trawa

Autor Wątek: Rozpiski band  (Przeczytany 314231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nilgar

Rozpiski band
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 09, 2003, 09:47:15 am »
Ja bez problemu radzę sobie pięcioma Elfami z trzynastką wściekłych szczurków - czy świadczy to o przewadze warbandów strzelających?

Morph

  • Gość
Rozpiski band
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 09, 2003, 10:25:15 am »
Zalezy od sytuacji bo jesli przeciwnik (nie strzelający) ma np. 4T albo więcej to już drudno go zranić... Pamiętam bo grałem długo High Elfami w WFB. Chyba że strzelasz z kuszy lub pistoletu. Takie jest przynajmniej moje zdanie

Offline drachenfeles

Rozpiski band
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 09, 2003, 07:05:15 pm »
Nie raz było tak, że z moich 5 łuczników podczas całej bitwy trafilł tylko jeden, i to raz i do tego nie zranił. Zdarza się ale to rzadko, że trafi się kilka krytyków i zdejmie jakiegoś bossa.

Offline Descartes

Rozpiski band
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 06, 2003, 12:38:33 pm »
nilgar: no jezeli wlasciciel szczurkow tak je wystawia pod luki, to gratuluje:)  w moim wypadku te zakapiory laza caly czas za jakimis przeszkodami:/
W kazdym razie przetestowalem nowa rozpiske moich ulubionych krasnali:
1 x noble, GA, helm,shield, dwarf axe, crossbow
1 x engineer, sword, hammer, crosbow, helm
2x slayer, sword, hammer
2x beardlings, hammer, hammer

Dziala calkiem ladnie. Spora oszczednosc na GA. Co prawda noble chyba dostanie zmiast tarczy druga bron (do czasu posiadania przynajmniej 2A), crossbow slabo sie sprawdza z zasada move or shot... krasnale sa nieco za wolne, choc do scenariuszy obronnych kusze jest swietna. Teraz dojdzie nieco broni miotanej, i powoli trzeba dozbroic inzyniera.
Descartes
ance with the Sword

Offline nahar

Rozpiski band
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 06, 2003, 02:48:36 pm »
Ja mam do przedstawienia bande którą nadzwyczaj rzadko widzimy w bitwach.
OSTLAND.
Oto rozpiska kolegi z któym walczylem ostatnio (ja mialem skavenów).
Starszy: pistolet, włócznia
Kuzyn: włócznia, łuk
Kapłan taala: włócznia łuk
Brat:włócznia, łuk
Awanturnik:miecz,
Łowczy: włócznia, pistolet dwulufowy
Ogr:miecz, pała
razem 498 zk.
Moim zdaniem banda jest przede wszystkim orginalna.
Koszt ogra niestety spowodował braki w uzbrojeniu, ale wziecie awanturnika i zawodnego pistoletu dwulufowego jest ciekawe.
Nie sprawdzili sie oni  walce, moje szczury wygraly bez strat.
paweł

Offline Constructor

Rozpiski band
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 07, 2003, 11:27:08 am »
A co powiecie na taka bohaterke Sigmarytek?

M 4 WS 6 BS 3 S 4 T 4 W 2 I 3 A 3 LD 8

Gromrilowa zbroja i gromrilowy miecz dwureczny

Tarcza, Helm, Sztylet, Proca, Elven Cloak, Healing Herbs, Crimson Shade

Absolute faith, Frenzy, Step aside, Strongman, Strike to injure, Protection of Sigmar, Expert swordsman, Fearsome, Resilient

To jest czlog z wbudowana maszynka do mielenia miesa... Hodowalem to cos przez ladne pare bitew. Zaczynalem od gry z przepakowanymi juz futrzakami i ladnie nalykalem sie expow...

Offline skolo

Rozpiski band
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 10, 2003, 03:06:54 pm »
Cytat: "nahar"
Ja mam do przedstawienia bande którą nadzwyczaj rzadko widzimy w bitwach.
OSTLAND.
Oto rozpiska kolegi z któym walczylem ostatnio (ja mialem skavenów).


jaki miala rating ta banda?

Offline nahar

Rozpiski band
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2003, 08:30:56 pm »
Ostland:
z moich wyliczen 94
20 starszy
12 kapłan
12 kuzyn
brat 0
ruffian 0
łowczy 0
Ogr 20 (duza kreatura)
plus 6 (osob, bez ogra) x 5=30

Kolega Constructor
Fajny manczykin.
swoją drogą ciekawe jak mozna dostać wiecej awansów niż jest w karcie przewidziane.....
max dowódca z 20 pd na starcie ma 13 awansów.
Poza tym sporo gram w morde i nigdy nie widziałem herosa z taką iloscia pd (a mialem bandy po 15 bitwach).

ps ten post jest o rozpiskach band a nie o przechwalaniu sie kto ma wiecej Pd (moze trzeba sie zapisac na liste dyskusyjna Diablo 2 pl.....)
paweł

Offline ghost666

Rozpiski band
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 13, 2003, 07:26:48 pm »
to moze i ja pochwale sie moją rozpiską, którą własnei zaczynam kampanie:

Chieftain [105]
halberd
lucky charm

gor [85]
halberd
lucky charm, stone of healing

gor [55]
halberd

gor [55]
halberd

2 x Ungor [50]
spear

2 x Ungor [50]
spear

2 x Ungor [50]
spear

2 x Ungor [50]
spear

jak myslicie - sprawdzi sie to to w walce z uszatymi (shadow warriors)? i w jakim kierunku to rozwijac? ilość czy jakosć? dokupić szamana czy go kompletnie olać? czy warto brać hired sworda - warlocka? czy lepiej kupic wiecej ungorów czy chaoud houndy?

thx za pomoc
lory fot the Horned Rat!!!


Offline ghost666

Rozpiski band
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 13, 2003, 09:45:08 pm »
juz po bitwie :) moze w kontynuacji poprzedniego posta:

graliśmy breaktrough, dobiegło tylko dwóch moich po czym zdecydowałem sie zakończyć gre. dobiegłu gory - jeden 'zwykły' a drugi ten z stonesem. Grałęm z elfami tak gwoli sprostowania (i mi nawet rout jeden wyszedł - trzeba było widziec twarz mojego kumpal jak na routa wykilałem  dwie jedynki)

umarł jeden ungor  :(
z incomu - 4 shardsy i 6 gc bonusu. sprzedam teraz tylko 3, bo 4 to juz sie nie opłaci - bede miał 66gc. Na co je wydać? moze kupie szamana? (z halabardą to wyjdzie 65gc), a moze kipic jednego psa? kosztuje on 60gc...

dopomóżcie mi prosze...

thx za pomoc
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Descartes

Rozpiski band
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 17, 2003, 02:55:07 pm »
witam
pomysl na middenhaimerow.  Obok krasnali chyba druga moj banda pod wzgledem "playability":)
Ci najemnicy to madra grupa, ktora naprawde potrafi szybko uderzyc, w razie zagrozenia potrafia sie tez jednak wycofac. Gdy dlugi karciane wielokrotnie przewyzszyly zold, kapitan skrzyknal kilku ze swoich chlopakow i razem powedrowali do Mordheim. Po drodze przylaczylo sie dwoch golowasow, synow zubozalej szlachty, jeszcze nie okrzeplych w ogniu walk, lecz rokujacych pewne nadzieje. Sierzanci, zwykli wojacy, grupka dziewieciu wedrowcow zapuszcza sie spokojnie, i ostroznie, karna grupa, w ruiny zniszczonego miasta...

Mercenary Captain: sword, hammer, dueling pistol [98gp]
Champions (x3) : sword, hammer [48gp x3]
Youngbloods (x2) : hammer(x2), Bow [31gp x2]

Marksmen (x2) : hammer, Crossbow, blunderbuss (rzadzi!:) ) [82gp x2]
Warrior : hammer [28gp]
all: free dagger

strategia: dwa strzaly z garlaczy potrafia zdzialac tyle co organki:). Oczywiscie, marksmeni to jednostka nie do strat!:) za duzo kosztuja. Potem kusze i ciagly ostrzal.
Czempioni oslaniaja strzelajacych. Youngbloods strzelaja, ale i wchodza do akcji w razie potrzeby - niech sie wykaza czasami.
uzycie garlaczy wymusza na przeciwniku znaczne rozdrobnienie sil. Czyz to nie piekne?:)
Dobrze jest dokupic ze dwa pieski, oraz zainwestowac pozniejsze zyski w swordsmenow i marksmenow.
czekam na opinie, pozdrawiam.
ance with the Sword

Offline drachenfeles

Rozpiski band
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:17:05 pm »
Pomysł niezły, ale:
nie można mieć 3 championów, tylko 2.
młodzi z BS2 średnio skutecznie trafiają.
wilczki możesz mieć tylko jak masz kapłanów urlyka, a oni zastępują championów.

Co do taktyki to jak dla mnie brzmi to nieco oryginalnie (marksmieni) ale chyba zda egzamin. Garłacz działa znakomicie, jeśli chodzi o to, jak przeciwnik ładnie się ustawia, byle by nie być w zasięgu :twisted: ale często jest tylko dużo huku i dymu, a wszyscy trafieni nadal stoją.

Ja brałem zwykle marksmenów z long bow i tyle, za to dużo, czasami mieli jeszcze pałki.

Offline Descartes

Rozpiski band
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 17, 2003, 10:08:36 pm »
no tak, troche mi sie pojechalo:)
wiec dwoch czampionow. Zapomnialo mi sie dopisac warriorow, ael w takim wypadku mozna dorzucic dwoch swordsmenow.
co do mlodych - potrzeba bohaterow, to nie ulega watpliwosci, a to, ze bs2 rzadko trafia... ale czasem trafia. Jakby mozna bylo proce, to by dostali.
a sami lucznuiicy na bandy typu skaveni slabo sie nadaja. No chyba ze ktos nie potrafi wykorzystac szczurzej mobilnosci, ale w zasadzie w odleglosci 10 '' oc strzelca zawsze sa takie przeszkody, za jaka szczor moze sie schowac, a potem juz tylko hth. a dwa garlacze wspaniale wlasnie wymagaja gimnastyki:)
pozdrawiam
ance with the Sword

Offline drachenfeles

Rozpiski band
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 17, 2003, 11:45:27 pm »
no to graj, ciekawy jestem rezultatów.

Offline NemoOne

Rozpiski band
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 24, 2003, 04:56:04 pm »
Co sadzicie o tej bandzie??
Moj nowy wymysl...

Unnamed500 GC  -   Norse Warband

1 Berserker @ 56 GC
     Free Dagger; Hammer (x2)
     Berserker


1 Berserker @ 56 GC
     Free Dagger; Hammer (x2)
     Berserker


1 Bondsman @ 28 GC
     Free Dagger; Hammer (x1); Sword (x1)

1 Bondsman @ 28 GC
     Free Dagger; Hammer (x1); Sword (x1)

1 Jarl @ 83 GC
     Free Dagger; Hammer (x1); Sword (x1)

5 Marauders @ 155 GC
     Hammer (x2)

1 Pit Fighter @ 30 GC
     Morning Star; Spiked Gauntlet; Helmet

2 Marauders @ 62 GC
     Hammer (x2)

Warband Rating: 124

Number of models: 13


Total Warband Cost: 498

Mysle, ze jest to silna banda. Ma ona az 13 ludzi, z czego 11 ma WS4 i A2, a czterech ma S4 i 3 ataki. Moze ona zrobic ladna rzeznie w Hth Combat, a sa duze szanse, ze wiekszasc dojdzie do walki.
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"