Autor Wątek: WFB - Lizaki - 1350 WM  (Przeczytany 5645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ermidius_

WFB - Lizaki - 1350 WM
« dnia: Marzec 31, 2005, 05:01:28 pm »
Jeszcze nie wiem czy pojade na WM ale rozpiske zrobilem :D


Unnamed1350 Pts  -   Lizardmen Army

1 * Saurus Scar-Veteran @ 198 Pts
     General; Tepok; Great Weapon; Light Armour; Shield; Mark of the Old Ones
     Charm of the Jaguar Warrior [20]
     Glyph Necklace [30]

10 Skink Skirmishers @ 91 Pts
     Tepok; Blowpipe

     1 Skink Brave @ [5] Pts

11 Skink Skirmishers @ 97 Pts
     Tepok; Blowpipe

     1 Skink Brave @ [5] Pts

9 Skink Skirmishers @ 85 Pts
     Tepok; Blowpipe

     1 Skink Brave @ [5] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 222 Pts
     Tepok; Light Armour; Battle Standard; Quetzl
     Totem of Prophecy [75]

18 Saurus Warriors @ 306 Pts
     Tepok; Shield; Musician; Quetzl

     1 Champion @ [12] Pts

2 Terradons @ 115 Pts
     Javelin

     1 Terradon & Brave @ [10] Pts

1 Stegadon @ 235 Pts

     5 Skink Crew @
  • Pts

          Javelin

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 5

Models in Army: 58


Total Army Cost: 1349


Offline QUASSIMODO

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2005, 08:15:05 am »
zrob rozpe na Quetzlu(skinki sa lepsze)i warriorow i hero zrob dodatkowo z tepokami-masz wtedy 5DD i sporo pktow wolnych(20pkt za MR na skinkach nie jest najlepszym rozwiazaniem)
no i sciagnij brave z terradona-bo jak ci sie uda wskoczyc na oddzial z magiem to zamiast 6A dostanie tylko 4 i trep gotow jeszcze to przezyc
reszta kwestia gustu
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Ziemko

  • Gość
WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2005, 10:28:15 pm »
Mark of old ones na herosie jak dla mnie nieoplacalny , na lordzie lepiej sie sprawdza ... Skasuj wszystkich czempionow w oddzialach - nie oplaca sie , a punktow sporo zyskasz ... Bsb z tym banerem ... Rozumie , ze boisz sie przegrania o 1 outnumber fear - ale to sie nie oplaca ... Stegadon - bede monotematyczne salamandry tansze i duzzzzzo lepsze !! Taka jakas ta rozpiska nijaka ni to ofens ni to defens ... 30 skinkow ... Dla mnie to za malo ... Takie jest moje zdanie

Offline Ermidius_

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2005, 06:58:04 am »
Kto co lubi przezuty sie czase przydaja ratuja zycie nie raz(chodz ostnio zastnawiam sie powaznie nad inna konfiguracja np. plus jeden do sv albo jedne atak ) , a saurusy z strachem to maskra bardzo dobrze mi sie bawi takim czyms . co do brevow w skinkach to czasem sie przydadza (raczej ich daje zeby zapelnic punkty brak modeli :/) . A stegadon moze i Salamandy wiecej robia i sa tansze ale ja lubie moj maly czolg z stabornem 8 (kolo genrala / w sarzy z generalem)  i z T6 bardzo przyjemna jednostka


Ziemko

  • Gość
WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2005, 09:27:35 am »
Nie no jasne , kazdy gra tym czy chce i lubi , ja tu nie probuje narzucic tylko wyrazic swoje zdanie ... Stedzio jest fajny , ale na wyjatkowe okazje , nie gram nim bo za latwo jest go zabic - prawie kazda armia ma armaty, bolce , katapulty itd ... Jakbym gral przeciwko lizakom z stedziem to bym go zaplul , a reszty bo dokonal moj biegacz ...  Odnosnie klocka - zobaczysz , jak wszyscy beda Ci sie na niego rzucali - a on wcale taki mocny nie jest - wystarczy szarza od boku czegos w miare dobrego ... Tylko nie mow , ze sie nie dasz zaszarzowac od boku - z m4 to sztuka jest sie nie dac zaszarzoowac od flanki ...

Offline QUASSIMODO

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2005, 10:27:07 am »
chcialem dac male sprostowanie...stegus ma LD5 wiec ma na 5stuborna..ale jak jest kolo generala i przegra np o 1 to moze uzyc ld generala
tylko skink chief na stegadonie podnosi stubborna...z stegadon helmem na ma 7
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Ermidius_

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2005, 10:32:30 am »
ej nie mowie ze surusy sa super mega wyasony odzial ale zli tez nie sa duzo potrafia wytrzyamc z 3+ SV. Wiesz moze i steg latwo zchodzi ale go lubie a do salamnder nie moge sie przekonac (pozatym ich nie mam ) .
btw jakeigo warda dajesz biegaczowi jak wogle ajesz ? teog 5 czy 4 plus na zwieksza sila bo nie wiem jakeigo dac zawsze daje 5 nie wiem jak ta 4 sie sprawuje.

tak czy siak gram dal zabawy raczej niz dla wygrywnai turneji ;] chociaz udaje mi sie podbna rozpiska maskrowac na turneju w rzeszowieo ostnio 4 bylem (ale pozomu  zbyt wielkeigo nie mamy ;] )


Ziemko

  • Gość
WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2005, 06:37:55 pm »
ja daje tego z wardem na 4+ , ale dzieki temu mam 50% na przezycie z roznych machin co strzelaja ... na innte strzelanie z s4 i mniej mam sejva na 2+ wiec nie jest zle ... Saurusi nie sa zli zgodze sie tylko , ze jak ich wystawisz to tyleeee punktow beda warci , a wystrzelac ich nie jest trudno czy zbrejkowac . Kiedys gralem zawsze i wszedzie saurusami - do czasu jak pojechalem na pierwszego mojego mastera i kazdy mi sie na nich rzucal ze wszystkich stron i zawsze gineli ... i tyleeeee punktow dla przeciwnika ...

Offline Fiepsh

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2005, 08:13:00 pm »
ja natomiast nie wyobrażam sobie armi lizardmenów bez klocka saurusów :)
nie gram lizakami ale jak grałem to mi sie sprawdzali. na tyle na ile miali sie sprawdzic, wszystko zalerzy jak widzisz dla nich przeznaczenie. można nimi dużo rzeczy na klate przyjąć :)
nie jestem ekspertem ale moje wyobrażenie armii lizardmenów jest właśnie z  saurusami, terkami, sporą iloscia skinków + kroxy no i salki. czyli taki standard :D
tuptuś jest super ale mniej uniwersalny :(
ozdrawiam
force, courage and agility.

Ziemko

  • Gość
WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2005, 08:22:10 pm »
Ja mowilem o praktycznosci , a nie klimacie :] Z reguly jak gram towarzysko to staram sie wystawiac saurusow :]

Offline Fiepsh

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2005, 08:28:50 pm »
Ale co proponujesz zamiast kostki saurusów?
Oni musza chyba być, nawet jest wszyscy do nich walą, to przynajmniej odciagają ogień.

Pozdro
ozdrawiam
force, courage and agility.

Ziemko

  • Gość
WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2005, 09:19:03 pm »
ja wystawiam ogolnie na WM , biegacza , szamana , 6x10 skinki , 2x3 terki , 4xkroxy , 3xsalki tyle :)

Offline Fiepsh

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2005, 09:36:59 pm »
no czyli najlepszy roster do lizaków z tym że nie lepiej wywalić szamana i dac 2 veterana z tepokiem? 4 DD starczą spokojnie :)
a cała armia to z tym +1 do AS?
ozdrawiam
force, courage and agility.

Ziemko

  • Gość
WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2005, 09:48:29 pm »
nie nie jest to rozpiska quetzla , shamana chce miec bo z tego co widze ,to wszyscy chca brac malo magii , wiec licze na poczarowanie a w razie co zabezpieczenie jakies przed 2 elektryk czy 2 mag HE

Offline Fiepsh

WFB - Lizaki - 1350 WM
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2005, 10:55:34 pm »
ale masz dużo skinków a z queztzlem mogą one nawet powalczyć, AS 4+
a 4DD zabespieczają wmiare. zresztą nie wszystko trzeba dispelować, prawda?
ozdrawiam
force, courage and agility.

 

anything