trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 17, 2014, 05:39:12 pm »
Czy ktoś z Was posiada może Kapitana Blooda Tibora Cs. Horvatha? Czy papier, na którym był wydany jest żółty czy mój egzemplarz tak ma ze starości?
Żółty. Był taki czas, że sporo komiksów wyszło w ten sposób.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 17, 2014, 05:49:13 pm »
Żółty. Był taki czas, że sporo komiksów wyszło w ten sposób.

Dzięki. Mam już kilka komiksów tego scenarzysty, i w ogóle z tamtych lat, ale z takim papierem spotykam się pierwszy raz.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline marceli

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 17, 2014, 10:40:07 pm »
Mój też jest żółty.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 18, 2014, 07:36:21 pm »


Dzięki. Mam już kilka komiksów tego scenarzysty, i w ogóle z tamtych lat, ale z takim papierem spotykam się pierwszy raz.
Żartujesz?
A "Ogień Nad Tajgą", "Diamentowa rzeka", "Wywiadowca XX wieku", "Vahanara", "dr Jekyll i mr Hyde", "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Faraon", "Księga dżungli"...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 18, 2014, 09:04:15 pm »
Graves spokojnie nie tak szybko, dopiero nadrabiam zaległości z tamtych lat, nie wszystko od razu heh. Kiedyś pewnie czytałem niektóre tytuły, ale wówczas nie zwracałem uwagi na takie "drobnostki" jak papier ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 18, 2014, 09:26:13 pm »
Kiedyś pewnie czytałem niektóre tytuły, ale wówczas nie zwracałem uwagi na takie "drobnostki" jak papier ;)

no wez, przeciez ten "zolty papier" wali po oczach i wielu z nas od lat sni sie po nocach :(

Offline marceli

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 18, 2014, 10:46:32 pm »
A "Ogień Nad Tajgą", "Diamentowa rzeka", "Wywiadowca XX wieku", "Vahanara", "dr Jekyll i mr Hyde", "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Faraon", "Księga dżungli"...
Komiksy mojej młodości.
Pamiętam czarno-białą "Diamentową Rzekę". Dopiero po pomalowaniu flamastrami zabierałem się za czytanie. :lol:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline weiter

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 19, 2014, 06:22:31 am »
Żartujesz?
A "Ogień Nad Tajgą", "Diamentowa rzeka", "Wywiadowca XX wieku", "Vahanara", "dr Jekyll i mr Hyde", "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Faraon", "Księga dżungli"...
Dodałbym jeszcze: Kajko i Kokosz "Złoty puchar" oraz "Szranki i konkury".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 19, 2014, 08:14:29 am »
Dodałbym jeszcze: Kajko i Kokosz "Złoty puchar" oraz "Szranki i konkury".


Złoty Puchar też był na żółtym papierze? No to potwierdza to, że kiedyś nie zwracałem uwagi na takie rzeczy. Ten komiks czytałem za małolata kilka razy, ale absolutnie nie zapamiętałem tego faktu.
Tak jak napisał Turu, w tym momencie już nie da się tego zapomnieć, bo ta żółć naprawdę bije po oczach, nieco psując całość. Jednak klasyczna czerń i biel sprawdza się lepiej. Cóż, takie były czasy ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 01:50:37 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 19, 2014, 06:23:05 pm »
Komiksy mojej młodości.
Pamiętam czarno-białą "Diamentową Rzekę". Dopiero po pomalowaniu flamastrami zabierałem się za czytanie. :lol:
Jaką "czarno-białą" "Diamentową rzekę"?





Złoty Puchar też był na żółtym papierze?
Też i "Szranki i Konkury" - też.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline marceli

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 19, 2014, 09:58:48 pm »
Jaką "czarno-białą" "Diamentową rzekę"?
Chodzi mi o tą żółtą czarno-białą "Diamentową rzekę" :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline bosssu

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 21, 2014, 08:30:33 am »
żółto-czarną :badgrin:

Offline nexus6

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 22, 2014, 04:42:55 pm »
Ktoś czytał Elryka? Jakie to jest? Kiedyś czytałem jakaś powieść Moorcocka i uznałem, ze była to najgorsza powieść fantasy jaką czytałem.

Offline jolan13

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 23, 2014, 06:54:47 am »
Powieści nie czytałem, ale komiks mi bardzo podszedł. Z tym, że jeżeli ktoś niekoniecznie czuje klimat fantasy nie ma pewnie co brać się za jego lekturę. "Elryk" podobał mi się zdecydowanie bardziej niż "Saga Valty". Bardzo dobre rysunki, mroczna historia.

Offline [robak]

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 29, 2014, 02:01:47 pm »
Chciałem zapytać o dobre, europejskie serie science-fiction (podejrzewam, że głównie francuskie), które były wydawane na rynku amerykańskim i można je dostać po angielsku? A być może niektóre klasyki były wydawane przez polskie wydawnictwa?

 

anything