Autor Wątek: Kuba - pozostałość po Atlantydzie?  (Przeczytany 6093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« dnia: Maj 17, 2003, 08:56:30 pm »
Zapraszam do lektury artykułu Andrew Collinsa pochodzącego z #37 magazynu "Atlantis Rising" - tekst ten zwyciężył w naszej ankiecie.

http://www.gildia.com/teksty/kormak/atlantis/kuba_atlantyda

W tym temacie będzie można podyskutować na temat teorii wysuniętych w w/w artykule.

Offline Ayers

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2003, 08:26:31 pm »
Przebrnęłam przez ten artykuł (nawet nie wiem jak :)), i muszę przyznać, że jest bardzo ciekawy.
Przedstawione teorie są (jak dla mnie) prawdopodobne. Według mnie możliwe jest, że Kuba i cała reszta tamtych wysp, to pozostałości po Atlantydzie.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Gollum

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2003, 08:31:06 am »
Muszę ten materiał skonfrontować z książką nt. Atlantydy, gdzie autor jest bardzo sceptyczny wobec wszelkich teorii.

Offline Kormak

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2003, 08:44:16 am »
Czy autor tej książki jest sceptyczny wobec wszelkich teorii dlatego, bo ma własną teorię, czy stoi na stanowisku, że Atlantyda to wymysł, metafora ustroju, utopia społeczna?

Offline Gollum

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2003, 11:16:25 am »
Autor (wyleciało mi z głowy nazwisko, a książki nie ma przy sobie) przedstawia istniejące teorie. Platona i parę innych prezentuje i na tym kończy. Natomiast bardzo brutalnie obchodzi się z tymi, którzy swoje wizje podpierają swierdzeniami typu "istnieją dowody", "na podstawie danych", nie podając przy tym, co to za dowody, skąd są te dane i czego dotyczą.

Offline lwk48

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2003, 11:05:56 pm »
Może to w jakiś sposób być potwierdzeniem teorii o "Wielkim uskoku skorupy ziemskiej" Hapgood'a. Teoria katastrofy kosmicznej raczej mnie nie przekonuje. Meteoryt typu "Podkamiennaja Tunguzka" nie spowodowałby "zimy", bo ten z 1908 r. tego nie wywołał. Uderzenie większego meteorytu "zmiotło" by raczej wszystko i nie byłoby czego oglądać.
 poważaniem.

Offline Sanders

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2003, 02:12:45 am »
Wątpie, że Kuba to resztki Atlantis, prędzej jej kolonia.

Offline Alix

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2005, 05:39:43 pm »
Niedawno cos slyszalam o podwodnej swiatynii znalezionej przy wybrzezach Cypru.. No coz..  Ale Kuba tez brzmi wiarygodnie.
adeszla era Kaczogrodu.

Offline jasisz

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2005, 05:44:27 pm »
Nie wiem czy Cię tym pocieszę, ale mówi się o około 200 miastach zatopionych w Morzu Śródziemnym ;)
mój blog - a co!

Offline Alix

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2005, 06:09:42 pm »
Euh... ja sie nie znam najwyrazniej;)
adeszla era Kaczogrodu.

Offline Asmodean

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2005, 12:23:24 pm »
propos Atlantydy to wg. mnie najbardziej prawdopodobna jest wersja, że chodziło o Kretę. Cywilizacja minojska była bardziej rozwinięta od otaczających, a ostatnio odkryto, że w pobliżu Krety istniała jakaś wyspa, która zatonęła w morzu prawdopodobnie na skutek trzęsienia ziemi.
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Sylbar

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2005, 07:10:01 am »
Bardzo ciekawy artykuł.A może jakaś [większa] część Oceanu Atlantyckiego była niegdyś Atlantydą,a wyspy [Kuba,Bahama...]to jej pozsotałości.Niestety sekrety oceanów są nie zbadane.Ale gdyby tak wypompować tą całą wode ;)

Offline Alix

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2005, 07:10:54 pm »
hmm..  a moze Atlantyda byla po prostu rozciagnieta na dnie oceanu.. a ze lezala na wglebieniu to ja zalalo i dlatego takie wyzyny jak Kuba ,Cypr albo Kreta sa przypuszczalnymi pozostalosciami po tej krainie..
adeszla era Kaczogrodu.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2005, 10:52:46 pm »
Jeśli chcecie znać moje zdanie -

IMO Atlantyda, to w rzeczywistości zatopiony kontynent, a wraz z nim megalityczne, praludzkie miasto R'lyeh, gdzie spoczywa wielki przedwieczny Cthulhu wraz z jego pomiotem. Kiedyś, gdy gwiazdy osiągną odpowiedni układ, miasto z czarnego kamienia wynurzy się na powierzchnię, uwalniając Wielkiego Cthulhu, który raz jeszcze wzniesie się ponad światem, by go podbić i zniewolić.

To tyle, jeśli chodzi o mitologię Lovecrafta. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Kormak

Kuba - pozostałość po Atlantydzie?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2005, 12:21:39 am »
Obawiam się, że jak trochę mocniej pogrzebać w opowiadaniach HPL'a, to okaże się, że nie masz racji.

 

anything