Autor Wątek: WIELKI KANT W FAZIE RUCHU  (Przeczytany 9103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojek84

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« dnia: Maj 05, 2005, 09:09:56 pm »
Cytat: "Lukasz"
dla mnie duzo gorsze i bardziej wkurzajace jest jak sobie ludzie mierza ruch na np 16 cali po czym ruszaja sie 3! Wiedzac ze wrog teraz nie doszarzuje, albo pegazy i strzal z trebusza.


Cytat: "MariuszGGG"

I to jest własnie najdziwniejsze, że wszyscy się spierają o te pier... przykładanie karteczek, anie nikt prócz Ciebie, mnie i Trojak nie zwraca wogóle uwagi na jazdy jakie odchodzą podczas ruchów. Osławione kółeczka przy ruchu lataczami czy też mierzenie ruchu w kilkunastu kombinacjach... To jest naprawde degustujące...


Oto co wyplynelo z rozmowy o mierzeniu LOS. Jako ze ten temat (o dziwo!!) W dosc banalny sposob sie zakonczyl, blagam o nie pisanie tutaj niczego okarteczkach widzeniu etc.

Chodzi mi o jedna wazna rzecz, cos co mnie poprostu wkurza i doprowadza do nerwicy w bitwie:
- To moj smok leci tu (przyklada miarke na 20")
- To go widze moimi nocnikami
- To leci tam (druga czesc stolu i znowu 20")
- Widza Cie dwa bolce...
etc itd itp i wogole w kolo Macieju

No i nagle sie okazuje ze smok stal 19 cali od jednej krawedzi, bo akurat tyle mial w tamta strone i nagle zgadywanie zasiegow i cenen polowki cali ktore byly mgliscie nieznane chroniac mnie przed chosenami khorna zaczynaja znikac...

Do tego latwo sobie wyobrazic elektora na gryfi ktory odlatuje z gorki na ktorej sa armaty i mozdzierze, jak rowniez zyrokopter i inne, w skrocie: przeciwnik mierzy sobie caly stol jednym lataczem, a z reguly i tak chowa go o 2 cale za las... CO Z TYM ZROBIC??

Owszem czasem sa inne sytuacje, jakas mala szpara ciasnota, ktos chce fastem dojechac gdzies no i sie sprawdza i okazuje ze po zrobieniu kilku zwrotow brakuje miejsca na 2 figurki wiec sie tam fast nie rusza czy jakies inne ktore nic nie zmieniaja, ale z tymi lataczami jak i wspomnianymi lancami i innymi poprostu nie wyrabiam...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline crusader

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2005, 09:19:02 pm »
To wszystko to są bardzo ważne i trudne kwestie. Jak czytałem twój post to od razu myślałem sobie, że należy coś z tym zrobić. Nie potrafie znaleźć dobrego prostego rozwiązania. Należałoby zmienić w dużej mierze Movement Phase. Wprowadzic zasade, że przed poruszeniem figurek należy zadeklarować gdzie chcesz się ruszyć. Może i właśnie to jest rozwiązanie i należało by je wprowadzić jak najszybciej, aby zaczęło obowiązywać. Jest to miejscami dosyć absurdalne, ale myśle że coś trzeba z tym zrobić. Takie działanie napewno spotka się z protestem chociaż części osób, ale może to dodać smaczku grze.
Pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline raf

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2005, 09:29:39 pm »
Cytat: "crusader"
To wszystko to są bardzo ważne i trudne kwestie. Jak czytałem twój post to od razu myślałem sobie, że należy coś z tym zrobić. Nie potrafie znaleźć dobrego prostego rozwiązania. Należałoby zmienić w dużej mierze Movement Phase. Wprowadzic zasade, że przed poruszeniem figurek należy zadeklarować gdzie chcesz się ruszyć. Może i właśnie to jest rozwiązanie i należało by je wprowadzić jak najszybciej, aby zaczęło obowiązywać. Jest to miejscami dosyć absurdalne, ale myśle że coś trzeba z tym zrobić. Takie działanie napewno spotka się z protestem chociaż części osób, ale może to dodać smaczku grze.
Pzdr


Pisz na Berdyczów, znaczy sie na Nottingham. Ogólnie zgadzam się z koncepcją że takie postępowanie to jak pierdnięcie na przyjęciu u Królowej, ale narzucenie zakazu byłoby zbyt dużą ingerencją w zasady gry. Swoją drogą tylko cioty (no niech się któraś ciota, cieńki pisior czy inny kaczy zad obrazi albo odezwie) muszą zmierzyć se w ten sposób 20 cali. Jakby nie mogli pomysleć że pomiędzy deploymentami jest 24 i wystarczy spojrzeć żeby w miare dokładnie móc ocenić każdą odległość. Nawet taki okularnik jak ja może sie tego nauczyć.

Offline trojek84

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2005, 09:52:55 pm »
Cytat: "raf"
Swoją drogą tylko cioty (no niech się któraś ciota, cieńki pisior czy inny kaczy zad obrazi albo odezwie) muszą zmierzyć se w ten sposób 20 cali. Jakby nie mogli pomysleć że pomiędzy deploymentami jest 24 i wystarczy spojrzeć żeby w miare dokładnie móc ocenić każdą odległość. Nawet taki okularnik jak ja może sie tego nauczyć.


Ale jak dochodzi do 4 tury i choseni z 3 bannerami sa na flance, a cal za nimi stoi lord na gryfie i ten lord nagle mierzy sobie ile ma do gorki na ktorej sa dziala (15") a potem leci dokaldnie w druga strone albo tylko sie obraca, po czym deklaruje strzla na 10 cali... to chyba jest perwa...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2005, 09:55:24 pm »
Cytat: "raf"
[


 Swoją drogą tylko cioty (no niech się któraś ciota, cieńki pisior czy inny kaczy zad obrazi albo odezwie) muszą zmierzyć se w ten sposób 20 cali. .



Zgodnie z życzeniem! :D
Jako znany obrońca praw mniejszości seksualnych, większości anatomicznych oraz zwierząt, stanowczo protestuję przeciwko wykorzystywaniu ich do niecnego procederu zaśmiecania stron.
W imię Politycznej Poprawności którą czcić powinni wszyscy, apeluję do was Raf o zaniechanie tego paskudnego procederu.
Przyznać jednak muszę, że wychowanemu na zasadzie - dotknięta = idzie, trudno mi się do tych waszych battlowych obyczajów z cofaniem ruchów przekonać.
Nie żebym od razu uważał się z tego powodu za Prawdziwego Mężczyznę.  :)

Barbarossa

  • Gość
WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2005, 09:55:33 pm »
Dla mnie to sytuacja wygląda tak: ludzie grają jak grają i tyle. Wydanie "encyklopedii uściśleniowej" wymieniajacej w szczegółach, ile razy możesz zmieniać zdanie w trakcie fazy ruchu, co można zmierzyc i w którym momencie... Cóż, to po prostu nie przejdzie.

Niech zostanie jak jest, czyli rozsądnie i naukowo. Ruch to nie szarża, nie deklaruje się go a potem sprawdza, czy dojdzie.

Offline swieta_barbara

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2005, 10:13:46 pm »
ja jestem duzy i mam chamski temperament. jak ktos bedzie przesadzal zawsze moge przejsc przez stol i mu przypieprzyc :]

serio teraz:

mozliwa do wprowadzenia w zyciu turniejowym bylaby zasada, ze najpierw sie deklaruje ruch (to wazne tylko przy lataczach wlasciwie), tj postawic podstawki w jakims miejscu i dopiero ruszanie wlasciwych figurek. i mozna by bylo ruszac se te podstawki, tyle ze bez mierzenia zasiegow - jak dla mnie los jest nie do przeskoczenia. a generalnie trojkowi racje przyznam. trojkowi i argumentowi sily, bo to naprawde jest nie do przejscia :]
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline trojek84

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2005, 10:17:44 pm »
Cytat: "Barbarossa"


Niech zostanie jak jest, czyli rozsądnie i naukowo. Ruch to nie szarża, nie deklaruje się go a potem sprawdza, czy dojdzie.


Ja nic nie karze uscislac :) problem jest ciezki i rozwiazanie nie jest takie proste, uscislenie to napewno nie jest rozwiazanie.

Pozatym problemem nie jest przylozenie miarki i ruch smoka za obelisk, a potem za alsek, a potem za gorke jak golym okiem iwdac ze tam jest 20 cali, chodzi o przylozeniemiarki (bez figurki, ale od figurki) w jakakolwiek stronei zobaczenie ze stad dotad jest 20" po czym wcale nie rusza sie smoka w ta strone a w inna....

Chodzi o to ze jest dozwolone przykladanie rozlozonej na 20" miarki do figurki :(
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline trojek84

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2005, 10:20:50 pm »
Cytat: "swieta_barbara"
a generalnie trojkowi racje przyznam. trojkowi i argumentowi sily, bo to naprawde jest nie do przejscia :]


No i prosze!! Z LOS te chamstwo sie klucilo i klucilo a my tu w 10min kulturalnie znalezlismy rozwiazanie, przejsc przez stol i przypieprzyc w dziub  :lol:  :lol:  :lol:  podoba mi sie i obiecuje to wyprobowac jak przeciwnik nei bedzie duzo za duzy (wtedy wezwe posilki smiertelnych kielbas, tajnej komorki ds represji duzych - JJ :D )
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2005, 10:25:51 pm »
Cytat: "trojek84"


Chodzi o to ze jest dozwolone przykladanie rozlozonej na 20" miarki do figurki :(


Na poważnie? Przyznaję się do bezradności.
Jedyne co mnie pociesza, to, że korzyści z tego oszustwa (zakładając, że ktoś to robi w złej wierze - a nie, że zmienił zdanie) są niewielkie. Co on takiego zmierzy w tych 20 calach czego by nie był w stanie ocenić?

Cytat: "trojek84"


, przejsc przez stol i przypieprzyc w dziub  :lol:  :lol:  :lol:  podoba mi sie i obiecuje to wyprobowac jak przeciwnik nei bedzie duzo za duzy (wtedy wezwe posilki smiertelnych kielbas, tajnej komorki ds represji duzych - JJ :D )



O YEAH!! Jump up and down, my favourite solution of rules problems :D

Offline swieta_barbara

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2005, 10:26:42 pm »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "swieta_barbara"
a generalnie trojkowi racje przyznam. trojkowi i argumentowi sily, bo to naprawde jest nie do przejscia :]


No i prosze!! Z LOS te chamstwo sie klucilo i klucilo a my tu w 10min kulturalnie znalezlismy rozwiazanie, przejsc przez stol i przypieprzyc w dziub  :lol:  :lol:  :lol:  podoba mi sie i obiecuje to wyprobowac jak przeciwnik nei bedzie duzo za duzy (wtedy wezwe posilki smiertelnych kielbas, tajnej komorki ds represji duzych - JJ :D )

dziob sie pisze przez o z kreska - nulla dies sine linea trojek, zadnego dnia bez kreski, jak to kiedys powiedzial jakis antyczny malarz
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline Balcer

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2005, 10:28:09 pm »
Troju dyskusja jest zbedna , jak ktos bedzie chail walowa to i tak zwaluje
a mierzenie ile moze sie ruszyc jest sprawa plynna.
Tak jak ktos napisal , zawsze mozna przejsc na druga strone i przypieprzyc jak nie mozesz sam to mnie zawolaj:D

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline raf

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2005, 10:32:26 pm »
Cytat: "Balcer"
Troju dyskusja jest zbedna , jak ktos bedzie chail walowa to i tak zwaluje
a mierzenie ile moze sie ruszyc jest sprawa plynna.
Tak jak ktos napisal , zawsze mozna przejsc na druga strone i przypieprzyc jak nie mozesz sam to mnie zawolaj:D

pzdr
Balcer


Albo najlepiej we trzech. Zawsze można wtedy uciekać w różnych kierunkach.

Offline swieta_barbara

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2005, 10:32:36 pm »
Cytat: "JaceK JedynakNa poważnie? Przyznaję się do bezradności.
Jedyne co mnie pociesza, to, że korzyści z tego oszustwa (zakładając, że ktoś to robi w złej wierze - a nie, że zmienił zdanie) są niewielkie. Co on takiego zmierzy w tych 20 calach czego by nie był w stanie ocenić?
[/quote

niech to zrobi po ruchu i sobie w oko pluje
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline Vallarr

WIELKI KANT W FAZIE RUCHU
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2005, 06:14:25 am »
Cytuj
ja jestem duzy i mam chamski temperament. jak ktos bedzie przesadzal zawsze moge przejsc przez stol i mu przypieprzyc :]


dobra :) jak kiedys sie spotkamy to sie przekonam :) widzisz , przeciwnik tez nie bedzie stal jak kołek , a podczas przechodzenia przez stol wiele sie moze zdarzyc :P


mi mierzenie nie przeszkadza , o ile ktos nie robi tego z wyraznym podtekstem mierzenia calego stolu , tylko sie serio zastanawia...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"