trawa

Autor Wątek: Polska 2020?  (Przeczytany 5193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Polska 2020?
« dnia: Styczeń 26, 2003, 12:35:19 pm »
Pozdrowienia,
Marek

Offline Kret

Polska 2020?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2003, 01:43:05 pm »
Oj, zastanow sie Surmik, zastanow...

Jestem autorem wiekszosci opisow Trojmiasta, a takze autorem i wykonawca tego LARPa z Nordconu.

Uwazam, ze zrobilem wystarczajaco przy tym projekcie, choc pewnie Vendeta ma inne zdanie.

Jednakze pojmowanie cyberpunka w tym dodatku bedzie klasyczne az do bolu. Niektorym sie to pewnie spodoba.

Pozdrawiam

Kret

Offline surmik

Polska 2020?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2003, 02:16:15 pm »
Chyba mi się synapsy w mózgu poplątały... że nie polączyłem Twojej skromnej osoby z Trojmiastem 2020 :o)))
No tak , kto inny móglby pisać na ten temat :o)

A tak na serio, możesz cos wiecej napisać na temat tego dodatku? Wymień zalety :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Janek Pietkiewicz

Polska 2020?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2003, 03:00:54 pm »
Pomysł bardzo mi się podoba, szkoda, że moja drużyna CP padła...

Swoją drogą prowadziłem im kiedyś przygodę z któregoś Labiryntu, z akcją w cyberpunkowej Warszawie.

Offline Adam Waśkiewicz

Polska 2020?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2003, 09:44:33 am »
Tak na marginesie zapytam - a jak wogóle ma się Cyberpunk w Waszych okolicach? Wśród moich znajomych dawno już poszedł w odstawkę, co dziwi mnie zważywszy na jego niegdysiejszą popularność. Zresztą w znajomym sklepie z erpegami też jakoś mało kto pyta o podręczniki do tego systemu, a dodatki stojące w komisie obrastają kurzem od ładnych paru miesięcy.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Polska 2020?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2003, 09:54:20 am »
Nie da sie ukryc ,że CP2020 jest już troszke przestarzaly i przydala by mu sie kuracja odmladzajaca :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Adam Waśkiewicz

Polska 2020?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2003, 10:00:25 am »
Nie mówiąc o tym, że Copernikus jakoś nie pali się do promowania systemu, wydawania nowych dodatków, etc. Nota bene, słyszałem jakieś pogłoski o Cyberze na d20 - ktoś zna jakiekolwiek szczegóły? Czy to oficjalny podręcznik, czy fanowska przeróbka, a może tylko plotka?

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Polska 2020?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2003, 10:02:14 am »
http://www.lrgames.com/digitalburn/index.php

Digital Burn uzywa zasada d20 Modern
Pozdrowienia,
Marek

Offline Kret

Polska 2020?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2003, 04:19:08 pm »
Niemogles mnie skojarzyc, bo zyczylem sobie pozostac incognito Jesli ten dodatek ukaze sie z moimi tekstami, to mojej osoby i tak nie bedzie wymienionej z imienia i nazwiska w stopce lub gdziekolwiek. Przynajmniej mam taka nadzieje.

W chwili obecnej nie potrafie wymienic zalet tego dodatku, ale nie widzialem ostatniej wersji.

To wszystko jest napisane przez nie do konca dojrzalych fascynatow, wiec bedzie troche nowej broni (przede, k***a, wszystkim tym sie zajeli!) ktora jest juz stara nawet w zalozeniu, opisy lokacji w roznych polskich miastach i opis Polski. Z tego ostatniego to tez - jak stamtad odchodzilem to byla zrobiona policja, UOP, wojsko w trakcie - ale np. polityka nikt sie nie zajal, nawet nie spojrzal na nia - a to w sumie w naszyej szerokosci i dlugosci geograficznej motor wielu "cyberpunkowych" akcji... :-/

Powtarzam, jak to teraz wyglada, nie wiem. Ale troche szkoda mi bylo moich tekstow na ten dodatek.

Co do samego cyberpunka, to on tak naprawde jest tragicznym systemem. Zeby sie w nim dobrze bawic, trzeba wszystko odrzucic. Mowie o swiecie, bo mechanika jest przecietna - ani super, ani tragiczna.

Ale swiat poszedl troche do przodu, swiat graczy rowniez. Olac to, ze wizja cyberpunka jest juz bardziej wizja fanatasy (w takim miescie to ja teraz zyje na przyklad). Najgorsze jest to, ze notorycznie nikt nie proponuje w zadnym dodatku lub przygodzie stworzenia sesji narratorskiej, odrobinke glebszej niz standard. Cyberpunk jest fajny na pierwsze kilka sesji, ale bez wskazowek dot. odgrywania postaci gra lapie klimaty DDkowskie - idziemy i tluczemy. A wydawaloby sie, ze po Wampirze mozna tylko nowe pomysly w dziedzinie grania ulepszyc...

Copernicus sie nie pali, bo na agendzie caly czas jest nastepna edycja cybera. Niestety, do mojego odejscia z projektu nie wiadomo bylo o tym nic - kiedy premiera, kiedy jakies szczegoly... O d20 nie slyszalem i nie wiem, czy to na pewno kontynuacja. Ale juz sam pomysl robienia dodatku do drugiej edycji jest nieco ryzykowny. Moze sie okazac, ze bedzie to ostatni dodatek do tej gry.

Pozdrawiam

Kret

PS. Po przejrzeniu linka podanego przez Surmika nie sposob wyrzucic z siebie jeszcze jednej gorzkiej tezy - grafika. Dlaczego Ci wszyscy nowi tworcy musza koniecznie pokazac, ze swoj dodatek okrasza tez wybitna w ich mniemaniu grafika? Probowalem przeforsowac pomysl ustalenia tego dodatku jako podrecznika do cyberowych gier narracyjnych/ LARP (jak Wampir) oraz umieszczenia na nim zdjeci osob pozujacych, po odpowiedniej obrobce. Efekt takiej grafiki widac na linku od Surmika. A w planowanym... echhh...

Offline Sony

Polska 2020?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2003, 09:56:56 pm »
Czekam na Polskę 2020 już długo, choroba, D&D po polsku skończą wydawać a Polski 2020 nie będzie  :lol: może by tak dudrukować jakieś egzemplaże prototypowe, ja chętnie kupię, inni pewnie też. Bo jak będzie się czekać jeszcze trochę to wszystko trzeba będzie przerabiać na POLSKA 2030, w końcu 2020 rok jest za 17 lat.

Pozdrowienia dla KRET'a, niech Ci kulek 6mm i prądu i  green gazu nie zabraknie  :D

Offline Kret

Polska 2020?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2003, 11:31:52 pm »
Nawzajem, Sony ;-)

Kret

 

anything