, 09:10:11 am »
Cytat: "Lhx"
Czynnik ludzki nigdy nie wymorduje się do końca, zawsze ktoś przetrwa.

Ale może zginąć zaraz po przetrwaniu. Środowisko będzie już zapewne mocno zmienione, a w toku ewolucji człowiek zatracił większość przystosowań, idąc w rozwój mózgu. Jeśli więc ci co ocaleją, szybko nie znajdą metod radzenia sobie z nowymi warunkami, to zginą.

Offline Wajrak

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 08, 2003, 09:19:34 am »
Nie wiem czemu rozwazacie Nasza zaglade :) A nawet jezeli przetrwa powiedzmy jeden mezczyzna ? to co nam to da. Nic poniewaz nie bedzie nawet w stanie zapewnic rozwoju rodzaju ludzkiego. NIeprawdaz ? No chyba ze zajdzie w ciaze heh ale z tego co wiem to raczej nie mozliwe. A jak mu sie uda to dostanie nagrode nobla, ale zaraz po co mu nagroda nobla w tedy bedzie :) ? 8)
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline darksphere

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2003, 10:17:37 pm »
Koniec świata zwany potocznie apokalipsą nadchodzi nieuchronnie...
Każda broń wymyślona zostala tylko w jednym celu - aby ja użyć :)

Ktoś napisał : "W pęd ku życiu wpisany jest również pęd ku śmierci ..."

Z apokaliptycznym pozdrowieniem  :twisted:[/img]

Offline Ayers

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2003, 11:05:32 am »
W onecie natknęłam się na ten oto, niesamowicie 'długi' artykuł. Chciałabym poznać wasze zdanie na jego temat:

http://tygodnikforum.onet.pl/314542,2,5612,766,artykul.html

(to jest temat mikroforum, ale to co zostało tam napisane już kiedyś słyszałam)
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Aldaris

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 28, 2003, 10:48:40 pm »
Będzie jak z żabą w sokowirówce: świat :idea: , pstryk :!: , nicość :?: ....

Offline Hex

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 01, 2003, 07:52:07 am »
dajcie wiecej pomzslow
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Devestator

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 12, 2003, 08:18:57 pm »
Koniec Swiata !!!!
Uważam że to nie jest tak do końca. tak zwany "koniec świata" bedzie raczej swoistym końcem ludzkości.
Świat może istniec bez człowieka a człowiek nie może istnieć bez świata
Według mnie koniec swiata wyniknie z astronomicznych przyczyn.
Ogładałem gdzieś że ziemia coraz dalej oddale się od słońca, przez zachwiania materii naszej galaktyki. Chociaż to tylko teoria to mnie sie wydaje bardzo prawdopodobna. Cały świat pokryty lodem. podązający w nieznaną przesten a do kolejnego wieliego wybuchu ( czyt. ponownego stworzenia świata ) czy też ( to dla manniaków filozofii Matrix-a) zrestartowania starego i zainstalowaniu nowego systemu:))
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline Silencer

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 12, 2003, 09:19:14 pm »
Wszechświat sie cały czas rozszerza, więc ilośc energii przypadajaca na jednostkę objętości sukcesywnie spada. Stąd też jezeli będzie rozszerzał się wiecznie, tak właśnie się stanie - zamarzną planety, potem gwiazdy. To czy wszechświat sie będzie rozszerzał, czy w pewnym momencie zacznie kurczyć, zależy od jego średniej gęstości

Jeżeli ktoś chce poczytać o amarzajacej Ziemi to polecam "Wiadro powietrza" F. Leibera bodajże

PS. A ja będę jak Berkeley i mówię - Wszechświat bez człowieka nie istnieje, bo nie jest postrzegany!  :P
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline bujalex

Re: but
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 18, 2003, 04:25:36 pm »
Cytat: "LordThom"
spoko, nic dodac nic ujac. ale mi chodzilo o to, ze w osttnich dniach mojego zycia, chcialbym zrobic cos nowego, poznac, doznac czegos nowego, tak jak poznalem uczucie towarzyszace paleniu marihuany, tak TERAZ nie chce sporobowac np. amfetaminy, bo to dla mnie jest juz nazbyt nie odpowidzialne (czy o czyms trwardszym nie wsonme). Ale jakbym mial umrzec za 5 dni.... to co mi szkodzi??


zrobiłbym to, zrobiłbym tamto, skąd taka pewność, wszystko zależy i tak od impulsu chwili...
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline Devestator

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 05, 2004, 03:19:52 pm »
Warto też dodać że wszechświat powstał z Wielkiego Wybuchu. I to chyba wiedzą wszyscy. Jednak czym jest ten wieki wybuch. Nic nagle staje się przestrzenią o niewyobrażalnych rozmiarach. Dla mnie taki charakter zjawiska jest nadwyraz Boski.
Czyli może najczystsza biblijna apokalipsa bedzie warunkiem zagłady naszej ziemi ( i w ujeciu czysto teologicznym ) i praktycznym nieespodziewane skurczenie sie wszechswiata
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline adro

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2004, 07:14:35 pm »
Ja mysle ,ze przezremy te planete ,  wycisniemy z niej wszystkie surowce i dobra naturalne i tak ja zatrujemy , ze po prostu bedziemy sie modlc o smierc . Moze tez przytrafic sie jakas globalana infekcja nieuleczalnej choroby i juz po nas
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Veevoirus

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 22, 2004, 09:48:31 pm »
Ja obstawiam za jednąz chorób,która do tej pory zabijała w tropiku jakieś zwierzaki,a teraz przejdzie na ludzi i po cichu mała epidemia,duża epidemia, koniec :dead:
Cytuj
Warto też dodać że wszechświat powstał z Wielkiego Wybuchu. I to chyba wiedzą wszyscy. Jednak czym jest ten wieki wybuch. Nic nagle staje się przestrzenią o niewyobrażalnych rozmiarach. Dla mnie taki charakter zjawiska jest nadwyraz Boski.
Czyli może najczystsza biblijna apokalipsa bedzie warunkiem zagłady naszej ziemi ( i w ujeciu czysto teologicznym ) i praktycznym nieespodziewane skurczenie sie wszechswiata

Liczysz na wielki odbuch?? ;)
ie pozwól,by Cię sprzedali!!
Zrób im na złość i sprzedaj się sam!!
Last.fm

Offline koryntianin

Wizja: Apokalipsa
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 04, 2004, 10:11:23 am »
Jak wy, prosci, szarzy ludzie wobrazacie sobie koniec swita ??

Koniec cywilizacji: epidemia, wojna totalna lub kataklizm.
Koniec ludzkości: ewolucja w coś innego.
Koniec Ziemi: z przyczyn naturalnych. Słońce wchłonie wszystkie planety, czy coś...
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/