Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mxztplx

  • Gość
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1230 dnia: Marzec 20, 2008, 08:46:16 pm »
Cytat: "tranway"
Szukam komiksu Ernie: Out of Control autorstwa Bud'a Grace'a.
Czy ktoś go ma i chciałby sprzedać? Albo chociaż wie czy można go gdzieś jeszcze dostać - wedle moich informacji wydany był w 1996, więc może jest już "białym krukiem"?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie informacje tudzież propozycję sprzedaży....


"Ernie:wydanie nadzwyczajne", jeśli o ten komiks ci chodzi został wydany w 1000 numerowanych egzemplarzy. Więc raczej biały kruk rzeczywiście.

Offline tranway

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1231 dnia: Marzec 20, 2008, 09:41:28 pm »
Ernie: wydanie nadzwyczajne został wydany przez Pol-Nordica - wydawnictwo, które publikowało "Kelvina i Celsjusza" w latach 94/95.
Jednak o ile mam wszystkie numery ichniego "Kelvin i Celsjusza", o tyle nie kupiłem albumu z Erniem - niestety.

Pytanie jednak czy Ernie: wydanie nadzwyczajne to to samo co Ernie: Out of Control ?
Z tego co się orientuję amerykańskie wydanie jest "essentialem" Erniego i zostało wydane w 1996 roku, a polskie "wydanie nadzwyczajne" miało premierę w 1994 i kosztowało 30.000 zł - podczas gdy zeszyt z Kelvinem sprzedawano wtedy za 24.000 zł. Mało więc prawdopodobne, żeby komiks mający 128 stron (tyle liczy sobie Ernie: Out of Control) kosztował prawie tyle samo co 42-stronicowy zeszyt.
Stąd mój wniosek, że polskie "wydanie nadzwyczajne" a Ernie: Out of Control to jednak dwie różne publikacje.

P.S. Wybaczcie jeśli ten post to zupełny offtop - jeżeli modom bardziej pasuje, to można by przenieść tę trzypostową  "dywagację" do tematu "Szukam".
Ciągle jednak jestem zainteresowany kupnem "essentiala" o Erniem i klubie Piranii....

Offline graves

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1232 dnia: Marzec 21, 2008, 07:50:47 am »
Cytat: "tranway"
Pytanie jednak czy Ernie: wydanie nadzwyczajne to to samo co Ernie: Out of Control ?
Z tego co się orientuję amerykańskie wydanie jest "essentialem" Erniego i zostało wydane w 1996 roku, a polskie "wydanie nadzwyczajne" miało premierę w 1994 i kosztowało 30.000 zł - podczas gdy zeszyt z Kelvinem sprzedawano wtedy za 24.000 zł. Mało więc prawdopodobne, żeby komiks mający 128 stron (tyle liczy sobie Ernie: Out of Control) kosztował prawie tyle samo co 42-stronicowy zeszyt.

Ernie to cienki zeszycik (prawie taki jak Kelvin). To nie jest "Ernie: Out of Control".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1233 dnia: Marzec 27, 2008, 03:19:38 pm »
Cytat: "wujekmaciej"
witam!
wie ktoś może gdzie w Poznaniu można kupić Planetary cz.1 ??
z góry dzięki za info.
pozdrawiam!

Offline Loopo_21

Szukam (rysownika, scenarzysty, współpracownika itp.)
« Odpowiedź #1234 dnia: Marzec 31, 2008, 05:37:53 pm »
Witam all  :)
Poszukuje głównie kolorysty i nie ograniczam się tu do jednej osoby.
Na raznie wszelkie info co do komiksu jest tajne/poufne  ;)
W tym momencie trwają spotkania z prawnikiem (tytuł komiksu itd.).
W połowie kwietnia będę negocjował z wydawcą w UK, a w maju z wydawcą w USA.
ODRAZU MÓWIE scenariusz (jeszcze niekompletny) komiksu zakłada ponad 300 stron więc będzie co kolorować  ;)
chętnych prosze o kontakt:
gg:  :arrow: 6174714 (pod wieczór/sms'ów nie czytam) lub  :arrow: august1985@wp.pl
Na poczte prosze wysyłąć próbki prac. W odpowiedzi wysyłam jeden z moich rysunków z wytycznymi jak go kolorować :)
Zapraszam do współpracy  8)

Offline Galeria Quaggaart

Galeria Quaggaart zaprasza do współpracy artystów
« Odpowiedź #1235 dnia: Kwiecień 06, 2008, 08:36:39 pm »
Galeria Quaggaart zaprasza do współpracy artystów z całego świata. Szczególnie, zapraszamy wszystkie twórcze Panie! Celem galerii jest prezentowanie nowych dziedzin i prądów artystycznych w szerokim kontekście kulturowym.
www.quaggaart.com
Zapraszamy więc do współpracy artystów i artystki wszystkich dziedzin. Chcemy prezentować interesujące, odkrywcze prace i sądy, wzbudzać dyskusje i spory artystyczne, łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także ukazywać nowe nieuczęszczane dotąd ścieżki sztuki.
Umieszczanie dzieł w Galerii nie wiąże się z żadnymi opłatami! Zachęcamy więc, do utworzenia własnego portfolio i pochwalenia się swymi dokonaniami! Można również dołączyć do nas jako krytyk sztuki!
Jeśli więc masz artystyczną duszę…
Jeśli tworzysz rzeczy unikalne, dla których nie wymyślono jeszcze nazwy…
Jeśli jesteś mistrzem swego gatunku czy dziedziny…
Jeśli nosisz w sobie wewnętrzną muzykę…
Lub jeśli chcesz poznać nowe trendy w sztuce współczesnej,
Zapraszamy!
Zapraszamy również młodych krytyków sztuki!
Jeśli pragniesz wyrazić swoją opinię na temat dzieła…
Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki…
Jeśli jesteś kolekcjonerem …
Jeśli potrafisz zachwycić się dziełem…
Jeśli potrafisz krytykować…
Jeśli potrafisz docenić zalety i wady danego dzieła…
Zapraszamy do współpracy!
Z najwybitniejszymi krytykami nawiążemy stałą współpracę!
Jeśli pragniesz zaprezentować dzieła, które w żaden sposób nie mieszczą się w dotychczasowych kategoriach galerii, opisz je, uzasadnij nazwę, przedstaw próbkę reprezentatywnych dzieł… a staniesz się twórcą nowego prądu w sztuce.
Liczymy na Państwa kreatywność!

Galeria QuaggaArt
www.quaggaart.com

Offline eyenet

PAPCIO CHMIEL TYTUS FILM DOK.
« Odpowiedź #1236 dnia: Kwiecień 08, 2008, 07:56:25 pm »
WITAM,
szukam ludzi, na ktorych zycie lub jakis epizod zycia wywarly wplyw komiksy Henryka Chmielewskiego- Papcia Chmiela.
Moze to byc nawet male zdarzenie, jakis impuls fascynacja, cokolwiek.
Bardzo prosze o kontakt: tomek-reklama@o2.pl- wtedy przedstawie szczegoly.
ILM DOK. PAPCIO CHMIEL TYTUS

Offline Valten

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1237 dnia: Kwiecień 13, 2008, 08:10:58 pm »
Czy ktoś z was mógłby mi polecić coś co nazwe "książka o tym jak narysowac komiks ,dla laików i początkujących"
     Mam ciekawą fabułe i scenarjusz ale brak mi "oprawy" i nie mam na nią pomysłu przeglądam w empiku komiksy ale to ciągle nie jest to , wiem tylko że chciałbym żeby mój komis był rysowany "twardą krechą " i trój-kolorowt
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline anakin

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1238 dnia: Kwiecień 15, 2008, 10:25:05 am »
Czy ktoś z was mógłby mi polecić coś co nazwe "książka o tym jak narysowac komiks ,dla laików i początkujących"

Skoro nikt bardziej kompetentny nie chce się wypowiedzieć...

Ja słyszałem o:
- Jak powstaje manga - seria książek - wprawdzie jak sam tytuł wskazuje nakierowany na mangę, ale kwestie proporcji, kompozycji itp są nieźle wytłumaczone i dość uniwersalne
- Ben Caldwell - Sztuka rysowania komiksów  - nic o tym nie wiem, widziałem, że jest
- w ramach serii WITCH było coś takiego jak "Szkoła rysunku" - numer specjalny 1/2008 - też nic nie wiem o zawartości
- no i google - jak wpiszesz "jak rysować komiksy" wyników jest całkiem sporo.


Offline beacon

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1239 dnia: Kwiecień 15, 2008, 04:42:38 pm »
Cytuj
- Ben Caldwell - Sztuka rysowania komiksów  - nic o tym nie wiem, widziałem, że jest
Mam tę książkę. Ma masę sensownych porad, z których da się czegoś nauczyć. Ale bez talentu to i tak żadna książka nie pomoże. Kupisz ją w internecie.


I mam pytanie od siebie:
Zupełnie nie rozumiem skąd tak wysokie ceny Cromwell Stone'a. Możecie mi wyjaśnić? Przecież to nie jedyny komiks, którego nakład się wyczerpał... I dlaczego ludzie kupujący ten komiks w tych cenach są niedoinformowani/naiwni, skoro inaczej się go kupić nie da?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 05:10:48 pm wysłana przez beacon »

Offline Gashu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1240 dnia: Kwiecień 15, 2008, 05:29:28 pm »
Cytuj
I dlaczego ludzie kupujący ten komiks w tych cenach są niedoinformowani/naiwni, skoro inaczej się go kupić nie da?

Niezbadane są pokręcone, kolekcjonerskie umysły...
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1241 dnia: Kwiecień 15, 2008, 05:53:27 pm »



I mam pytanie od siebie:
Zupełnie nie rozumiem skąd tak wysokie ceny Cromwell Stone'a. Możecie mi wyjaśnić? Przecież to nie jedyny komiks, którego nakład się wyczerpał... I dlaczego ludzie kupujący ten komiks w tych cenach są niedoinformowani/naiwni, skoro inaczej się go kupić nie da?
Cromwell nie jest wyceniany aż tak drogo w porównaniu z innymi mistrzami. Jego cena sięga ok. 200 zł podczas gdy Azylu ok 300 zł a Majora nawet 400 zł.

Cromwell
Azyl
Major

A czemu tak się dzieje to w głównej mierze sam sobie odpowiedziałeś - nakład się wyczerpał. A poza tym to są najwyraźniej fajne komiksy, które kolekcjonerzy pragną mieć. :) Zapewne ceny windują też w jakimś stopniu osoby pragnące później odsprzedać je z zyskiem  :P

Offline beacon

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1242 dnia: Kwiecień 15, 2008, 06:08:20 pm »
Czyli tak jak myślałem.

Bo z wypowiedzi niektórych na forum wywnioskowałem, że to jakaś szajka masonów i cyklistów zmówiła się i wykorzystuje biednych komiksiarzy do pomnażania swojego niecnego kapitału.

A tu zwyczajnie wolny rynek dał o sobie znać.

Chyba sam zacznę skupować następne komiksy z cyklu Mistrzów...

Offline anakin

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1243 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:34:23 pm »
Zupełnie nie rozumiem skąd tak wysokie ceny Cromwell Stone'a. Możecie mi wyjaśnić? Przecież to nie jedyny komiks, którego nakład się wyczerpał... I dlaczego ludzie kupujący ten komiks w tych cenach są niedoinformowani/naiwni, skoro inaczej się go kupić nie da?

To ja użyłem sformułowania o frajerach/desperatach/niedoinformowanych więc czuję się wywołany do tablicy.

Połączyłyłeś dwie sprawy - ceny Cromwella oraz aukcję Daredevila o którym ostatnio była rozmowa. Nie napisałem, że kto kupi Cromwella za dwukrotność ceny okładkowej to frajer - taka teraz obowiązuje cena i już.

Napisałem że ktoś wystawiający aukcję typu http://www.allegro.pl/item345954871_daredevil_marvel_comics_b_rzadki_.html (Mega Marvel - Daredevil za 150 zł) chce zarobić krocie na frajerach/desperatach/niedoinformowanych, bo człowiek poniformowany wie, że ten komiks da się kupić znacznie taniej i nie dałby się naciągnąć

Offline superstar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1244 dnia: Maj 02, 2008, 03:54:21 pm »
Poszukuję informacji o  ( mile widziane zdjęcia/skany):

1. Obsrywator lub Kisiel po turecku! w jednym z tych fanzinów ukazał sie komiks Jajko i Kokos - czy była to parodia Kajko i Kokosza ?

2. Czy posiada ktoś fanzin Walkman ? - ukazały się  podobno dwie  części - była to punkowska parodia Kajko i Kokosza

3.Puzzle/drewniana układanka  z postaciami z Bajek i m.in. Kajko i Kokosz

4. Koszulka z komiksem Kajko i Kokosz/Kajtek i Koko - Express Ilustrowany

 Jeśli ktoś posiada jakieś  inne ciekawostki związane z twórczością Janusza Christy - proszę o kontakt.  muff [małpa] gazeta.pl








« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2008, 10:40:26 am wysłana przez superstar »