Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3555 dnia: Listopad 06, 2016, 07:45:22 pm »
na pewno pojawią się tutaj głosy osób z większym doświadczeniem - mnie natomiast, jako laikowi, dość prostym do wyjaśnienia tokiem myślowym do głowy przychodzą albumy gradimira smudji.

ze świeżych tytułów, jeżeli chodzi o kreatywne opowiadanie obrazem, na dniach wychodzi "uwertura" jh williamsa III.

być może nadawałby się również któryś z większych (formatem) albumów shauna tana, piaskowa opowieść pereza, oczy kota, rewolucje skutnika lub prace andreasa.

ewentualnie, jako osobie niezaznajomionej z komiksem, mógłbyś może podsunąć podręcznik mcclouda.

ale to tylko luźne sugestie, do podparcia lub zniszczenia przez osoby z większą niż prawie zerowa wiedza o malarstwie - wymieniłem albumy których ilustracje, z takich czy innych powodów, wywarły na mnie wrażenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 08:17:52 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3556 dnia: Listopad 06, 2016, 07:52:52 pm »
Drodzy forumowicze,


Proszę o poradę. Chcę kupić osobie dojrzałej (ok. 60 lat) komiks. Były malarz. Wielbiciel sztuki. Ostatnio spodobały mu się rysunki w "Wyspie kobiet". Zastanawiam się co mogłoby mu się jeszcze spodobać. Nie pamiętam niestety jakich malarzy najbardziej ceni (pewnie pomogłoby to w doborze tytułu). Dziękuję.


Bym wybrał:
Smudja: Z biegiem sztuki, ewentualnie Vincent i van Gogh
Manara: Caravaggio, El Gaucho, Indiańskie lato, nie znam osoby, nie wiem jak zareaguje
w przypadku Złotego Osła lub zapachu Niewidzialnego
Serpieri: Kolory Dzikiego Zachodu
Toppi: Magia i Miecz
Można pomyśleć o:
Alessandra: Wędrówka przez Morze Czerwone
Seksik: Modigliani
Bourgeon: Pasażerowie Wiatru
Andreas: Cromwell Stone
Druillet: Salambo
Sfar: Kot Rabina
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3557 dnia: Listopad 06, 2016, 08:50:15 pm »
Drodzy forumowicze,


Proszę o poradę. Chcę kupić osobie dojrzałej (ok. 60 lat) komiks. Były malarz. Wielbiciel sztuki. Ostatnio spodobały mu się rysunki w "Wyspie kobiet". Zastanawiam się co mogłoby mu się jeszcze spodobać.


Komiks to nie malarstwo. Rządzi się swoimi prawami i dostarcza innych przyjemności. Jesli podobała mu się "Wyspa kobiet" to proponowałbym Sfara (Kot rabina na pierwszym miejscu). Wspominane wyżej "Równonoce" też mogą być, bo podobają się ludziom spoza środowiska komiksowego.
Może też "Rycerze świętego Wita" albo coś Sieńczyka lub "Jamilti" albo "Zaduszki" Rutu Modan (ten pierwszy - lepszy).
Ewentualnie - "Dzień targowy"
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline chch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3558 dnia: Listopad 06, 2016, 09:21:51 pm »
Dziękuję za liczny odzew. Nad niektórymi z tych rzeczy się sam zastanawiam nad zakupem (dla siebie) - uwertura, pasażerowie wiatru. O Manarze myślałem, ale też nie wiem czy zapach niewidzialnego i kik by się spodobał, całkiem zapomniałem za to o el gaucho i indiańskim lecie. Resztę obejrzę, poczytam, wybiorę. Jak się spodoba to wybiorę kolejną rzecz z listy. Dziękuję.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3559 dnia: Listopad 06, 2016, 09:48:13 pm »
Jeśli podobała mu sie Wyspa Kobiet to obstawiam, że zakocha się w Reduktorze prędkości. Choć moze być problem z dostępnością. Jeśli nie powyższy to postawiłbym na Sokratesa Półpsa.

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3560 dnia: Listopad 06, 2016, 09:49:20 pm »
Ja zaproponowałbym Vincent i van Gogh.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline chch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3561 dnia: Listopad 06, 2016, 10:00:03 pm »
Kroniki DYplomatyczne mam, więc przy okazji sprawdzę jak sie podobają. Myślałem też o Serpierim, ale Druuna ze względu na fabułę i klimat pewnie by nie przeszła. Ale kolory dzikiego zachodu to może być to. W każdym razie - jest w czym wybierać.:)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Funny

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3562 dnia: Listopad 10, 2016, 04:45:03 pm »
Czy jest jakaś strona lub blog, gdzie mogę podejrzeć okładki wszystkich wydanych u nas np tm semic Punisherów.
Ale nie taka gdzie będę otwierał każdy zeszyt, tylko np aby były zbiorcze miniaturki.
Z góry dziękuję

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3563 dnia: Listopad 10, 2016, 04:46:31 pm »
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=okl_punisher_1990&kat=okl


rocznikami można oglądać
I z menu wybierasz inną literę to masz inne tytuły...

Offline Funny

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3564 dnia: Listopad 10, 2016, 04:53:09 pm »
O kurde , dzięki. Zupełnie zapomniałem o WAK  a kiedyś tam przeglądałem niejednokrotnie. Od dziś mniej piję  :evil:

Offline milos3

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3565 dnia: Listopad 13, 2016, 03:38:44 pm »
orientuje sie ktoś, czy zamowienia na arosie liczą sie do rabatu na bonito? bo nie ma żadnego logowania na arosie. no chyba ,że ze względu na w miarę niskie ceny tak jest.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3566 dnia: Listopad 13, 2016, 03:39:30 pm »
nie liczą się

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3567 dnia: Listopad 13, 2016, 03:54:22 pm »
Nie liczą się. Co prawda właściciel może być ten sam,  ale to wciąż dwie różne firmy ☺️

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3568 dnia: Listopad 13, 2016, 04:00:05 pm »
to wciąż dwie różne firmy ☺️

to bardzo ciekawe co piszesz.



fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3569 dnia: Listopad 13, 2016, 04:05:19 pm »
z regulaminu aros:
Cytuj
Dyskont książkowy Aros działający pod adresem http://aros.pl jest platformą prowadzoną przez spółkę:

Bonito.pl Sp. z o.o.

to jest ta sama firma, ale jedno to dyskont, a drugie sklep internetowy
dlatego w jednym się można logować i zdobywać rabaty, a w drugim nie (zwróć uwagę, że generalnie w arosie się stale niższe ceny, poza cyklicznie lecz mniej występującymi momentami promocji w bonito. rabat jest formą przyciągnięcia i zachęcenia ludzi do kupowania w bonito. podobnie jak coraz szersza sieć punktów odbioru)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2016, 04:08:32 pm wysłana przez fragsel »