Autor Wątek: filmy w KL  (Przeczytany 14976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sula

  • Gość
filmy w KL
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2005, 04:26:34 pm »
Cytat: "Clayman_"

no nie wiem,wydaje mi sie ze elitarnosc mangowego hobby to raczej mit i calkiem sporo osob sklada sie na ilosc potencjalnych odbiorcow
zaryzykuje nawet niczym nie poparta teze ze wiecej osob w polsce oglada anime niz czyta mangi

Tez mi sie tak wydaje.Tylko zastanow sie ile osob z tych ogladajacych bedzie chcialo wydac pieniadze na ogladanie anime?
Zakladajac hipoptetycznie ,ze nie mozna dorwac anime z sieci za darmo ,ile osob zdecyduje sie wydawac po ok.80 zl za 3-4 odcinki anime ,a ile znajdzie sobie inny sposob spedzania czasu?

Zreszta to ,ze manga sie u nas sprzedaje wd.mnie jest spowodowane tym ,ze uzbierac 16 zl na mange mozna stosunkowo latwo(tu 2 zl tam 3 zl)
w przypadku dvd za 80 zl juz to tak nie wyglada.

Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Rzeczywiscie DVD potanialy ale związane jest to raczej z masowym charakterem odbiorców. Nie da się ukryć, że manga i anime mimo wszystko jest bardziej elitarna

czy ja wiem,popularnosci dragon balla czy pokemona to pewnie wiele filmow fabularnych moze zazdroscic

Popularnosc dragon balla czy pokemona jest taka dlatego ,ze te anime lecialy w telewizji ,tak samo jak kiedys popularne byly supermeny ,transformersy ,itp
Niestety nie przeklada sie to na kupno tych anime w sklepie.
Dragon ball ,Mononoke Hime i pare innych znanych anime bylo wydanych na vhs czy dvd ale nie nie sprzedawaly sie zbyt dobrze a byly to wydania sporo tansze niz te z AV.
A pomysl teraz o anime nie znanych szerokiej publice.
Zreszta pokemony czy inne tego typu rzeczy sa popularne ale bardzo duza czesc widowni stawia rownosc medzy tymi tytulami a innymi nie japonskimi bajkami(i slusznie) ,ale nie jest to widownia ktora na dzien dzisiejszy poleci do sklepu bedzie kupowala anime bo ona nawet nie zdaje sobie sprawy z instnienia takich tytulow jak np.gto.

Konkludujac uwazam ,ze anime ma szanse miec jakies rozsadne wyniki sprzedazyu nas, tyle ze nie teraz a za jakies kilka-kilkanascie lat.

Offline Clayman_

filmy w KL
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2005, 06:28:52 pm »
no i z czego to wynika?z piractwa!!pokasowac mangowcom torrenty to od razu polski rynek anime na dvd pojdzie do przodu

Cytuj
Zakladajac hipoptetycznie ,ze nie mozna dorwac anime z sieci za darmo ,ile osob zdecyduje sie wydawac po ok.80 zl za 3-4 odcinki anime ,a ile znajdzie sobie inny sposob spedzania czasu?

no wiesz co?myslalem ze rozmawiamy o prawdziwych fanach a nie o POZERACH

Cytuj
Zreszta to ,ze manga sie u nas sprzedaje wd.mnie jest spowodowane tym ,ze uzbierac 16 zl na mange mozna stosunkowo latwo(tu 2 zl tam 3 zl)
w przypadku dvd za 80 zl juz to tak nie wyglada.

wiec moze warto sie zastanowic nad wydawaniem tytulow dla starszej widowni ktora ma fundusze a nie jakiegos badziewia?

Cytuj
Popularnosc dragon balla czy pokemona jest taka dlatego ,ze te anime lecialy w telewizji ,tak samo jak kiedys popularne byly supermeny ,transformersy ,itp
Niestety nie przeklada sie to na kupno tych anime w sklepie.

pamietam popularnosc kreskowek nanna-barbera w tv,i pamietam ich popularnosc na video

Cytuj
Dragon ball ,Mononoke Hime i pare innych znanych anime bylo wydanych na vhs czy dvd ale nie nie sprzedawaly sie zbyt dobrze a byly to wydania sporo tansze niz te z AV.

bo wszyscy juz dawno je mieli na divixie
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Sula

  • Gość
filmy w KL
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2005, 11:22:52 pm »
Cytat: "Clayman_"
no i z czego to wynika?z piractwa!!pokasowac mangowcom torrenty to od razu polski rynek anime na dvd pojdzie do przodu
Wątpie.

Cytuj

no wiesz co?myslalem ze rozmawiamy o prawdziwych fanach a nie o POZERACH

Heh ,to zle myslales.

Cytuj

wiec moze warto sie zastanowic nad wydawaniem tytulow dla starszej widowni ktora ma fundusze a nie jakiegos badziewia?

To powinno byc skierowane do wydawcy ,powinien myslec o takich rzeczach ukladajac biznes-plan.Druga sprawa ,ze ilość pozycji anime dla starszej widowni jest ograniczona.

Cytuj

pamietam popularnosc kreskowek nanna-barbera w tv,i pamietam ich popularnosc na video

Co ma hanna-barbera do sprzedazy db czy pokemnow.Ale podejmujac polemike:
widziales dvd z pokemnami czy db?O ile sobie dobrze przypominam wyszlo tylko kilka pojedynczych filmow ,ktore nie sprzedawaly sie zbyt dobrze o czym swiadczy to ze nie starano sie isc za cisoem ,wiecej pozycji z pokemona czy db(a sa tego tony) nie wydano
,a znalezc bajki made in USA (chocby h-b) mozna stosunkowo latwo czego o db czy pk nie mozna powiedziec.

Cytuj

bo wszyscy juz dawno je mieli na divixie

Czerpiac z twojego argumentu z ktoregos z wczesniejszych postow :
Filmy fabularne tez wszyscy maja na divxie a jednak sie sprzedaja w sklepach.

Jestem zdania ,ze piractwo jest przecenione.Tak naprawde to proste jest tylko to ,że im wieksza sila nabywcza społeczeństwa tym procentowy udzial pirackich kopii w ogolnej liczbie kopii czy to programow ,gier,filmow czy czegokoliwiek jest mniejsza.Mozna to latwo sprawdzic czytajac statystyki dot. piractwa w poszczegolnych krajach czy chocby patrzac na Polske i sprzedaz legalnych np.filmow czy gier teraz a np. 8 lat temu.

Offline raseku

filmy w KL
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2005, 02:48:35 pm »
Myślę że wiekszość fanów chciałaby mieć orginalne anime,wiec rynek zbytu zawsze bedzie i to nawet dosyc duży.
Problem tkwi w jakości produktów.
Anime Virtual. Czytałam że polegli na literówkach,rodzajach osobników (np w Get Backersach wszyscy bez względu na płec mówią w rodzaju męskim), zdarzały sie też kwadraciki zamiast liter... chały nikt nie kupi...a podobno już teraz bardziej opłaca sie kupić DVD z zagramanicy tyle ze bez pl napisów.

Sula

  • Gość
filmy w KL
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2005, 10:22:03 pm »
Cytat: "raseku"
Myślę że wiekszość fanów chciałaby mieć orginalne anime,wiec rynek zbytu zawsze bedzie i to nawet dosyc duży.
Problem tkwi w jakości produktów.
Anime Virtual. Czytałam że polegli na literówkach,rodzajach osobników (np w Get Backersach wszyscy bez względu na płec mówią w rodzaju męskim), zdarzały sie też kwadraciki zamiast liter... chały nikt nie kupi...a podobno już teraz bardziej opłaca sie kupić DVD z zagramanicy tyle ze bez pl napisów.

Sama jakość nie wystarczy ,co mi z tego ,że jakość zajebista jak na dvd mnie nie stać albo 1 czy 2 dvd miesięcznie pochłania całe/większość moich środków pieniężnych?

Offline raseku

filmy w KL
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2005, 08:01:41 am »
Cytat: "Sula"

Sama jakość nie wystarczy ,co mi z tego ,że jakość zajebista jak na dvd mnie nie stać albo 1 czy 2 dvd miesięcznie pochłania całe/większość moich środków pieniężnych?


Ja tez maszynki pieniedzy nie mam, nie dostaje kasy regularnie i sama musze kombinować wiec albo pisze wypracowania z francuza,albo czekam na babcie( tak 2x w roku),albo mam szczescie do zdrapek w supermarketach  8)
Cóż może ja jestem jakas nie teges bo jestem w stanie zbierać na jedną płyte dvd kilka miesiecy bo mieć orginalną płyte to naprawde coś.
Wyobraź sobie stukasz kase 3 miesiące lecisz po dvd a tu zamiast liter prostokąciki. :?

Sula

  • Gość
filmy w KL
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2005, 10:24:43 am »
Cytat: "raseku"

Ja tez maszynki pieniedzy nie mam, nie dostaje kasy regularnie i sama musze kombinować wiec albo pisze wypracowania z francuza,albo czekam na babcie( tak 2x w roku),albo mam szczescie do zdrapek w supermarketach  8)
Cóż może ja jestem jakas nie teges bo jestem w stanie zbierać na jedną płyte dvd kilka miesiecy bo mieć orginalną płyte to naprawde coś.
Wyobraź sobie stukasz kase 3 miesiące lecisz po dvd a tu zamiast liter prostokąciki. :?

Zajmujemy się tu szansą powodzenia przedsięwzięcia anime-virtual.
Przeciętny potencjalny nabywca anime na dvd ,nie będzie zbierał pieniędzy przez pare miesięcy żeby kupic sobie dvd z 4 odcinkami anime tylko po prostu oleje kupowanie.

Że mieć oryginalna dvd w domu to wiem pare tych dvd posiadam ,tylko zrozum ,że jeżeli dvd z anime będą kupowali tylko ludzie którzy nie zjedzą a wydadzą ostani grosz na anime albo ciułający i kupujący 1 płyte na kilka miesięcy ,to nic się nie zmieni w porównaniu do tego co jest teraz.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
filmy w KL
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2005, 12:54:54 pm »
okazuje się, że GTO wkrótce zagości na kanale HYPER - no i kto teraz zdecyduje się na DyVyDy ? ;)

Anonymous

  • Gość
filmy w KL
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2005, 01:20:01 pm »
Cytat: "Tiall"
okazuje się, że GTO wkrótce zagości na kanale HYPER - no i kto teraz zdecyduje się na DyVyDy ? ;)


ten kto nie ma kanału hyper :roll:  :roll:  :roll:

Offline raseku

filmy w KL
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2005, 04:02:02 pm »
Cytat: "Sula"

Zajmujemy się tu szansą powodzenia przedsięwzięcia anime-virtual.

Cały czas. Nie powiedziałam że ceny sa wspaniałe. Cały czas mówię o jakości jaką oni mam za ok 80zł proponują.

Cytat: "Sula"


Przeciętny potencjalny nabywca anime na dvd ,nie będzie zbierał pieniędzy przez pare miesięcy żeby kupic sobie dvd z 4 odcinkami anime tylko po prostu oleje kupowanie..

wiec jestem nieprzeciętna  :D

Cytat: "Sula"

Że mieć oryginalna dvd w domu to wiem pare tych dvd posiadam ,tylko zrozum ,że jeżeli dvd z anime będą kupowali tylko ludzie którzy nie zjedzą a wydadzą ostani grosz na anime albo ciułający i kupujący 1 płyte na kilka miesięcy ,to nic się nie zmieni w porównaniu do tego co jest teraz.

cóż ja jem i żyje normalnie. Wydaje mi sie że kazdy grosz w kasie virtuala jest ważny ale to tylko moje zdanie.

Offline Puchiko0007

filmy w KL
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2005, 05:24:07 pm »
czasami zamiast placic 80 zł za DVD mozna poczekac na promocje, albo tak jak bylo z Mononoke Hime na sprzedaz po zanizonej cenie, bo nie bylo na nia popytu..

Sula

  • Gość
filmy w KL
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 22, 2005, 01:37:03 pm »
Cytat: "Puchiko0007"
czasami zamiast placic 80 zł za DVD mozna poczekac na promocje, albo tak jak bylo z Mononoke Hime na sprzedaz po zanizonej cenie, bo nie bylo na nia popytu..

Te dvd sa tymi samymi dvd ,ktore sa sprzedawane w paru krajach Zach. Europy ,także jak nie będą schodzić to się je zdejmie z rynku(ewentualnie przeokładkuje) i przerzuci do tych krajów a nie przeceni w Polsce.