Autor Wątek: Kajtek i Koko  (Przeczytany 49546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makary

Kajtek i Koko
« dnia: Maj 12, 2005, 07:56:03 pm »
To nowy album - majowy - przygód Kajka i Kokosza. 'Album zawiera historie "Na wakacjach", "Zwariowana wyspa" i "Londyński kryminał".' Taką informację znajduje o tym komiksie, czy mógłby mi ktoś przybliżyć co zawiera historia "Na wakacjach" ?? :cry: Bo nie wiem czy szykować się na zakup.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 06:13:41 pm wysłana przez graves »

Offline graves

Re: Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2005, 09:53:48 pm »
Cytat: "Makary"
czy mógłby mi ktoś przybliżyć co zawiera historia "Na wakacjach" ?? :cry: Bo nie wiem czy szykować się na zakup.

Album Kajtka i Koko :roll:
to opowieści Katka i Koko - prezentowane kiedyś w Super Boomie, zdaje się :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2005, 10:27:45 pm »
ciesze sie na ten album, ale ciekawe ile za niego egmont zaspiewa. ostatni album egmontowy christy byl sredniawy...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Anonymous

  • Gość
Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2005, 09:59:40 pm »
no i co ma ktos?
bo ja w tymm miesiacu ograniczony budzet mam
a komiksy zebrane chyba mam
wiec sie zasastanaiwam czy warto..
jak tam z wydaniem tego?

Offline nori

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2005, 08:21:28 am »
Na wakacjach sklada sie z 56 paskow - nie powiazanych bezposrednio ze soba a opowiadajacych wlasnei o perypetiach na wakacjach.
Czesc z nich, jak napisal graves, byla drukowana w "super boom".
Jezeli chodzi o poziom humoru to, dla mnie, sa ta jedne z najlepszych historyjek z kik, choc dziwi ze egmont zdecydowal sie wydac to wraz z londyskim i wyspa, nie powiazanymi tematycznie...
Abstrac**jac od tego ze historie te sa dostepne w albumach (londynski do tego w kolorze) - przeciez jest jeszcze tyle historyjek z kik ktore poza ww nigdzie nie byly publikowane....
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Rzezbiarz.wg

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2005, 09:28:41 am »
A czy Londynski i Zwariowana sa kompletne? (poprzednie wydanie mialo pewne, Londynski chyba nawet dosc duze, braki)...

Offline nori

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2005, 11:09:41 am »
londynski i zwiarowana skladaja sie z 137 paskow kazda. Egmontu jeszcze nie ma - wiec nie mam pojecia czy sa cale....
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline freshmaker

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2005, 12:53:10 pm »
nabylem. biednie to wyglada. londyndki krymial w czerni i bieli, mimo tego ze raz juz to bylo wydane w kolorze. tyko galeria okladek na koncu albumu jest kolorowa. zadnego wstepu, nic. po prostu zebrane do kupy i z twarda okladka. ile paskow jest z "na wakacjach" jeszcze nie policzylem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline pookie

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2005, 04:42:36 pm »
Paski wakacyjne są świetne, polecam.
 for Pookie

Offline nori

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2005, 11:21:45 pm »
Male pytanie:
W egmontowskim wydaniu kajtka i koka w londynie, rozdzial „KIK na wakacjach” nosi date paskow: 14.07.1965-16.09.1965. I tu wystepuje niezgodnosc z moimi informacjami, tj.: paski zamieszczone w egmoncie pochodza tak naprawde z 26.07.1961-11.11.1961 (z brakami) – historie te nosza wspolne miano „dni gdanska”, natomiast pod data zaserwowana przez egmont rzeczywiscie ukrywaja się paski „na wakacjach” z tym ze tylko ostani tak naprawde pochodzi z tego zbioru (jedyny z kokiem). Czy orientujecie się jak jest naprawde, czy jest to blad egmontu, czy mam zle informacje ?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Miro_metal

Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2005, 11:02:08 am »
No wlasnie - tylko ostatnia historia z Kokiem pochodzi z faktycznych paskow, ktore fanclubowo ukazywaly sie pod nazwa "Na Wakacjach" - historyjki w niej zawarte sa naprawde swietne. Nigdy nie widzialem pelnego wydania (nawet fanclubowego) paskow, ktore zaserwowal nam Egmont, ale mysle, ze sa to wlasnie paski, ktore krazyly jako "Dni Gdanska".

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2005, 01:04:12 pm »
Zapewne zainteresuje tu obecnych ten tekst: Wpadka Egmontu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kajtek i Koko w Londynie - majowy egmont
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2005, 02:47:50 pm »
coz naleze do generacji ktora kupowala juz w latah 80 kawowskie albumy z kajkiem i kokoszem ..... zatem o ile radosc sprawily mi poprzednie trzy tomy komiksow masta christy z serii  klasyka polsk komiks to najnowszego woluminu nie kupie bo juz te komiksy mam ladnie oprawione przez introligatora....i czekam na kolejne tomy
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Spik

Kajtek i Koko (w kosmosie i na ziemi)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2010, 05:32:22 pm »
Przyznam się, że moja znajomość z tą serią na słynnym „Kajtek i Koko w kosmosie” się kończy (za równo w wydaniu tomikowym jak i okazję się miałem zapoznać z tym co wycięto : http://wrak.pl/index.php3?strona=kikwk )
Ktoś może polecić, bądź wypowiedzieć się na temat tej „Przed-Kajko Kokoszowej serii”?

By dorzucić swoje 2 grosze : „Kajtek i Koko w kosmosie” lubię. Komiksy które wychodziły w paskach bez zaplanowanego scenariusza mają dla mnie unikatowy klimat (jest coś w poczuciu, że sam autor nie wiedział jak to się skończy gdy to tworzył, co dodaje smaku, że o fakcie, że ludzie musieli czekać codziennie co będzie dalej). Humor prosty ale przyjemny, wizualnie – ślicznie... jedyne co razi to jedna sekwencja, która do złudzenia przypomina, aż za bardzo przygody Asteriksa i Obeliksa... ale już trudno.   
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 05:37:53 pm wysłana przez Spik »

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2011, 01:59:12 am »
31 stycznia, już w ramach lutowego pakietu wydawnictwa Egmont ma się ukazać nowe wydanie komiksu Janusza Christy Kajtek i Koko w Londynie. Będzie ono miało nową okładkę oraz kilkanaście nowych stron, których zabrakło w pierwszym wydaniu, dzięki czemu dla wielu będzie to pierwsze spotkanie z pełną wersją komiksu drukowanego w "Wieczorze Wybrzeża".
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything