Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 921249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3465 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:11:50 am »
w Multiversum jest zeszytówka "Savage Dragon 209" (więc tania), a przy okazji - w tym konkretnie numerze jest też komiks Łukasza Mazura



faktem jest, że młodzi mogą dostać kilka konkretnych pytań po pokazaniu tej okładki :wink:


świetna propozycja - biorę  :biggrin:
ps. jakby ktoś był na bieżąco z serią to jeszcze więcej konkretnych pytań ;) (główny bohater będzie mieć 2 dzieci i nie będą to bliźniaki  :razz: )

Offline HarryW

Komiks z 1987 r.
« Odpowiedź #3466 dnia: Lipiec 27, 2016, 10:08:16 am »
Witam,
Poszukuję informacji na temat pewnego komiksu, który posiadałem kiedyś w dzieciństwie, ale na przestrzeni lat pamięć o nim została zatarta. Otóż, był to komiks Marvela z 1987 r. , lecz w polskim wydaniu. Tytuł brzmiał "Zdumiewający Człowiek Pająk : Próba Ognia". Była to pierwsza część całej, że tak powiem, "sagi". Na okładce widniał obrazek z twarzą (o ile się nie mylę taką lekko zieloną) człowieka, który miał na sobie czarny tatuaż w postaci pająka w centrum twarzy. Tytuł był czarny, lecz słowo "Próba" było większe, a "Ognia" było białe z czarną otoczką, cieniem. Nie jestem w stanie powiedzieć ile stron miał ów komiks, lecz wydaję mi się że coś koło 50 - 60. Komiks na pewno był na licencji Marvela, a ukazywać się miał raz w miesiącu. Papier był typowy jak na tamte lata.
Nie pisałbym tego postu, lecz po wielu dniach poszukiwania w internecie informacji o wspomnianym komiksie, niestety na nic nie trafiłem. Pomyślałem, iż może na takim forum jak to znajdą się jacyś starsi użytkownicy, którzy będą w stanie mi pomóc w odnalezieniu jakichś informacji na ten temat, ponieważ chciałbym nabyć ten komiks. Z góry dziękuję za pomoc,


HarryW

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3467 dnia: Lipiec 27, 2016, 10:38:19 am »
Twój komiks to na 90% Spider Man 8/1992 z Tm-Semic. Ale to co pamiętasz to nie okładka tylko już "środek" komiksu:


http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_spider-man_1992&kat=str#spider08


nie ma mnie teraz w domu, jak wrócę to zrobię Ci zdjęcie środka (pierwszej strony) to zobaczysz czy to o to chodziło.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2016, 10:50:18 am wysłana przez mibartek »

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3468 dnia: Lipiec 27, 2016, 10:41:35 am »
zgadzam się z przedmówcą.
tu strona pierwsza oryginału znaleziona w google:



tylko nie wiem skąd się ten 1987 wziął...

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3469 dnia: Lipiec 27, 2016, 10:44:05 am »
Nie pisałbym tego postu, lecz po wielu dniach poszukiwania w internecie informacji o wspomnianym komiksie, niestety na nic nie trafiłem.

Hm, w Google zapytanie 'Spider-Man Próba ognia' daje od razu namiar na Spider-Mana 8/92...
Przeglądać zawartość starych TM-Semiców możesz na stronie http://www.wak.net.pl/old
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline mystrzu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3470 dnia: Sierpień 07, 2016, 07:51:03 pm »
Hej, szybkie pytanie, czy osobie która nie jest wielkim fanem superhero spodobają się tytuły z wielkiej kolekcji dc comics (pytam pod kątem głównie tych zapowiedzianych) ? Są to tytuły raczej dla fanów tych klimatów, czy faktycznie must have przy których będę się dobrze bawił nawet jeżeli zazwyczaj takich rzeczy nie czytam ?


(z takim batmanem miałem styczność głównie przy grach z serii arkham, jeżeli fabularnie to jest podobny poziom to komiksy też mi pewnie podejdą.)

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3471 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:25:33 pm »
Jeśli nie jesteś wielkim fanem superhero, to raczej 99% tej kolekcji Ci nie podejdzie.

Offline Garf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3472 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:26:58 am »
Kup na próbę pierwszy numer za 15 zł, a będziesz miał okazję się przekonać. Jeśli szukasz komiksów o wysokiej wartości artystycznej, a z superhero nie miałeś styczności, bo zwykle Ci tego nie zapewniają, to tylko pojedyncze tytuły z kolekcji spełnią Twoje oczekiwania ("Azyl Arkham", "Nowa granica").

Jeżeli zaś po prostu szukasz miłej rozrywki na wolną chwilę, to myślę, ze kolekcja spełni Twoje oczekiwania. Publikacje tego typu są tworzone na ogół właśnie tak, aby zainteresować także osoby, które z komiksem superhero do tej pory nie miały zbyt wiele styczności.

Nigdy nie grałem w gry z serii Arkham, mam jednak dość mocne podejrzenie, że "Hush" - historia zawarta w dwóch pierwszych tomach kolekcji - Ci się spodoba (jest Batman, dużo jego wrogów i przyjaciół i trochę nawalanki :) ).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline pokia

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3473 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:54:30 am »
Hush akurat bardzo dobrze pasuje do serii Arkham, chociaż grałem tylko w dwie pierwsze cześci.

Offline mystrzu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3474 dnia: Sierpień 08, 2016, 08:55:41 pm »
dzięki za rady, zaprenumerowałem, w najgorszym wypadku odsprzedam komiksy na forum :).

Offline Mawer

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3475 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:52:09 pm »
Potrzebuje waszych opinii co do niektórych komiksów ponieważ mam spory dylemat co do zakupów, interesuje mnie kilka pozycji nad którymi się waham. Budżet jest mocno ograniczony, a nie chciałbym sytuacji kiedy pojawi się problem z dostępnością danego komiksu.


W centrum mojej uwagi poza listą zakupową są następujące pozycje:


1. Wieczna wojna + ew. Wieczna wolność
2. Valerian od 1 tomu
3. Hugo (bez przewodnika po krainie fantazji)
4. Black Hole
5. Technokapłani
6. Kasta Metabaronów
7. Miejsca


Myślę, że na miesiąc udało by mi się wcisnąć dwa komiksy z pow. listy do zakupów komiksowych kosztem choćby WKKDC.

Offline MTeS

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3476 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:54:10 pm »
Wieczna Wojna to must have kupuj bo warto (szczególnie jak lubisz s-f).

JanT

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3477 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:57:13 pm »
1. Wieczna wojna + ew. Wieczna wolność
2. Valerian od 1 tomu
3. Hugo (bez przewodnika po krainie fantazji)
4. Black Hole
5. Technokapłani
6. Kasta Metabaronów
7. Miejsca
To są same musiszmieć  :smile: Hugo i Miejsca ciut mniej.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3478 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:06:35 pm »
Z tej listy mogę polecić w ciemno tylko Wieczną Wolność. {WOJNĘ!!! WOJNĘ!!! pomyliłem się. WOJNĘ!!!} To jeden z najlepszych utworów (nie tylko komiksów) Sci Fi jaki miaem przyjemność czytać w życiu...

Reszty albo nie czytałem albo za bardzo pachnie to kwestią indywidualnego podejścia...
Np Valerian 1 mnie się trochę ciągnął (dwójka też)... Więc kupiłem wszystkie z sentymentu, ale czekam na nastrój by czytać resztę... I nie nadchodzi on na razie...

Technokapłani i Kasta to tylko jak czytałeś coś tego autora i wiesz że to Twoja klima. W ciemno (moim zdaniem) nie warto...

A Hugo nie czytałem od dziecka... Więc nie będę obiektywny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 08:51:30 pm wysłana przez fragsel »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3479 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:49:08 pm »

W centrum mojej uwagi poza listą zakupową są następujące pozycje:


moja polecanka:

1. Wieczna wojna
2. Valerian od 1 tomu *
3. Hugo (bez przewodnika po krainie fantazji)**
*  na początek polecam integral nr. 2 lub 3
** komiks kultowy ,ze wszystkimi tego konsekwencjami :)



"Jesteś podwójnym sobą."