Autor Wątek: Prosze o radę w wyborze...  (Przeczytany 3159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PIOTROSLAV

Prosze o radę w wyborze...
« dnia: Kwiecień 07, 2005, 09:41:58 pm »
Gram z kolegami w D&D, gram 4poziomowym wojownikiem ze specjalizacja w maczugach i kijach i ostatnio MP postawił mi dylemat...

W nagrode za jeden z wykonanych questów pewnie elf powiedział że zrobi mi specjalną maczugę, jednak musze wybrać z jakiego drzewa bedzie. Dał mi do wyboru kilka rodzaji... dębina, jesion, sosna i kasztan.

Które z tych drzew jest najlepsze do zrobienia maczugi? Jaki rodzaj drewna zapewnia najlepsze bonusy? Czy możecie wskazać mi podrecznik w którym sa jakoś opisane rodzaje drewna i ich zalety.

Z góry dziękuję za pomoc.
W Waszych rekach lezy los mojej  postaci.
i]In the Forest of Wishpers & Treachery, Devourers do not listen to Vile-Tis. They follow yet another entity...PIOTROSLAV, as it is called by Akkyshan Elves. Unlike Vile-Tis he relies on ambush and deception, rather than brutal strength alone.[/i]

Offline Rzuf

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2005, 10:03:08 pm »
Nie wiem które drwo lepsze na taki obuch, ale szczerze mówiac określenie  kasztanowa maczuga, budzi w mnie lęk.  :lol:

A tak na poważnie- skoro to ma być specjalna maczuga a tój mg raczej nie jest materiałoznawcą to pewnie podpisał sobie pod każdy rodzaj teog drzewa jakąś specjalną zdolność, i raczej tutaj musisz zdac się na los a nie na nas.

Ale jak wspomniałem- KASZTANOWA MACZUGA, RESPECT.  :lol:
img]http://www.danasoft.com/sig/Cain_sdz.jpg[/img]

Offline PIOTROSLAV

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2005, 10:14:02 pm »
hmmm dałbym głowe ze on to w jakims podręczniku wygrzebał...

Z pewnoscia ktos musi cos o tym wiedzieć....


Ja swoja drogą myślałem nad lipna maczugą, ale takiej nie ma:/
i]In the Forest of Wishpers & Treachery, Devourers do not listen to Vile-Tis. They follow yet another entity...PIOTROSLAV, as it is called by Akkyshan Elves. Unlike Vile-Tis he relies on ambush and deception, rather than brutal strength alone.[/i]

Offline Adam Waśkiewicz

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2005, 09:28:34 am »
Cytat: "PIOTROSLAV"
Ja swoja drogą myślałem nad lipna maczugą, ale takiej nie ma:/

 
 Lipa jest drewnem zbyt miękkim, by dało się z niego zrobić sensowną broń. Polecałbym dąb lub grab, ale chyba faktycznie Twój MG pod konkretne gatunki drzew chce podpiąć jakieś specjalne zdolności czy właściwości broni. Może poszukaj jakichś informacji o właściwościach i cechach przypisywanych poszczególnym drzewom (pomocne mogą tu być materiały o celtyckim "zodiaku" - osobom urodzonym w określonych miesiącach Celtowie przypisywali związki z poszczególnymi gatunkami drzew i konkretnymi cechami charakteru).

 Z podanych przez Ciebie drzew zdecydowanie wybrałbym dębinę. Ale to tylko moja opinia.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Maladie

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2005, 09:38:39 am »
Z doświadczenia wiem, że dąb jest najlepszy. A skąd? Dębowe gitary baaardzo ciężko rozbić, do tego są ciężkie. Na maczuge się nadaje.

Fragment prowokujący kolejną dysputę o wyższości/ niższości jednych systemów nad drugimi został usunięty jako offtopic. Petra Bootmann

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline psima

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2005, 06:12:09 pm »
hmm... "Księga broni i ekwipunku" - jeżeli gdziekolwiek to tam.

Jak wyżej. Kolejne zbaczanie w stronę tego typu "rozważań" będzie tępione. Petra Bootmann

Offline PIOTROSLAV

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2005, 08:50:11 pm »
A czy Waszym zdaniem jest sens robic okucie, do takiej maczugi?

A jesli tak, to jak myslicie jaki metal byłby najlepszy? Jakiego rodzaju okucie...

Czy jest moze jakiś podręcznik poświecony okuciom maczug? Moze być w języku obcym...
i]In the Forest of Wishpers & Treachery, Devourers do not listen to Vile-Tis. They follow yet another entity...PIOTROSLAV, as it is called by Akkyshan Elves. Unlike Vile-Tis he relies on ambush and deception, rather than brutal strength alone.[/i]

Offline Adam Waśkiewicz

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2005, 07:21:44 am »
Cytat: "PIOTROSLAV"
Czy jest moze jakiś podręcznik poświecony okuciom maczug? Moze być w języku obcym...


 Twórcy dodatków opatrzonych znaczkiem d20 popełnili różne dziwactwa, ale czegoś takiego jak podręcznik poświęcony okuciom maczug, to chyba nawet ja bym nie wymyślił. Jak pisał psima, jeśli chodzi o różne materiały i ich właściwości odsyłam do Księgi broni i ekwipunku, więcej chyba nie za bardzo da się sensownego zaproponować.

 Nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc o okuciu maczugi, ale jeśli chodzi o metale, to z mithrilem mało co mogłoby konkurować.  

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline psima

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2005, 02:33:56 pm »
Sprawdziłem. W "Księdze broni i ekwipunku" nie ma ani słowa o wspomnianych przez Ciebie gatunkach drewna. W świetle zasad jest to chyba bez różnicy - nie posiadają one żadnych specjalnych właściwości, chyba że twój mp takie wymyślił, a to już tylko on wie :D

Offline PIOTROSLAV

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2005, 08:36:26 pm »
A moze cos podobnego jest w Warhammerze opisanego... wiem że mój MP też Warhammera prowadzi. Tam, chyba dużo wyszło dodatków, wiec moze jest jeden poświecony produkcji broni... Moze inne swiaty... Albo moze w jakimś nowym dodatku sie pojawi taki materiał do broni, bo w końcu skoro D&D jest najfajniejsze to musi byc tutaj dużo zasad do wszystkiego
i]In the Forest of Wishpers & Treachery, Devourers do not listen to Vile-Tis. They follow yet another entity...PIOTROSLAV, as it is called by Akkyshan Elves. Unlike Vile-Tis he relies on ambush and deception, rather than brutal strength alone.[/i]

Offline Maladie

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2005, 04:52:58 pm »
Cytuj
A moze cos podobnego jest w Warhammerze opisanego...

W Warhammerze "niestety" nie ma podziału na to jakie drewno jakie daje bonusy.

Cytuj
D&D jest najfajniejsze to musi byc tutaj dużo zasad do wszystkiego


To może Twój MP wymyśli sam te zasady. po co czekać aż się oficjalne ukażą za które będzie trzeba ZAPŁACIĆ?
Albo wymyśl sam i zaproponuj MP.
A poza tym kto powiedział, żę w D&D muszą być takie drewna jak klon, dąb czy cokolwiek innego.
Wymyśl sobie jakieś drzewa, opisz i dodaj sobie bonusy jakie tylko chcesz.
Zrób maczuge i wal wrogów po łbach, zdobywaj PeDeki i ciesz się swoją potężną postacią.

Udanej gry życze.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Pawłow

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2005, 10:58:57 pm »
PIOTROSLAV napisał:
Cytuj
W Waszych rekach lezy los mojej postaci.


Wybierz drzewo jakie chcesz. O losach twojej postaci na pewno nie zadecyduje drewno z którego zrobiona będzie pała którą będzie machał.  ;)   :lol: Nie przejmuj się takimi, sorki za wyrażenie, pierdołami, tylko skup się raczej na odgrywaniu postaci czy wymyśleniu jej ciekawego życiorysu. A tak na marginesie jak tam z życiorysem u twojego "pałkarza" :?:  jest chociaż jakiś szczątkowy  :?:

Jeśli na sesjach u twojego  MG decydujące znaczenie ma  tak istotny szczegół jak jakiś bonus do ataku czy obrażeń to zastanów się nad zmianą prowadzącego.
shit happens

Offline Maladie

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2005, 07:08:26 am »
Cytat: "Pawłow"
Jeśli na sesjach u twojego MG decydujące znaczenie ma tak istotny szczegół jak jakiś bonus do ataku czy obrażeń to zastanów się nad zmianą prowadzącego.


Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja właśnie to zasugerowałem :D A co do życiorysu to po co jakikolwiek? Byle był twardy...
Proponuje taki: Narodził się w kraju zwanym        . Rosło tam wiele drzew zwanych dabirami. Miały one bardzo twarde i solidne drewno. Wyruszając w podróż swego życia nasz bohater wiedział,że niegdyś powróci w rodzinne strony. Wiedział,że tutejsse drewno daje duże bonusy do maczugi  ;)   ;)  ;)  I już sprawa rozwiązana :) Jest historia i dobre drewno na maczuge.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Adam Waśkiewicz

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2005, 06:15:27 pm »
Wypowiedzi nie odnoszące się bezpośrednio do tematyki wątku zostały usunięte. Dalszego offtopicowania nie będę tolerował. Zresztą, jak widzę, niektórzy dyskutanci musieli już zostać upomnieni.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline PIOTROSLAV

Prosze o radę w wyborze...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:03:56 am »
Ja się może wytłumaczę...:

Musze powiedzieć że taki zyciorys własnie, niemal kropka w kropke zaproponował mi kolega, który gra w D&D już dośc długo i ma doświadczenie na ten temat...

Z MG przesiadamy się z naszego autorskiego systemu na dedeki,  żeby móc znaleźć atuty które przemiawiały by nad wyższością jednego bądź drugiego, poprzez granie weń w sposób najbardziej rozpowszechniony.  Tak więc zrobiliśmy sobie takie szybkie postacie i gramy narazie... Tak wiec odtwarzamy najczęstsze zaobserwowane zachowania graczy D&D i odtwarzamy je w sesjach... Dlatego ja tez teraz na gwałt poszukuję jakichś bonusów od drewna, jako  ze z obserwacji wynika iż większość dedekowców poszukuje bonusów...

Powiem tak, gra się inaczej...
A Wasze wypowiedzi jak najbardziej rozumiem

A wracając do tematu:

Czy wydaje się Wam, że maczuga nabijana ćwiekami lepiej się będzie spisywać, nież z wbitymi kilkoma gwoździami? Oraz czy gdyby, były gwoździe to czy lepiej nowe, czy zardzewiałe... od zardzewiałych można wszak gangreny szybciej dostać...
i]In the Forest of Wishpers & Treachery, Devourers do not listen to Vile-Tis. They follow yet another entity...PIOTROSLAV, as it is called by Akkyshan Elves. Unlike Vile-Tis he relies on ambush and deception, rather than brutal strength alone.[/i]

 

anything