Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TimGrayson

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2006, 03:52:47 pm »
Wiecie może gdzie mozna tanio kupić album/komiks Grin and Bare It! jest on  rysowany przez Bruno DiSano (chyba jest belgiem)oraz przez tajemniczego Dany'ego a albumy pod tym tytułem ukazały sie już po francusku i angielsku - moze były gdzieś publikowane w Polsce?

Tutaj jest strona autora rysunków http://www.disano.be/
a tutaj ogólna strona albumu http://www.rooieoortjes.nl/eng_default.asp

lub moze znacie jakieś inne albumy tych artystów?

Offline misio141

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:59:23 pm »
poszukaj na światowym Ebay, tam idzie znaleść (prawie) wszystko
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2006, 08:51:52 pm »
Dany nie jest taki znowu tajemniczy. :)

http://www.kazet.bial.pl/2004_07/z_dany.htm
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline drobnomieszczanin

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2006, 08:49:45 am »
Witam wszystkich nieśmiało, bo po mimo przekroczonej trzydziechy to mój pierwszy raz... na forum.
Poszukuje tłumaczeń do 15 i 17 częsci XIII wydanych we Francji. Może ktos ma  albo wie gdzie to znaleźć w necie?

Gilbaert

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:27:53 am »
Cytat: "drobnomieszczanin"
Witam
poszukuję tłumaczeń do 15 i 17 części XIII wydanych we Francji.
Może ktoś ma albo wie gdzie to znależć w necie?

Po to istnieje temat z pytaniami i odpowiedziami, żeby nie tworzyć w nieskończoność nowych tematów. gil

Offline fellow

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2006, 10:11:02 am »
Witam!

Mysle ze wreszczie znalazlem odpowiednie forum na ktorym dostane byc moze konkretna odpowiedz na nurtujacy mnie temat.
Chodzi mi o kontynuacje wydawania w Polsce komiksow z serii XIII i Largo Winch.
XIII byl w Siedmiorogu. Wydawnictwo jednak nie ma juz ochoty kontynuowac ani wznawiac do tej pory wydanych albumow.
Jesli chodzi o Largo Winch to nie moglem sie skontaktowac z dotychczasowym wydawca bo po prostu nie znalazlem doniego zadnego namiaru.

Moze Wy, szanowna komiksowa brac wiecie cos na ten temat?
Co dalej z tymi seriami?

Pozdrawiam
Fellow

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 24, 2006, 10:30:47 am »
nie wiem co dalej z tymi seriami, chyba nikt już tego w Polsce nie wyda.
zwłaszcza że ostatnio zakupiłem 10 czesci XIII po  2 zl sztuka

Offline empro

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 24, 2006, 10:49:38 am »
o XIII to ktoś tam się bił, znaczy chyba było kilka (dokładnie chyba dwa, bo skąd niby więcej w naszym kraju) wydawnictw, i chyba nawet któreś klepnęło, więc sprawa kontynuacji może jest nawet otwarta, zależy w sumie tez jakie warunki postawił edytor oryginału,
może więc jeszce nie jest to stracona seria :)
Largo to chyba odszedł w zapomnienie, bo nic na ten temat nie słyszałem, i chyba też specjalnie nie błysnął na naszym rynku,
więc tutaj chyba mogiła,

od razu mówię, że tylko są jakies zasłyszane plotki, więc nie brać słów moich śmiertelnie poważnie :)

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 24, 2006, 10:55:28 am »
dzięki, wyrocznio :D

Offline empro

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 24, 2006, 11:02:46 am »
Cytat: "J.K. Gordon III"
dzięki, wyrocznio :D


ja tylko ploty rozsiewam ;P

Offline gambitdp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2006, 11:47:16 am »
czy ktoś mogłby coś napisac na temat tego komiksu, czy warto go kupowći czy jest wart swej ceny???

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2006, 11:55:26 am »
Według mnie to jest PRAWDZIWY mistrz. Ładne rysunki, ciekawy scenariusz, ładne wydanie. Tak, wart swojej ceny, o czym już kiedys pisałem. Polecam.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2006, 01:31:43 pm »
To piękny komiks.
Jest w nim wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania tzw "komiks europejski".
Świetny, epicki scenariusz. Postacie, nawet te drugoplanowe, krwiste i wielowymiarowe. Narracja wielowątkowa, niespieszna i bardzo wciagająca. Skojarzenia z Thomasem Hardym, czy Wiktorem Hugo na pewno zamierzone przez autora, tyle że nowocześnie przetworzone, bez ukrywania drastyczności czy idealizowania scen erotycznych (np wątek ze stron 96-97). Jednocześnie zero przynudzania. Ta historia naprawdę wciaga.

Grafika pierwsza klasa. Szczególnie obrazy Paryża, Nie wiem, na ile Yslaire "wspomagał się" tu przetwarzając komputerowo zdjęcia, czy ryciny ale wynik jest genialny. Poza tym wyszło mi że autor jest mistrzem rysowania zalanych wodą bruków. Weźmy taki mały obrazek ze 128 strony (dolny rząd, drugi od lewej). Ta gra światła w wodzie i na kamieniach.... Jak dla mnie mistrzostwo swiata.
Całość grafiki zdominowana kolorystycznie przez rdzawą czerwień (zapewne odniesienie do włosów i oczu bohaterów) nadaje albumowi atmosferę rozgorączkowania, niepokoju i choroby.

Dużo moznaby pisać.
Dla mnie to jeden z najważniejszych komiksów wydanych w Polsce.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2007, 06:16:04 pm »
Podpisuje się pod refleksjami Viritima.

Sambre to przemyślany komiks, od którego trudno się oderwać. Dodam jeszcze od siebie, że w komiksie kadrowanie jest niezwykle płynne. Czytanie tej pozycji było dla mnie wielką przyjemnością.

Sambre to romantyczna tragedia
Spoiler: pokaż
bez happy endu
. Paryż podczas Lutowej Rewolucji Francuskiej jest miastem obłudy, fałszu i marazmu (mówię tutaj oczywiście o arystokracji), a na ulicach nie sposób nie zetknąć się z nędzą i prostytucją. To świat, w którym wszystko ma swoją cenę (wspomina o tym nawet siostra Bernarda w jednej z ostatnich scen).

Smutna to pozycja, ale fascynująca. I do tego pięknie narysowana. Głównie podobało mi się przechodzenie z jednego kadru do drugiego. Nie wiem jak wy, ale ja chciałbym zobaczyć kiedyś Sambre w wersji animowanej. Jestem pewien, że wyszłoby z tego coś niecodziennego.

Od razu po lekturze Sambre przeszukałem Internet, chcąc znaleźć jak najwięcej infromacji o Yslairze. Stąd też moje pytanko - czytał już ktoś Sambre, tome 5 : Maudit soit le fruit de ses entrailles? Z tego co czytam na francuskim Amazonie to nienajlepszy komiks...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 09:17:51 pm wysłana przez xionc »

Offline Maciej

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2007, 06:43:08 pm »
W którym roku toczy się akcja tego komiksu?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]