trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 922112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3435 dnia: Czerwiec 17, 2016, 08:25:48 am »
https://www.atomcomics.pl...PROG-1949/73125
W jakiej kolejności czytać te publikacje? Nabyłem produkt z linka powyżej i nie wiem tak naprawdę co to. Skusiła mnie historia z Judge Death, ponieważ postanowiłem od tej postaci rozpocząć przygodę z uniwersum Dredda (no i niedługo Heavy Metal od Lain to będę miał okazję poznać od razu inne oblicze tej postaci).

To legendarny magazyn komiksowy 2000AD. Numer 1949 (więc jakbyś chciał nadrobić poprzednie, to masz trochę zaległości). Z tego co wiem prezentuje komiksy w postaci krótkich zamkniętych epizodów albo odcinków dłuższych serii. W obrębie jednego numeru kolejność czytania nie ma chyba znaczenia, bo to niezależne opowieści.

Offline Blackwood

Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3436 dnia: Czerwiec 21, 2016, 10:37:18 am »
Myślę, że temat odpowiedni.
Mam zainteresowanego kupca na pierwsze sześć tomów Żywych trupów, oraz na dwa pierwsze tomy Sin City.
Czy byłby ktoś tak dobry i pomógł w wycenie - żeby nie było to mój pierwszy raz gdy sprzedaje komiksy, więc też ciężko mi się odnieść do obecnych cen produktów używanych.
Stan bardzo dobry, idealny.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Offline Nick Jackolson

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3437 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:35:22 am »
Myślę, że temat odpowiedni.
Mam zainteresowanego kupca na pierwsze sześć tomów Żywych trupów, oraz na dwa pierwsze tomy Sin City.
Czy byłby ktoś tak dobry i pomógł w wycenie - żeby nie było to mój pierwszy raz gdy sprzedaje komiksy, więc też ciężko mi się odnieść do obecnych cen produktów używanych.
Stan bardzo dobry, idealny.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Przy wycenie najwieksze znaczenie ma fakt czy czytales je siedzac na sedesie :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2016, 12:07:47 pm wysłana przez Nick Jackolson »

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #3438 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:52:46 am »
Myślę, że temat odpowiedni.
Mam zainteresowanego kupca na pierwsze sześć tomów Żywych trupów, oraz na dwa pierwsze tomy Sin City.

żywe trupy - sprawdź które tomy są niedostępne w druku.

Offline Murazor

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3439 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:52:47 am »
Myślę, że temat odpowiedni.
Mam zainteresowanego kupca na pierwsze sześć tomów Żywych trupów, oraz na dwa pierwsze tomy Sin City.
Czy byłby ktoś tak dobry i pomógł w wycenie - żeby nie było to mój pierwszy raz gdy sprzedaje komiksy, więc też ciężko mi się odnieść do obecnych cen produktów używanych.
Stan bardzo dobry, idealny.
Rada do wszystkiego co chciałbyś sprzedać, wejdź na allegro wpisz czego szukasz i poszukaj w zakończonych aukcjach. Ustaw je w kolejności od najnowszych i popatrz za ile ktoś kupił dany przedmiot ostatnio.
Co do komiksów popatrz czy są dostępne w księgarniach, jeżeli tak opuść trochę cenę od tam dostępnej i już :) polecam dyskonty jak bonito, aros, nieprzeczytane (itd), bo mają najniższe ceny.

Offline Blackwood

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3440 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:01:51 pm »
Cytuj
Przy wycenie najwieksze znaczenie ma fakt czy czytales je siedzac na sedesie :smile:

Sęk w tym, że tomy 2-6 nie były przeze mnie nawet otwierane.
Zaś jeśli chodzi o pierwszy tom zarówno w przypadku Żywych trupów, jak i Sin City były przeze mnie przeczytane w najmniej "inwazyjny" sposób przez co ich stan oceniam jako bardzo dobry.
Więc dla przykładu czy przyjęcie np 20 zł za tom jest ceną za niską, czy jednak adekwatną.

O ile Żywe trupy mi nie podeszły, to w przypadku Sin City zdecydowałem się na zakup wydania zbiorczego.

Offline Murazor

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3441 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:12:23 pm »
Czytałeś mój post? :)
Na szybko, w tym momencie tom 5 Żywych Trupów jest wyprzedany i na allegro osiąga ceny powyżej 60 zł.

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-cul-1-3-0613&search_scope=closed&string=%C5%BCywe%20trupy%205&order=td

Sprawdź sobie każdy tom po kolei i będziesz miał ceny.

Offline Blackwood

Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3442 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:20:06 pm »
Cytuj
Czytałeś mój post? :smile:
Na szybko, w tym momencie tom 5 Żywych Trupów jest wyprzedany i na allegro osiąga ceny powyżej 60 zł.

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-cul-1-3-0613&search_scope=closed&string=%C5%BCywe%20trupy%205&order=td

Sprawdź sobie każdy tom po kolei i będziesz miał ceny.
Byłem akurat w trakcie pisania posta, także  bardzo Ci dziękuje za informacje!

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3443 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:33:10 pm »
Nietypowe pytanie - szukam komiksów wartych przeczytania, których nie da się kupić poniżej ceny okładkowej (albo da się tylko niewiele poniżej). Czyli takich których nie ma w dyskontach i nie ma na promocji na gildii.
Pytam ponieważ mam do wykorzystania bony do księgarni i nie chciałbym być dużo "stratny" w miarę możliwości.
Na szybko to widzę tylko Heavy Metal Dredd.


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3444 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:19:52 pm »
Nietypowe pytanie - szukam komiksów wartych przeczytania, których nie da się kupić poniżej ceny okładkowej (albo da się tylko niewiele poniżej). Czyli takich których nie ma w dyskontach i nie ma na promocji na gildii.
Pytam ponieważ mam do wykorzystania bony do księgarni i nie chciałbym być dużo "stratny" w miarę możliwości.
Na szybko to widzę tylko Heavy Metal Dredd.


Zależy jaką stylistykę lubisz.
Kilka całkiem ciekawych pozycji:
Achtung Zeilig! - Druga wojna
D'Artagnan - dziennik kadeta
Biegun
Mikoszka 1 i 2
Spadająca gwiazda - Marilyn Monroe
Ogólnie sprawdź ofertę Ongrysa. Sporo fajnych komiksów: Skład Główny 2, Bruce J. Hawker (zbiorcze 1 i 2), komiksy Tadeusza Baranowskiego. Nie wiem co jest z oferty Ongrysa obecnie dostępne w dyskontach.
Biały Orzeł
Postapo
Komiksy IPNu (różne tytuły)
Kapitan Mineta - OmniPUSS  :smile:
Zamach


W sklepie Incala fajny komiks: Blacksad 1.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline chch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3445 dnia: Czerwiec 30, 2016, 12:01:56 pm »
Pytanie: Gdzie można kupić oryginalne komiksy. Wiem o Atom Comics, Multiversum, ale pewnie są w Polsce inne sklepy sprowadzające komiksy, ew. jeśli jakieś zagraniczne są warte uwagi (wiem o bookdepository) to też poproszę o info (najlepiej jak mają darmową dostawę do Polski).


A, drugie pytanie, czy ktoś wie czym się różnią (oprócz liczby stron, ceny i kolorów na okładce) te dwa wydania Peanutsów?


http://www.bookdepository.com/The-Complete-Peanuts-1950-1952-Charles-M-Schulz/9781560975892?ref=grid-view


http://www.bookdepository.com/The-Complete-Peanuts-1950--1952-Volume-1-Charles-M-Schulz-Garrison-Keillor/9781847670311?ref=grid-view


PS. Może warto byłoby  gdzieś przykleić posta z listą sklepów w których można zakupić oryginalne komiksy?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3446 dnia: Czerwiec 30, 2016, 03:14:35 pm »
@ up
Nie pamiętam żeby sie rózniły, na pewno nie zawartością, w sensie na pewno są wszytskie stripy i przedmowa. Oddałem to wydanie z cannongate (to brytyjska licencja) bo ma logo CG na grzebiecie co z moim OCD nie dało się pogodzić. I jeśli rzeczywiscie jest jakaś różnica w środku to ewentualnie mogli przyoszczędzić na tych kolorowych "rozbiegówkach" (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale to takie kolorowe strony tylko z patternem). W wydaniu FB jest ich dużo, ale o ile pamiętam w tym CG tez było. W kazdym razie wydawało mi się identyczne.

Z tego co pamiętam CG nie robi tych slipcases. Ale amerykańskie wydanie, mimo restrykcji licencyjnych o których mowi FB mozesz śmiało kupic na Amazonie amerykańskim. Wysyłają bez problemu. Angielski sprzedawał o ile pamiętam te wydania CG ale i tam udało mi sie kupić amerykańskie wydanie kilka razy.

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3447 dnia: Czerwiec 30, 2016, 04:22:06 pm »

Zależy jaką stylistykę lubisz.
Kilka całkiem ciekawych pozycji:
Achtung Zeilig! - Druga wojna
D'Artagnan - dziennik kadeta
Biegun
Mikoszka 1 i 2
Spadająca gwiazda - Marilyn Monroe
Ogólnie sprawdź ofertę Ongrysa. Sporo fajnych komiksów: Skład Główny 2, Bruce J. Hawker (zbiorcze 1 i 2), komiksy Tadeusza Baranowskiego. Nie wiem co jest z oferty Ongrysa obecnie dostępne w dyskontach.
Biały Orzeł
Postapo
Komiksy IPNu (różne tytuły)
Kapitan Mineta - OmniPUSS  :smile:
Zamach


W sklepie Incala fajny komiks: Blacksad 1.

dzięki :)
Blacksada mam - rzeczywiście świetna seria. Biały Orzeł też kupuję na bieżąco
Skład Główny 2 da się czytać nieczytając wcześniej 1nki? Jeżeli tak to celowałbym w ten tytuł właśnie.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3448 dnia: Czerwiec 30, 2016, 04:39:44 pm »
dzięki :smile:
Blacksada mam - rzeczywiście świetna seria. Biały Orzeł też kupuję na bieżąco
Skład Główny 2 da się czytać nieczytając wcześniej 1nki? Jeżeli tak to celowałbym w ten tytuł właśnie.


Da się. Tym bardziej, że Ongrys wspominał o chęci wznowienia w przyszłości części pierwszej. Skład ... jest dostępny w dyskontach.
W Incalu jest kilka fajnych niedostępnych w innych miejscach pozycji np: ARQ 1, Hellraiser, Misja (A.Madeja).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3449 dnia: Czerwiec 30, 2016, 04:44:36 pm »

Da się. Tym bardziej, że Ongrys wspominał o chęci wznowienia w przyszłości części pierwszej. Skład ... jest dostępny w dyskontach.
W Incalu jest kilka fajnych niedostępnych w innych miejscach pozycji np: ARQ 1, Hellraiser, Misja (A.Madeja).


Ale to akurat nie do Incala bon niestety tylko do "zwyklej" księgarnii.