trawa

Autor Wątek: Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.  (Przeczytany 26735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

drmuto

  • Gość
Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 31, 2003, 05:53:07 pm »
a i jeszcze jedna rzecz ktora tez znaczaco wplynela na moj odbior tej ksiazki. Ja swoj pierwszy egzemplarz Wladcy Pierscieni kupilem za 1000% wartosci na rynku spod folii - pamietam ze gdyby nie moja mam ktora zawsze popierala to ze czytuje fantastyke to nigdy bym go nie kupil bo zdaje sie (jak ktos pamieta to lepiej to niech napisze ile to byla - ja bym powiedzial ze chodzila po 800 zlotych a pensja byla wtedy ze 4000 - ale to bylo juz tak dawno ze tego nie pamietam) ze ta ksiazka kosztowala wtedy 1/5 miesiecznej pensji - za 1 tom. Dodajmy ze zdobycie tej ksiazki zajelo mi 2 lata - przez dwa lata zywilem sie tylko swoimi wyobrazeniami na temat tego o czym moze byc ta ksiazka. A chcialem ja przeczytac bo znajomy moich rodzicow pan profesor ktory mial cala szafe fantastyki czytal ja co roku na Gwiazdke i goraco mi polecal (warto wspomniec ze powiedzial ze niestety nie pozyczy mi jej bo jestem za maly a ksiazka jest zbyt cenna - choc swoja droga sam nie omieszkal pozyczyc ode mnie 1 numeru fantastyki i mi go nigdy nie oddac - ale nie ma do niego zalu :)) II tom ukradlem z biblioteki czego do dzis sie strasznie wstydze bo nienawidze zlodziejstwa. III juz nie ukradlem bo ktos zrobil to przede mna tak wiec nie wiedzialem jeszcze przez 1,5 roku jak ta ksiazka sie konczy.

Ostatnio natomiast kupilem sobie Nutelle i jest na niej rysunke Eowiny, z chipsow Gandalf mi wypadl (moc 8 wytrzymalosc 5 chyba?)
Umowmy sie ze to daje inna perspektywe :)

Offline Kormak

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 31, 2003, 06:15:36 pm »
Ja ze wstydem przyznam, że także uległem zwodniczej mocy Pierścienia - teraz za każdym razem jak piję herbatę, z kubka spogląda na mnie Arwena...

drmuto

  • Gość
Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 31, 2003, 06:43:50 pm »
Moc pierscienia taa? Nie chcialbym byc wulgarny ale chucie toba powoduja a nie moc Pierscienia ROTFL

Offline Kormak

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2003, 06:58:34 pm »
Lepsza Arwena od Gandalfa... chyba że lecisz na pomarszczonych staruchów :D

A wracając do tematu... czy myślicie, że za rok, po tym jak trzecia część trylogii znajdzie się w kinach, cała seria zgarnie Oscary w normalnych kategoriach? I czy zdecydują się na sfilmowanie Hobbita (kuj żelazo...) ?

drmuto

  • Gość
Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 31, 2003, 07:09:22 pm »
Cytat: "Kormak"
Lepsza Arwena od Gandalfa... chyba że lecisz na pomarszczonych staruchów :D


ja bym go z lozka nie wyrzucil - kto wie jakich wyuzdanych praktyk nauczyl sie potezny Majar w niepamietnych czasach swojej mlodosci na Zachodzie - choc biorac pod uwage ze Sauron (tez w koncu Majar) w ramach ekscesow pozwalal sobie co najwyzej na odrobine voyeryzmu :eye:

Offline Solitaire

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 31, 2003, 09:01:31 pm »
Cytat: "drmuto"

ja bym go z lozka nie wyrzucil - kto wie jakich wyuzdanych praktyk nauczyl sie potezny Majar w niepamietnych czasach swojej mlodosci na Zachodzie - choc biorac pod uwage ze Sauron (tez w koncu Majar) w ramach ekscesow pozwalal sobie co najwyzej na odrobine voyeryzmu :eye:

Weź poprawkę na zapatrywania Iana Mc'Kellena... Ja bym uważał.
A pochwalic sie mogę kubkiem Nutella z Eowiną  :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Kormak

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 01, 2003, 12:20:50 am »
phi! z Nutelli to ja mam Aragorna, Legolasa i Balroga (taki three-way).
Kubek z Arwena to orydżinal z Empika, mon.

Offline Solitaire

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 01, 2003, 08:21:19 am »
Głupio mi sie było przyznac, ale dobrze...
Mam kubek z Gandalfem...
Nigdy was nie zastanawiało, czemu Gandalf groził Bilbowi, że ten ujrzy go bez płaszcza?  :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

drmuto

  • Gość
Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 01, 2003, 10:05:52 pm »
Cytat: "Solitaire"

Nigdy was nie zastanawiało, czemu Gandalf groził Bilbowi, że ten ujrzy go bez płaszcza?  :)


czyli jednak coś jest na rzeczy z tymi wyzudanymi praktykami seksualnymi? Może jako święty mąż (sadhu) nosi wypełnione gruzem wiadra - na sami wiecei na czym

Offline Udo Twardke

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 10, 2003, 04:04:05 am »
Na wstępie powiem że jestem od 2o kilku lat miłośnikiem prozy Tolkiena, dlatego pozostaje mi jedynie pojechać po ekranizacji, ogółnie 1 cześć jeszcze mogła być, może poza kilkoma błędami (najbardziej nie moge im wybaczyć że Glorfindela II wymienili na Arwene) ale cześć druga to już jeden wielki kicz, "śmierć" aragorna, arma elfich klonów breoniących Helmowego Jaru (przecie3ż oni w dupie mieli los śródziemia i tak zbierali manatki, byli jak francuzi  :twisted: "nie chcemy ginąć za gdańsk\rohan) a to co zrobili biednemu Faramirowi to już woła o pomste do niebios, dobrze że hociarz nie zrobili z niego mieszkańca Haradu Dalekiego. :twisted:
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline darksphere

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 09, 2003, 10:39:04 pm »
Cytat: "CaveSoundMaster"
No dobra, ale powiedzcie mi, dlaczego tak wielbicie książkę?

Oj, trącasz tę strunę ,której trącać nikt się nie odważa....

Offline Watcher

Wartość Władcy Pierścieni - film i książka.
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 10, 2003, 03:02:47 am »
Cytat: "Udo Twardke"
(najbardziej nie moge im wybaczyć że Glorfindela II wymienili na Arwene)
To nie żaden Glorfindel II :) Ten elf jest tożsamy z elfem z Silma. Zreinkarnował w Amanie.
Marcet sine adversario virtus