Autor Wątek: breath weapon  (Przeczytany 7764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jachu_ka

breath weapon
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2003, 08:59:51 am »
i wtedy bede pierwszym ktory pozwoli Ci ziac ogniem do combatu.
no chyba ze beda sie tluc fuczaki... ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2003, 11:39:08 am »
Cytuj
w mechanice wszystkich warhamcow nadrzedna jest zasada: "wszystko co nie jest dozwolone jest zabronione". jesli nie ma przepisu ze templatka mozesz walic po combacie (a nie ma) to nie mozesz walic templatka po combacie. comprende?

Są czary templatkowe którymi można walić po hth to czemu zionięcie ma być gorsze skoro opisano co się dzieje jak trafia się cc.
Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenie ale jak na razie spotkałem się z lekko inną zasadą obowiązującą graczy 'Co nie jest zabronione , to jest dozwolone' ale co ja tam taki biedny szaraczek moge wiedzieć.
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Rondel

breath weapon
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2003, 12:26:32 pm »
Akurat przy tforach Genialnego Wytfurcy jest odwrotnie do prawa rzymskiego, czyli tak jak napisala osoba cytowana przez Ciebie.

Offline jachu_ka

breath weapon
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2003, 12:32:16 pm »
Cytat: "rhion"
'Co nie jest zabronione , to jest dozwolone' ale co ja tam taki biedny szaraczek moge wiedzieć.


nigdzie nie jest napisane ze fuczaki nie moga latac. nie jest napisane ze nie moge wsadzic minotaurow do Land Raidera, ktory, notabene, tez moglby latac.
przyklady przejaskrawione ale dobrze oddajace sens zasady.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2003, 02:03:42 pm »
Cytuj
nigdzie nie jest napisane ze fuczaki nie moga latac. nie jest napisane ze nie moge wsadzic minotaurow do Land Raidera, ktory, notabene, tez moglby latac.
przyklady przejaskrawione ale dobrze oddajace sens zasady.

Ja też tak umie:
Załóżmy że leci sobie khornowiec(oni są tacy nerwowi) i jakaś mała muszka lata mu przed nosem bardzo go to irytuje macha mieczem chcąc ją zabić ale nie może więc bardzo poirytowany i zmęczony (bo miecz ma duży i ciężki) mówi do smoka " zabij ją"
Podręcznik str 114 breath weapon
Cytuj
Use the flame template ,placing the board end over your intended target as you wish...

Tak więc smok uczynił jak mu kazano wziął głęboki wdech i zazionoł w natrętną muche mucha spaliła się na popiół ,przy okazji w raz z nią  oddział wroga no ale to już inna historia.
No ale można powiedzieć że nie ma muchy no to :
Smok ląduje staje na małum kamyczku który wbija mu się głęboko w skórę i ryczy z bólu generał widząc cierpienie przyjaciela wyjmuje ów kamyk ,rzuca go w powietrze i mówi "spal to na popiół "
smok z wielką ochotą to też czyni bo ten kamyczek bardzo go zabolał i zionie . Kamyczek zostaje spalony a przez czysty przypadek zachaczony został regiment przeciwnika (jaka szkoda :) ) a zasady trafiania co się dzieje w takim wypadku są już znane.
A nierówności na makiecie imitujących kamyczki jest dużo.
Wszystko odbywa się zgodnie ze wszystkimi zasadami z podręcznika jest cel ,smok zionie ,przez przypadek trafiony hth.
No ale czy o to nam chodzi  :?:
Moim zdaniem jest to nie wyjaśniona do końca zasada którą można różnie interpretować jak sie chce .
Ja mam smoka więc moja interpretacja jest lekko stronnicza.
Czy zna ktoś jakiś adres GW gdzie można dostać kompetentną odp???
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Finfarin

breath weapon
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2003, 02:46:29 pm »
Zionięcei jest w fazie shootingu. Jest więc strzelaniem. Skoro jest strzelaniem, to nie może walić do oddziałów związanych w walkę wręcz. Dopóki nie ukaże się jakaś errata w której wyraźnie będzie powiedziane, że można strzelac do close combatu to wydjae mi się że należy trzymać się zasad.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 07, 2003, 09:15:14 am »
Dajmy temu spokój. Jak chce tak grać, niech gra. Byle nie z nami :P

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 08, 2003, 05:35:31 pm »
Cytuj
Dajmy temu spokój. Jak chce tak grać, niech gra. Byle nie z nami

Całkowicie się zgadzam z Jankielem(wyjątkowo) dajmy spokuj.
Ale pierw małe sprostowanie
jachu_ka:
Cytuj
w mechanice wszystkich warhamcow nadrzedna jest zasada: "wszystko co nie jest dozwolone jest zabronione".

Cytuj
nigdzie nie jest napisane ze fuczaki nie moga latac. nie jest napisane ze nie moge wsadzic minotaurow do Land Raidera, ktory, notabene, tez moglby latac.

No właśnie nie mają napisane ze mogą latać .
A smok ma napisane że zionie , a zakaz strzelania jest zasadą nałożoną dodatkowo , więc jak nie obowiązuje ona smoka , to smok zionie bo ma zasade breath weapon która mu na to pozwala.
A moje pytanie dotyczyło czy zakaz strzelania obowiązauje smoka(który nie strzela tylko zionie) a nie czy może zionąć bo tą zasade posiada.

Ale dla dobra ogółu  ZAKOŃCZMY TĄ DYSKUSJE BO DO NICZEGO ONA NIE PROWADZI JAK TYLKO DO WAŚNI
Ja tylko chciałem naświetlić problem :oops:
Nie szukam kłopotów :?
oki :death:
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline jachu_ka

breath weapon
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 08, 2003, 09:18:48 pm »
spoko :D
EOT

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Ragnor

breath weapon
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2003, 02:52:13 pm »
A czy można zionąć w ten sposób ??
ooooo
ooooo
ooooo
ooooo
     HH
tzn. na łukos zakrywając w ten sposób więcej modeli. Dokładnie chodzi tu o chydre walaca w KRASNALI
eszcze nie zaczołem walczć !!

Offline Finfarin

breath weapon
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2003, 04:49:40 pm »
Po dokładnym przestudiowaniu twego wspaniałego rysunku :wink: , medytacjach i ćwiczeniu jogi oznajmiam: tak
Chyba tak, hydra jest takim modelem który zdaje mi się może się swobodnie obracać, więc chuchaj śmiało.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Ragnor

breath weapon
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2003, 05:30:14 pm »
Witam
A można ziać na łukos przez regiment ??
 ooooo
 ooooo
 ooooo
 ooooo
 HH
eszcze nie zaczołem walczć !!

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2003, 06:14:17 pm »
W zasadzie zionięcia napisane jest że przykładasz początek wzornika do głowy potwora a reszte jak chcesz tak więc możesz ziać na ten regiment jak chcesz na skos z boku z tyłu w zależności jak hydra stoi i najlepiej tak aby pokryć jak najwięcej modeli :)
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline mharek

A jednak chyba można
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2003, 12:27:58 pm »
No cóż...
Bodaj to na stronie 60 podręcznika (niestety nie mam go przed sobą), jest napisane jak rozdzielać strzały z templatów w walce wręcz. Jest tam napisane, kiedy taka sytuacja może nastąpić. Między innymi podręcznik mówi o strałach z katapult które zniosło i o ogniu smoka. Nie wydaje mi się by ogień smoka mogło coś znieść w kierunku walki wręcz (poza wiatrem???) zatem należy założyć, że autorom chodziło o strzał zamierzony...

Pozdrawiam

Mharek

Offline Ashimsiugar

breath weapon
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2006, 09:41:25 am »
co do autorow mam watpliwosci czytajac rb czy wiedzieli co czynia , ogolnie zasady sa ok , ogolnie niestety czasem wypadaloby uszczegolowic ww, co do zioniecia mowie tu czysto hipotetycznie nie zanam bowiem zadnego smoka swa wiedze opieram na czytelnictwie fantasy wydaje mi sie ze nic smokowi nie przeszkadzaloby w hth zionac ogniem przeciez to jego normalny ze sie tak wyraze orez moze ogonem moze lapkami hehe no i moze zionac , a ze zioniecie jest rowniez dleglosciowe to wydaje mi sie ze nie przeszkadaloby mu zionac w fazie strzelania na odleglosc , a co do wypowiedzi niezgodnych z ogolnieprzyjeta doktryna mozna przyjac ze nie sa glupie i nic nie wnoszace (traktuj jako klutliwe) historia bowiem pokazuje ze wlasnie takie "upierdliwce" zadajace pytania jak rhino zmienialy rzeczywistosc
 Herakles dupa kiedy wrogow kupa

 

anything