trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 918685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline citorro

Civil War
« Odpowiedź #3285 dnia: Listopad 02, 2015, 10:38:18 am »
Witam mam taki o to komiks po ang i chwiałbym sie dowiedzieć ile jest wart.


Offline kelen

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Zajad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3287 dnia: Listopad 12, 2015, 06:59:58 pm »
Witam !
W temacie komiksów siedzę od kilku lat, jednak jest to bardzo luźne hobby - ot tak czasami zafunduje sobie jakąś pozycje. Obecnie kupuje Marvele od Egmontu, jednak moje pytanie dotyczy pozycji pojedynczych, bądź krótkich lecz zakończonych. Chodzi o coś w stylu Zabójczego Żartu, Daredevila Żółtego czy Kick Assa :wink: Znacie jakieś pozycje tego typu które polecicie ( a wiem że tak jest :wink: ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3288 dnia: Listopad 12, 2015, 07:07:39 pm »
moje pytanie dotyczy pozycji pojedynczych, bądź krótkich lecz zakończonych. Chodzi o coś w stylu Zabójczego Żartu, Daredevila Żółtego czy Kick Assa :wink:

Jak dla mnie mało konkretnie. Odpowiem banalnie, ale czytałeś Strażników, Powrót Mrocznego Rycerza, czy V jak Vendetta? A już tak zupełnie ograniczając się do komiksów superbohaterskich, warto przyjrzeć się temu co wychodzi w ramach DC Deluxe i WKKM - szczególnie polecam Kryzys Tożsamości, Superman: Czerwony syn, Batman: Mroczne Odbicie, Spider-man: Blue, Daredevil: Odrodzony, Staruszek Logan, Ostatnie łowy Kravena, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, czy Marvels.

Offline Zajad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3289 dnia: Listopad 12, 2015, 07:13:07 pm »
Jak dla mnie mało konkretnie. Odpowiem banalnie, ale czytałeś Strażników, Powrót Mrocznego Rycerza, czy V jak Vendetta? A już tak zupełnie ograniczając się do komiksów superbohaterskich, warto przyjrzeć się temu co wychodzi w ramach DC Deluxe i WKKM - szczególnie polecam Kryzys Tożsamości, Superman: Czerwony syn, Batman: Mroczne Odbicie, Spider-man: Blue, Daredevil: Odrodzony, Staruszek Logan, Ostatnie łowy Kravena, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, czy Marvels.
Tak szczerze to żadnej z tej pozycji nie czytałem, także ogromne dzięki ! Mam sporo do nadrobienia, tylko potrzebowałem jakiś wskazówek w co warto się zagłębić ;) Jeszcze raz dzięki !

JanT

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3290 dnia: Listopad 12, 2015, 07:45:17 pm »
Jak nie czytałeś Strażników to bierz bez zastanowienia  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3291 dnia: Listopad 12, 2015, 07:47:12 pm »
Jak nie czytałeś Strażników to bierz bez zastanowienia  :smile:


Będzie niepopularnie ale dla mnie zawsze V for Vendetta > Watchmen.
perły przed wieprze

Offline Berserk_mode

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3292 dnia: Listopad 26, 2015, 11:38:46 am »
Skorzystałem z kilku porad, których udzieliliście użytkownikowi Zajadowi, przeczytałem/zaopatrzyłem się w  V jak Vendetta, Red Son'a, Watchmenów - każda seria bardzooo mi się podobała, potraficie świetnie doradzić, dlatego też składam Wam kilka pytań XD
1. Wiadomo ile będzie tomów liczyło Polskie wydanie Batmana, tego w którego skład wchodzą Miasto Sów czy Trybunał? Oczywiście rozumiem że warto po tą serie sięgnąć bez zastanowienia ;)?
2. Mucha wydaje serie "New Avengers"-dobre to xD? Przyznam szczerze że chętnie bym przeczytał Civil War przed wypuszczeniem filmu (wiem wiem że wspólnego z komiksem to będzie miał tyle że ho ho) tylko nie wiem czy zwrócić uwagę na tomy poprzednie
3. Nie posiadam żadnej pozycji z Image, jakaś seria po Polsku została wydana, która osiągnęła range "kultowej" ;)?
4. Thor:wikingowie... ciężko o jakieś obszerniejsze wrażenia z tego komiksu, motyw zombie średnio do mnie przemawia, jednak może oferuje coś ciekawego ;) ?
5. Kiedy zapowiedzi egmontu i daredevil od sidecy !? (żart)
Z góry dziękuje za odpowiedzi ! ;)
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3293 dnia: Listopad 26, 2015, 11:48:22 am »
3. Nie posiadam żadnej pozycji z Image, jakaś seria po Polsku została wydana, która osiągnęła range "kultowej" :wink: ?


Spawn.


Komiksy z od Image z Muchy i Taurusa są jeszcze trochę zbyt młode żeby człowiek mógł z czystym sumieniem nazywać je kultowymi ale nie można odmówić im dobrej prasy i już sporego unikatowego fandomu (to zwłaszcza dotyczy Sagi, Saga na zachodzie jest gigantyczna, serio).

Moim zdaniem warto wejść w większość z nich lub spojrzeć, które gatunkowo Ci odpowiadają. Lazarusa, Fatale i Southern Bastards polecam w ciemno, każdemu, zawsze. Chew w sumie też. Resztę dobrze sprawdzić samemu czy ich konwencja Ci odpowiada.

Osobiście pomijam Walking Dead w przykładzie ale ja po prostu nie przepadam za tym komiksem więc nie chcę podważać swojej odpowiedzi wtrętami o tym komiksie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2015, 11:51:48 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3294 dnia: Listopad 26, 2015, 12:48:24 pm »
1. Wiadomo ile będzie tomów liczyło Polskie wydanie Batmana, tego w którego skład wchodzą Miasto Sów czy Trybunał? Oczywiście rozumiem że warto po tą serie sięgnąć bez zastanowienia :wink: ?

Pewnie tyle, ile wyjdzie w Stanach, idziemy w miarę aktualnie. Mnie jako fanowi Batmana podoba się to, co robi Snyder, natomiast pojawiają się na forum głosy krytyczne. Trybunał mało kto krytykował, więc razem z Miastem Sów powinny Ci się spodobać, jeśli lubisz rozrywkowe komiksy. Potem moim zdaniem jest wciąż na wysokim poziomie (ale krytyka też jest). Wielkiego ryzyka nie ma, polecam.

4. Thor:wikingowie... ciężko o jakieś obszerniejsze wrażenia z tego komiksu, motyw zombie średnio do mnie przemawia, jednak może oferuje coś ciekawego :wink: ?

Ten komiks to jest żart. Ennis zażartował sobie z Marvela i stworzył słabiuteńki komiks, za który wziął (zapewne przyzwoite) pieniążki. Co ciekawe, nabrała się też Mucha, która wydała ten komiks u nas. Jeśli masz poczucie, że jest to wielki przekręt, że Ennis robi sobie w żywe oczy jaja z Marvela (włodarzy i fanów postaci), to może lektura sprawi Ci przyjemność. Ja myślałem, że ten komiks jest na poważnie i dałem się nabrać (dziś jednak się z tego śmieje, bo to majstersztyk, żeby tak zrobić wielkiego wydawcę w bambuko; śmieję się też, że nie załapałem tego żartu). Co ciekawe, mimo że jest to mizerny komiks, niektórym się podoba i tak (nawet jak nie wiedzą, że to wielki dowcip).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Garf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3295 dnia: Listopad 26, 2015, 06:19:49 pm »
2. Mucha wydaje serie "New Avengers"-dobre to xD? Przyznam szczerze że chętnie bym przeczytał Civil War przed wypuszczeniem filmu (wiem wiem że wspólnego z komiksem to będzie miał tyle że ho ho) tylko nie wiem czy zwrócić uwagę na tomy poprzednie

"Wojna domowa" jest w gruncie rzeczy komiksem niezależnym od "New Avengers" i można ją czytać oddzielnie. U nas ukazała się nakłądem Muchy i jako 39 tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Bywa mylona z piątym tomem serii "New Avengers" o podobnym tytule ("New Avengers: Wojna domowa") - ten tytuł zawiera parę krótkich historii pokazujących, co działo się z członkami New Avengers podczas wydarzeń z głównego albumu "Wojny domowej".

Sam cykl "New Avengers" od Muchy to moim zdaniem typowy komiks superbohaterski - nacisk głównie na akcję i śmieszne dialogi. Nie jest to lektura ambitna, ale przyjemna i odprężająca.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kenji

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3296 dnia: Listopad 30, 2015, 10:18:10 am »
Czy Taurus całkowicie porzucił wydawanie queen&country- za królową i ojczyznę ?
Wlasnie przeczytałem wydane tomy i jestem zachwycony serią, ale widze ze od kilku lat nie dzieje sie nic w temacie ... Przeleciałem pobieżnie wątki Taurusa i nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie - stad moje pytanie w tym wątku .

Od razu kolejne pytanie - jesli chciałbym nabyć ten komiks w oryginale - gdzie najlepiej ??

Dzieki

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3297 dnia: Listopad 30, 2015, 11:39:31 am »
Od razu kolejne pytanie - jesli chciałbym nabyć ten komiks w oryginale - gdzie najlepiej ??

Dzieki


Multiversum.


Queen and Country jest super i nigdy nie zrozumiem dlaczego się nie przyjęło.
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3298 dnia: Listopad 30, 2015, 02:12:13 pm »
Bo Taurus wydal wszystko co najlepsze w tej serii, reszta jest IMO mocno srednia
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline pioma10

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3299 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:33:51 pm »
Bo Taurus wydal wszystko co najlepsze w tej serii, reszta jest IMO mocno srednia
pzdr

A w mojej dużo lepsza niż średnia.

 

anything