trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amer

  • Gość
Odp: Komiksy: postapokalipsa/Fallout
« Odpowiedź #3930 dnia: Październik 28, 2018, 08:43:14 pm »
"Głębia" od Non Stop Comics.

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3931 dnia: Październik 29, 2018, 08:23:40 am »
Szeroko rozumiana postapokalipsa czyli życie na Ziemi po jakiejś globalnej katastrofie to całkiem popularny motyw w fantastyce, chociaż niekoniecznie w klimacie Fallouta.

Przyjmując jako kryterium tylko szeroko rozumianą postapokalipsę to przychodzi mi na myśl:
  • Solo,
  • pierwszy tom Yansa,
  • Y - Ostatni z mężczyzn
  • trylogia Animal'z, Julia & Roem, Kolor powietrza
  • Władza
  • Księżycowa gęba

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3932 dnia: Październik 29, 2018, 08:37:44 am »
Nausicaa

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3933 dnia: Październik 29, 2018, 12:41:46 pm »
Gipi ponad wszystko :biggrin:
Ja z postapo dodałbym jeszcze "Wasteland", w"Cinema Purgatorio" także masz serię postapo/kaiju  :wink: , "Dead Enders"- choć to raczej dystopia... i o "SweetTooth" nie zapominaj. Poza tym- Tank Girl, DMZ, Deathlok, Akira, Hulk-The End, Pielgrzym, 28DaysLater, Planeta Małp, Judge Dredd, MadMax,WinterWorld, Terminator, no i ja się jak zwykle upieram przy rzeczach McKeevera : Superannuated Man, Metropol i Metropol AD, Eddy Current.
Ufff. Istny zalew tytułów :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2018, 09:52:26 pm wysłana przez graves »

Offline kosmoski

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3934 dnia: Październik 29, 2018, 01:27:56 pm »
polecam dwie pozycje z Image, postapo mieszane z horrorem i fantastyką:

Spread – facet o imieniu No przemierza świat, który opanowała tajemnicza plaga. Towarzyszy mu obłąkana kobieta po przejściach, cwany mięśniak i niemowlak, który jest narratorem całej powieści. 6 tomów świetnej opowieści z dużą ilością nawiązania do klasyki gatunku. I do tego naprawdę fajnie narysowane.

Realm – w świecie, który najechały różnego rodzaju potwory, w którym elektryczność stanowi największe marzenie, ludzie bunkrują się po miastach albo prowizorycznych osadach, grupa osób wyrusza z ważną misją. Muszą tylko uważać na bandy orków i latające w powietrzu smoki. Wyszedł 1 tom, za chwilę 2, na razie zapowiada się przednio.

Offline tranway

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3935 dnia: Listopad 09, 2018, 10:31:54 am »
Używacie jakiś folii na "grube" wydania zbiorcze? Szukałem po internetach, ale znalazłem tylko folie na zeszyty i "cieńsze" pozycje....

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3936 dnia: Listopad 09, 2018, 02:57:01 pm »
Z tymi foliami jest poważny kłopot. Kupiłem parę  i nonstop się okazuje, że coś z nimi nie tak, przeważnie są zbyt cienkie, Jak na razie najlepsze okazały się torby z zapięciem suwakowym, ale i te poleciały, bo nie dawało się tego rozsądnie składować.

Zatem i ja czekam na jakieś porady w sprawie folii.

Offline parsom

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3937 dnia: Listopad 09, 2018, 03:30:07 pm »
A w sumie - po co?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3938 dnia: Listopad 09, 2018, 04:43:58 pm »
Już odpowiadam. Ja składuję część komiksów, które wypadły akurat z łask ;)  tak, że leżą na płask jedne na drugich w odpowiednich do wymiaru pudłach, pudła trafiają do szafek- skończyły mi się niestety folie odpowiedne do większych rozmiarów, a nie chciałbym, by okładki szorowały jedna o drugą, chodzi też o dodatkowe zabezpieczenie przed kurzem, bo też nie zaglądam do nich co tydzień...

Offline 79ers

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3939 dnia: Listopad 09, 2018, 04:56:36 pm »
A w sumie - po co?

Unikam foli, plastiku, dykty i tyktury, ale niektórym integralom folia by się przydała - na przykład na serię Sambre - przeważnie mi to nie przeszkadza ale patrząc na okładkę jednego z tomów z ukosa to jest na niej  rysa na rysie.

Offline parsom

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3940 dnia: Listopad 09, 2018, 08:43:23 pm »
A, bo myślałem że na półkę tak wstawiacie...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline parsom

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3941 dnia: Listopad 09, 2018, 08:47:13 pm »
Szukam książki, artykułu, czegokolwiek opisującego koniec życia na Ziemi. Jakie są hipotezy na ten temat, jakie możliwe scenariusze? Jak zmiana aktywności Słońca zmieni warunki na Ziemi itd. itp. Po polsku lub angielsku. Ktoś coś wie?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3942 dnia: Listopad 09, 2018, 09:40:53 pm »
@parsom-
To nie do końca to, czego szukasz, ale warto obejrzeć- seria filmów przedstawiających rozwój sytuacji po wyginięciu ludzin :
https://www.youtube.com/results?search_query=life+after+people
Bardzo mi się podobały, od czasu do czasu do nich wracam.

Miałem gdzieś ciekawy artykuł o zagrozeniu ze strony Gliese710, ale czy zdołam go znaleźć...a tak w ogóle to temat jest tak szeroki, że mnie np.znużył, nim doszedłem do jakichś ciekawszych wniosków ;) Niemniej- powodzenia w poszukiwaniach. I daj znać , jak trafisz na jakąś ciekawą rzecz.


PS a tak w ogóle, to przekonuje mnie ta wizja końca świata:


Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3943 dnia: Listopad 09, 2018, 11:29:26 pm »
@up jeden z moich ulubionych pasków  :badgrin:  muszę w końcu kupić z nim kubek  :biggrin:  jednak nigdy nie traktowalem go jako zapowiedź apokalipsy  :badgrin:
The darkness will swallow everything

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3944 dnia: Listopad 10, 2018, 10:06:37 pm »
O czym to ja.....aha- ponowię może pytanie o folie na grubawe wydania zbiorcze  :)