Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #3600 dnia: Luty 18, 2017, 02:16:18 pm »
Dobrze rozumiem, że pierwszy tom serii to "Coward" i od niego wypada zacząć?




Od niego wypada zacząć.


Niemal każdy tom opowiada historię kogoś innego. Akcja niektórych rozgrywa się wcześniej niż poprzednich, ale porzadek, w jakim autorzy podają nam informacje, wydaje mi się być  istotny i nienaruszalny.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #3601 dnia: Luty 18, 2017, 02:26:30 pm »
Dziękuję!

Offline qrpiech

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3602 dnia: Marzec 08, 2017, 07:21:19 am »
Witam serdecznie. Mam dość nietypową sprawę. Proszę, mianowicie, o pomoc w zidentyfikowaniu autora komiksu nadrukowanego na... kubku. Lub też, jeśli kadr pochodzi z jakiegoś zeszytu/sieci, o wskazanie namiarów nań. Lub chociaż pokierowanie mnie gdzieś, gdzie tę zagadkę uda mi się rozwikłać.

Rozchodzi się o coś takiego:




Będę wdzięczny za wszelakie wskazówki.

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3603 dnia: Marzec 08, 2017, 07:55:15 am »
Proszę, mianowicie, o pomoc w zidentyfikowaniu autora komiksu nadrukowanego na... kubku.

Kreska jakby KRLa...

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3604 dnia: Marzec 20, 2017, 06:52:41 pm »
A ja mam takie pytanko nietypowe - na forum jestem od lat, widzę ciągle te same nicki w dużej części, każdy kupuje te 10 komiksów miesięcznie jak nie lepiej i tak się zastanawiam - gdzie wy te komiksy trzymacie? Ja już od jakiegoś czasu kombinuję bo nie mam gdzie tego pomieścić i wyobrażam sobie, że macie po kilka regałów Billy conajmniej, żeby te wszystkie swoje komiksiwa upchnąć. :eek:

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3605 dnia: Marzec 20, 2017, 07:46:20 pm »
Osobiście nie przepadam za okleiną więc Hemnes ;)  A serio: zbieram jeszcze albumy i vinyle, więc jest już słabiutko, ALE co mogę polecić to przy odrobinie samozaparcia i kilku godzinach przeznaczonych na reorganizację z linijką (dosłownie) i wykorzystania każdego centymetra z 6 regałów udało mi się wygospodarowac 2 całe półki! Ale co będzie dalej, nie ma pojecia , bo juz nie mam gdzie dostawić kolejnego regału. Z ekspozycja filmów juz dawno dałem sobie siana i są poupychane po szufladach i w pudłach. Jeszcze ze 3-4 dostawy i jestem w ciemnej d*.   :cry:

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3606 dnia: Marzec 20, 2017, 07:51:21 pm »
Ja zbieram jeszcze gry PC i filmy DVD/blu-ray i od wielu lat, także też jest ich masa. Prawie wszystkie filmy mam w regałach, ale też już miejsca nie ma za bardzo, gry poupychane po szafach i szafeczkach, na komiksy właśnie zrobiłem reorganizację, także może na pół roku jeszcze starczy miejsca. :D A mam ten sam problem co Ty, że nie mam już gdzie regału dostawić.

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3607 dnia: Marzec 20, 2017, 08:10:16 pm »
Powiem tak, z filmami nie miałem obiekcji, żeby włożyć je do pudeł. W sumie nie niszczą się a nawet jeśli to jakoś mnie to nie rusza. Łatwiej je poupychać to tu to tam, więc gdybym był na Twoim miejcu to jednak ekspozycja komiksów by wygrała i filmy poszłyby do pudeł. Raz na jakiś czas robię przegląd i wybieram kilkadziesiąt do których chce wrócić w najbliższym czasie (głównie zbieram klasyki) i wędrują do podręcznej szuflady pod tv. Nie jest to jakos uciążliwe, ale dzięki temu przynajmniej 2 regały miałem dodatkowo na komiksy.

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3608 dnia: Marzec 20, 2017, 08:19:12 pm »
każdy kupuje te 10 komiksów miesięcznie jak nie lepiej i tak się zastanawiam - gdzie wy te komiksy trzymacie?
Z czasem ilosc przechodzi w jakosc. Mysle, ze kazdego to predzej czy pozniej czeka :wink:
Ja srednio raz do roku robie wietrzenie poleczek - to, do czego wiem / wydaje mi sie, ze nie mam ochoty wracac idzie pod mlot. Zdarza sie, ze sprzedazy niektorych rzeczy pozniej zaluje, wiekszosci jednak nie. I tak sie to jakos kreci.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3609 dnia: Marzec 20, 2017, 08:25:48 pm »

No ja jestem kolekcjonerem, także nie będę wyprzedawać żadnych komiksów, ani rezygnować z żadnych superhero, także mnie to nie czeka. Jedyna opcja, to jak się zdenerwuję i rzucę to wszystko, wtedy sprzedam wszystkie naraz. :badgrin:



Powiem tak, z filmami nie miałem obiekcji, żeby włożyć je do pudeł. W sumie nie niszczą się a nawet jeśli to jakoś mnie to nie rusza. Łatwiej je poupychać to tu to tam, więc gdybym był na Twoim miejcu to jednak ekspozycja komiksów by wygrała i filmy poszłyby do pudeł. Raz na jakiś czas robię przegląd i wybieram kilkadziesiąt do których chce wrócić w najbliższym czasie (głównie zbieram klasyki) i wędrują do podręcznej szuflady pod tv. Nie jest to jakos uciążliwe, ale dzięki temu przynajmniej 2 regały miałem dodatkowo na komiksy.
Akurat regały na filmy są bardzo płytkie i komiksy i tak by się tam nie zmieściły, a miejsce w których stoją jest za drzwiami i głębszy regał i tak nie może tam stać. I akurat ja lubię mieć wszystkie filmy pod ręką bo czasem mnie różnie nachodzi i gdybym miał je w pudłach, to w zasadzie byłyby całkowicie nieużywane. :wink:

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3610 dnia: Marzec 20, 2017, 08:36:55 pm »
No ja jestem kolekcjonerem, także nie będę wyprzedawać żadnych komiksów, ani rezygnować z żadnych superhero, także mnie to nie czeka.
No to masz problem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3611 dnia: Marzec 20, 2017, 08:44:54 pm »
Z czasem ilosc przechodzi w jakosc. Mysle, ze kazdego to predzej czy pozniej czeka :wink:

Tyle, że tytułów których nie chcę pozbywam sie praktycznie od razu. A na półkach mam własciwie tylko takie po dosyc ostrej selekcji i raczej nie kupowane siłą inercji. Praktycznie zero długoseryjnych superhero etc Więc na tym głównie polega mój ból... Zresztą, problemy pierwszego świata, right? haha
W sumie kiedys sie nawet zastanawiałem, czy na pożar bym zareagował ubolweniem czy ulgą ;)

A propos, czy jabkby szlag Wam trafił kolekcję (odpukać oczywiscie) kupowalibyście od nowa, czy koniec?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3612 dnia: Marzec 20, 2017, 09:02:47 pm »
A propos, czy jabkby szlag Wam trafił kolekcję (odpukać oczywiscie) kupowalibyście od nowa, czy koniec?
Odkupiłbym sobie kilka ukochanych komiksów, które w jakiś tam sposób działają na moje serduszko. Niestety większość tych najulubieńszych to od dawna OOP i od dawna poza moim zasięgiem finansowym, więc musiałbym zadowolić się gorszymi wydaniami. Oczywiście dalej kupowałbym nowe komiksy.

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3613 dnia: Marzec 20, 2017, 09:17:38 pm »
Ja chyba podobnie. Zresztą większość tytułów i tak kiedyś wraca w takiej czy innej formie. Więc trzebaby jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Offline bluebeery

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3614 dnia: Marzec 20, 2017, 09:57:22 pm »
A propos, czy jabkby szlag Wam trafił kolekcję (odpukać oczywiscie) kupowalibyście od nowa, czy koniec?
W związku z tym że na komiksach nauczyłem się czytać i mam do tego gatunku słabość, kupowałbym od nowa, oczywiście nie wszystko, ale na pewno znaczną część. Ale to oczywiście teoretyzowanie, mam nadzieję że z moją kolekcją nic się nie stanie :)