Autor Wątek: Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli  (Przeczytany 81195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« dnia: Kwiecień 03, 2005, 08:53:15 am »
Co sądzicie o przepowiedni Sybilli. Która powiedziała że następnym papieżem będzie murzyn i potem nastąpi koniec świata. Czy znacie jakieś linki do treści tej przepowiedni. Chodzi mi o dokładną treść

Jakie są wasze opinie na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 03:48:11 pm wysłana przez kingquest »


Offline jasisz

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2005, 05:39:58 pm »
Natomiast mnie bardziej ciekawi przepowiednia św. Malachiasza, wedle którego ponoć do końca zostało nam dwóch papieży, co zbiega się z ilością wolnych miejsc na portrety gdzieś w Watykanie.
mój blog - a co!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:04:19 pm »
Cytat: "Snail Mob"
http://www.space.tami.pl/viewtopic.php?p=155898&highlight=PROROCTWA#155898


To na prawdę ciekawy tekst, równie ciekawe ile z tego proroctwa ma szansę sie spełnić? Interesuje mnie zwłaszcza papież "Chwała Drzewa Oliwnego", oraz jego wizja wprowadzenia instytucji Kościoła w New Age. Miałby to zrobić, aby zatrzymać pragnących zmian ludzi w wierze chrześcijańskiej. Jeśli tak, to ta tendencja opuszczania kościoła na rzecz metafizyki i zjawisk paranormalnych powinna się już dokonywać. Trochę słyszałem o New Age, ale nie wydaje mi się aby zapowiadało się na "boom" w tej ideologii. Chyba że to już sie stało, a my widzimy tylko wierzchołek góry lodowej.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Angelus

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:22:53 pm »
O ile dobrze kojarzę to Nostradamus przepowiedział coś podobnego, ze ostatni papież będzie czarny i po nim nastąpi zniszczenie Watykanu a dalej kataklizm, który zniszczy świat.Wcale bym sie nie zdziwila bo sami zmierzamy do samozagłady własnymi działaniami, eksploatacją dóbr naturalnych, przeludnieniem, niszczeniem ozonu, mórz i natury ogólnie.To tylko kwestia czasu aby nastał prawdziwy Armagedon a przepowiednie mają to do siebie, ąe lubią sie sprawdzać...niestety. :cry:

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline samowiła

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:35:34 pm »
To miejsce w Watykanie to bazylika św. Pawła za Murami, ale jeśli chodzi o te okrągłe miejsca, to wydaje mi się, że ich ilość już kilka razy w dziejach miała się skończyć ale jednak znalazło się jeszcze miejsce na nowe.  Według Malachiasza ostatnim papieżem ma być Piotr Rzymianin. Mówi się też, że autorem przepowiedni jest Nostradamus chcąc uchronić się przed prześladowaniami za przepowiadanie końca Kościoła Katolickiego, podszył się pod Malachiasza.

Szczerze mówiąc nie uważam żeby warto było wierzyć w takie rzeczy...
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Offline greah

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2005, 06:16:38 pm »
a czy nikt nie bierze pod uwagę, że za "koniec świata" prorocy mogli uznać upadek najpopularniejszej na świecie wiary a nie biblijny armagedon?

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2005, 09:42:19 pm »
Cytat: "Greahtor"
a czy nikt nie bierze pod uwagę, że za "koniec świata" prorocy mogli uznać upadek najpopularniejszej na świecie wiary a nie biblijny armagedon?


Szczerze wątpię w taką opcję. A wiesz dlaczego? Upadek wiary chrześcijańskiej - jak słusznie zauważyłeś najpopularniejszej na tej planetce - musiałby oznaczać śmierć samch proroków, kapłanów, wyznawców, bo nie sądzę by wszyscy nagle odwrócili się od starego, sprawdzonego chrześcijaństwa. A taka klęska oznaczałaby coś wystarczająco strasznego, aby nosić miano apokalipsy...
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline greah

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2005, 10:54:23 pm »
wydaje mi się, że new age mogłoby w dużym stopniu przyczynić się do takiego stanu rzeczy. pokolenie, które obecnie stanowi fundament wiary (czyt. ludzie młodzi) moga odwrócić się od chrześcijaństwa na rzecz chociażby druidyzmu czy zacząć masowo wstępować w typowo new age'owe sekty pokroju raelian. nie zawsze "upadek" jest równoznaczny z krwawą kulminacją - w tym przypadku byłby to upadek stricte moralny gdzie idea wieków zostałaby wyparta przez nowomodę


oczywiście wszystko jest tylko gdybaniem na dużą skalę

Last Viking

  • Gość
Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:13:40 am »
Cytat: "Greahtor"
a czy nikt nie bierze pod uwagę, że za "koniec świata" prorocy mogli uznać upadek najpopularniejszej na świecie wiary a nie biblijny armagedon?


Katolicyzm - nie jest najpopularniejszą wiarą na świecie. Tylko nam żyjącym w katolickiej Europie tak się wydaje. Islam ma więcej wyznawców (chociaż to zależy od źródeł, ja opieram się na rocznikach statystycznych - prowadzi islam przed chrześcijaństwem, ale pamiętajmy, że na chrześcijaństwo składa się cała gama odłamów, z których jednym z nich jest katolicyzm) Konfucjonizm w Chinach , goni chrześcijaństwo i islam (a tam ludzi przybywa ;) )

Co do zwracania się do innych wyznań, określonych na forum New Age, to wcale nie są one nowe. Druicyzm istniał przed powstaniem chrześcijaństwa, w Norwegii jest trend do powrotu do wiary przodków. Kto powiedział że monoteizm jest jedynie słuszną religią?  :D

Offline greah

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2005, 11:43:31 am »
zauważ, że napisałem "najpopularniejsza" a nie "najliczniejsza". przeciętny shintoista wie, że w chrześcijaństwie jest Bóg w trzech osobach a teraz czy przeciętny chrześcijanin wie, że w shintoizmie swoistym bóstwem jest rodzina cesarska?
nawt po ostatnich wydarzeniach widać jak popularna jest to wiara w skali światowej


Cytuj
Kto powiedział że monoteizm jest jedynie słuszną religią?
chrześcijański Bóg w pierwszym przykazaniu mojżeszowym a taka kolej rzeczy w prostej linii prowadziłaby do schizmy na chrześcijan i "innowierców" wierzących m.in/ w Boga

Last Viking

  • Gość
Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2005, 12:16:27 pm »
Cytat: "Greahtor"
zauważ, że napisałem "najpopularniejsza" a nie "najliczniejsza". przeciętny shintoista wie, że w chrześcijaństwie jest Bóg w trzech osobach ?

Jesteś tego pewien?
IMO tylko tak nam się wydaje.
A może to świadczy o ich większej kulturze, wiedzy i inteligencji.

Cytat: "Greahtor"

chrześcijański Bóg w pierwszym przykazaniu mojżeszowym a taka kolej rzeczy w prostej linii prowadziłaby do schizmy na chrześcijan i "innowierców" wierzących m.in/ w Boga

Błędne koło, dogmat tylko dla chrześcijan i żydów.
A propos: co z przykazaniem Mojżeszowym o nieprzedstawianiu wizerunku Boga?, zostało przez katolików wyrzucone, a zamiast tego rozbili 10 przykazanie na 2: tego o niepożądaniu osła bliźniego swego i żony jego  :lol:  

PS. Ja tam wyznaję wielobóstwo, większa szansa na to, że jeden z Bogów będzie Ci przychylny ;)

Offline Asmodean

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2005, 12:19:04 pm »
my own personal Jesus ;)
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Last Viking

  • Gość
Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2005, 12:52:17 pm »
Cytat: "Greahtor"

chrześcijański Bóg w pierwszym przykazaniu mojżeszowym

Nie pomieszały Ci się religie?

Offline greah

Śmierć Papieża, jego następcą murzyn= przepowiednia Sybilli
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2005, 03:25:50 pm »
Cytat: "Last Viking"
A może to świadczy o ich większej kulturze, wiedzy i inteligencji.
to swoją drogą (zapytaj jakąś babcię co sądzi o budrysach czy shintoistach to powie Ci, że to "niewierzący" nie zwracając uwagi na to, że "wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga")

Cytuj

A propos: co z przykazaniem Mojżeszowym o nieprzedstawianiu wizerunku Boga?, zostało przez katolików wyrzucone, a zamiast tego rozbili 10 przykazanie na 2: tego o niepożądaniu osła bliźniego swego i żony jego  :lol:  
podobnie jak to, że podobno w zwojach znad Morza Martwego była informacja o tym aby nie stawiać swiątyń - grzechy przeszłości.

przykazanie mówiące o nieprzedstawianiu wizerunku można ominąć tym, że oko znajdujące się wewnątrz trójkąta to tylko symbol a brodaty starzec to tylko fantazja artystów

Cytuj
Nie pomieszały Ci się religie?
źle uformowałem to zdanie o chrześcijańskim Bogu ale przecież nie wspomniałem o "wyznaniu" a o "przykazaniach" mojżeszowych więc jest dobrze :]