Autor Wątek: Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...  (Przeczytany 24634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« dnia: Kwiecień 25, 2005, 07:14:39 pm »
OK, wszedzie już było - na Avatarze, na Gildii, na Esensji chyba było. Człowiek się boi drzwi lodówki otworzyć....
A tu na forum nikt topika załozyc nie raczył.

To ja napisze, co mi się w Esencji nie podobało.

Po pierwsze to, że ma tylko 40 stron.
Po drugie to, że ma format A4+ i mi się na półce nie mieści.
Po trzecie to, że żeby dobry polski komiks wydać w Polsce, to go trzeba wydać najpierw we Francji.

Teraz o zawartości.
Nie zgadza mi się układ wiaduktów przy Dworcu Centralnym

I to chyba tyle...

PS. Ja  amator- konsument jestem
Fachowcy na pewno znajdą jakieś plamy...
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline graves

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2005, 07:49:21 pm »
No tak, tylko czy to na pewno "Polski" komiks ;)
Może raczej powinien ten temat być w komiksach europejskich :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2005, 07:59:28 pm »
no pomysl dobry
topicu brak
to ja ejszce doloze swoje trzy grosze: Janusz jest bardzo fajnym scenarzysta
swietna historia doskonale opowiedziana
super trooper
 tak naprawde na wiecej zasluguje niz takie pitolenie forumwoe moje wiec moze kiedys gdzies

ale co mi nie lezy:
to rysunkek
co dziwne

i kolor

ja sie nei znam wiec nei zaglebiam sie
to tylko czytelnicze postrzeganie
ot co

Offline czarna łapa

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2005, 03:52:08 pm »
Eno, kolor jest le plus cool!
Taka pogoda powinna być w Wawie zawsze.
ctions speak louder than words

Offline 4-staczterdzieściicztery

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2005, 10:59:16 am »
Średnio mi się podoba kolor i rysunek w "Esencji", ale z drugiej strony bardzo tu pasują. Album nie wydał mi się zbyt krótki, a  półkę za wczasu, powiększyłem, żeby "Blacksad" się mieścł. Trochę przeszkadzało mi uczucie, iż to nie różne smaczki są dodatkiem do fabuły, ale fabuła dodatkiem do smaczków. Brakuję mi też w "Esencji" pewnej rzeczy, której nie umiem nazwać i określić, coś takiego co mają "Blacksad", "Kot Rabina", czy "Niebieskie Pigułki", to co powoduje, że uważam te komiksy za kompletne od początku do końca. Dlatego nie potrafię się tak w pełni zachwycić się "Esencją" i uznać za świetną i wybitną, a "tylko" dobrą.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2005, 07:37:28 pm »
Esencja wybitna chyba nie jest, to pozadny komiks, ale arcydziel nie tworzy sie na konkurs. Ja sie ciesze, ze Gawronkiewicz wciaz wydaje kolejne albumy, szczegolnie w takim tempie jak ostatnio, tylko jak dla mnie Achtung Zelig byl chyba troche fajniejszy.

Ciekawe, czy to sie Francuzom spodoba...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Romantyzm
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2007, 01:22:44 pm »
WSK 2007 za nami, a to oznacza, że Romantyzm Gawrona i Janusza jest już ogólnie dostępny.

Przeczytałem wczoraj.... i cóż mogę rzec? Solidna lektura, ale nieco gorsza od Esencji. Owszem, humor jest, czyta się miło i przyjemnie, ale... nie rozumiem, po kiego kija w prologu stworzono nastrój konspiracji, skoro w którejś tam dalszej części minister kultury odkrywa przed nami wszystkie karty (mowa tutaj o sekwencji transmisji telewizyjnej)?

O ile jestem ciut rozczarowany z strony fabularnej, to od strony "reżyserskiej" - ani trochę. Rysunki Gawronkiewicza są świetne, wspaniale oddają nastrój Warszawy. Gdy ogląda się jego prace ma się poczucie deja vu . A to byłem tutaj, tutje też moja noga stanęła etc. Sama radość.

Fani Ottona i Watsona nie powinni czuć się zawiedzeni. Ja chyba za dużo się spodziewałem. Niemniej jednak "Romantyzm" skłania do pewnych refleksji na temat sztuki i ówczesnej kultury. A to już coś.

Offline Julius Corentin A.

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2007, 07:40:35 pm »
osobiscie jestem rozczarowany :|
i pisze to jako wielki fan tworczosci obu panów.


(poki co pierwsze wrazenie. jesli dyskusja sie rozwinie, napiszę szerzej.
świetne rysunki gawronkiewicza, jak i zauwazalny postęp z albumu na album, juz chyba nikogo nie dziwią. natomiast po samej historii spodziewałem sie zdecydowanie więcej.
obawiam sie tez, ze nowy album nie odbije sie takim echem, jakbyśmy sie spodziewali po sukcesie pierwszego tomu.
nie wiem, obym sie mylił)

Offline karolk

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2007, 07:47:41 pm »
no
a jak ja to powiedziałem zaraz po wsk
to mi sie dostało od nieuków
komiksowych ignorantów i innych takich

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2007, 02:00:37 pm »
Cytat: "Pani Dominika Makówka na stronie Rzepy"
Mandragora wydała najprawdopodobniej najważniejszy polski komiks tego roku "Romantyzm" Krzysztofa Gawronkiewicza i Grzegorza Janusza

 :shock:  :shock:  :lol:  :lol:
o maj gad! To żart jest, czy tak na serio?
Yoel, Na szybko spisane - to są najważniejsze polskie komiksy wueski (i pewnie tego roku), ale Romantyzm??????
 :?

Offline Samuel

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2007, 02:16:51 pm »
a co ty masz do "Romantyzmu"? Świetna refleksja nad polską tradycją romantyczną. Nikt czegoś takiego wcześniej nie zrobił.Ale żeby to docenić trzeba znać dziedzictwo polskiego romantyzmu i jego ogromny wpływ (nie zawsze pozytywny rzecz jasna) na Polską kulturę. I nie mówię tu tylko o pierdołach ze szkoły. Patrząc na to co zrobił Janusz, wiem, że musiał trochę posiedzieć, żeby poważną treść zawrzeć w konwencji kryminału.

Ja mu osobiście gratuluję, bo to taka Janion w komiksie. I nie dziwie sie, że dziennikarka Rzepy ma takie zdanie. Yoela jeszcze nie czytalem, wiec sie nie wypowiadam. Na szybko spisane - baardzo fajne, ale te dwa komiksy startują w zupełnie innch dyscyplinach komiksowego sportu/

Oczywiście jeśli ktoś nie zgadza się z opiniami forumowiczów to pewnie sie "nie zna". Czyż nie Ważniaku?
erefere

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2007, 02:24:53 pm »
W sensie komercyjnym "Romantyzm" jest najważniejszym komiksem polskim WSK. Co by nie mówić, "Na szybko spisane" i "Yoel" już nie były tak promowane....

Ale, podobnie jak karol, też się nie znam.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2007, 02:49:49 pm »
"Romantyzm" cierpi na syndrom "drugiej części". O ile swego czasu "Esencja" była mega wydarzeniem pod każdym względem (artystycznym i komercyjnym, nagrody, wystawy, zainteresowanie, uznanie widzów itd.), to "Romantyzm" jest wtórny - zdaje się Karol o tym już pisał, więc co będę powtarzał.

Fakt, że na początku nie ustaliliśmy co oznacza "najważniejszy komiks polski". Pod jakim względem najważniejszy? Bo jeśli pod każdym względem, to ja się z tym głęboko nie zgadzam.
Pod pewnymi względami "Yoel" i "Na szybko spisane" są pozycjami dużo ważniejszymi od "Romantyzmu".
Może od "Romantyzmu" oczekiwałem więcej?

Proponuję dyskusję przenieść do tematu "Romantyzm".

Offline mistrzu zagłady

Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2007, 04:04:34 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "Pani Dominika Makówka na stronie Rzepy"
Mandragora wydała najprawdopodobniej najważniejszy polski komiks tego roku "Romantyzm" Krzysztofa Gawronkiewicza i Grzegorza Janusza

 :shock:  :shock:  :lol:  :lol:
o maj gad! To żart jest, czy tak na serio?
Yoel, Na szybko spisane - to są najważniejsze polskie komiksy wueski (i pewnie tego roku), ale Romantyzm??????
 :?

a mnie odpowiada takie postawienie sprawy, bo "najprawdopodobniej" to nie to samo co "bezapelacyjnie" i można było tak typować.
jednakże wiadomo, iż to dopiero czytelnik/czytelnicy weryfikują wartość komiksu - a więc po wydaniu pozostałych można stwierdzić dopiero co było czym, a co tylko dobrze rokowało.
czytając ten artykuł również zwróciłem uwagę na ten fragment, tyle, że według mnie jest to odpowiednie sformułowanie.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2007, 04:06:29 pm »
Cytat: "mistrzu zagłady"

a mnie odpowiada takie postawienie sprawy, bo "najprawdopodobniej" to nie to samo co "bezapelacyjnie" i można było tak typować.

ja bym zamiast słowa "najprawdopodobniej" użył słowa "prawie"...
i wtedy się zgodzę z treścią zdania 8)