Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 916412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reston

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3240 dnia: Sierpień 30, 2015, 06:28:23 pm »
@reston

Właśnie odebralem wiadomość, że problem, o którym wspominałeś, został naprawiony.
Twoje statystyki na CMRO powinny już pokazywać właściwe wartości

Dzięki.

W jaki sposób można dojśc do zestawienia ocenionych przez użytkownika zeszytów?

Mam tylko tyle:

Ranked Progress You have rated 6 out of 729 comics in the main reading order.

Zero informacji jakie to komisy i jak je oceniłem ;-(

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3241 dnia: Sierpień 30, 2015, 07:02:12 pm »
No więc mamy listę 250 najsłabiej i 250 najlepiej ocenianych zeszytów...
Ciekawostka. Że X-Force Niciezy i Lifelda będzie szeroko reprezentowane w "lowest", to się spodziewałem. Ale że Speedball okupuje połowę najgorszych miejsc, to nie wiedziałem. Jest to seria tak zła, że aż dobra, czy też po prostu zła? Da się z niej pośmiać?

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3242 dnia: Sierpień 30, 2015, 07:20:30 pm »
Nie da się (pośmiać)
Speedball jest po prostu zły. I tyle.
Jedna z tych serii których czytanie jest dla mnie przykrym obowiązkiem.

@reston
Zaloguj i wejdź do stats
Na samym dole masz listy komiksów z każdą ilością gwiazdek. Otwiersz sobie listę tych z jedną. Tych z dwoma. Tych którym dales 3. Itd. Zrobił bym zrzut ekranu ale dzialam z komórki...

Jakbyś zaznaczył jako przeczytane to jest tam wyzej lista przeczytanych komiksów. Ale dla samych ratings takiej listy nie ma...

Offline veritius

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3243 dnia: Październik 18, 2015, 08:12:38 pm »
Witam,
Poszukuje informacji o komiksie dla dzieci, czytałem go na początku lat 90. Historia opowiada o chłopcu, który trafia do innego wymiaru, pamiętam że jego rodzice zaginęli  w skutek eksperymentu, przeniósł się za pomocą dziury w podłodze w domu  :eek: . Komiks chyba był belgijski albo francuski. Bardzo przyjemnie go wspominam, okładka typowa tekturowa, format europejski. Bardzo mi zależy, może ktoś kojarzy?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3244 dnia: Październik 18, 2015, 08:46:02 pm »
Jedyne co przychodzi mi do głowy to "Timothee  Titan" - wyd. w 1990 przez  wydawnictwo"Orbita".
Tytuł jedynego albumu wydanego w Polsce - " Spotkanie na Protektorze V"

Ale głowy nie dam że chodzi o ten własnie komiks .
Z tego co pamiętam - bohater przeniósł się do innego wymiaru przez ekran telewizora.




"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3245 dnia: Październik 18, 2015, 09:08:58 pm »
Ale głowy nie dam że chodzi o ten własnie komiks.
A ja dam. :)

Offline veritius

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3246 dnia: Październik 18, 2015, 10:11:27 pm »
Jedyne co przychodzi mi do głowy to "Timothee  Titan" - wyd. w 1990 przez  wydawnictwo"Orbita".
Tytuł jedynego albumu wydanego w Polsce - " Spotkanie na Protektorze V"

Ale głowy nie dam że chodzi o ten własnie komiks .
Z tego co pamiętam - bohater przeniósł się do innego wymiaru przez ekran telewizora.






Rewelacja to właśnie to :D dziękuje.

Offline kaczogród

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3247 dnia: Październik 18, 2015, 10:47:03 pm »

Który komiks bardziej polecacie: Funkiego czy Ekspedycje,  dla raczej laika komiksowego czyli osoby która w swoim życiu przeczytała mało komiksów  (dokładniej dużo ale tylko disnejowskiego). Jeśli ktoś miałby poznać tylko jeden komiks Polcha to według was który?

Co do wieku to powiem ogólnie - liceum.  Nie uparłem się wcale na twórczość Polcha. Najpierw może napisze coś o sobie. Trudno mnie nazwać komiksiarzem czy fanem komiksu. Można jednak nazwać mnie fanem komiksu disnejowskiego, bo jest to w sumie jedyny typ komiksu który regularnie kupuje od dawna, czy w ogóle znam. Po za nim nie czytałem prawie nic a jak już to komiks nazwijmy to ,,dziecięccy  (10 ksiąg Tytusa, parę Astrroksów,1 tom Calvina i Hobesa, ze dwa Kleksy i to chyba wszystko). Pomyślałem, że kupię sobie jakiś ,,ambitniejszy" komiks najlepiej nie drogi , dostępny w pierwszym obiegu, dla targetu trochę starszego. W sumie mam nikłą wiedzę o komiksach, tym bardziej o super hero (nie widziałem żadnego filmu czy serialu z uniwersum dc czy marvels). Co polecacie ? Jaki komiks byście polecili komuś kto chciałby przeczytać tylko jeden komiks w życiu?  Od razu mówię, że raczej nie zacznę kupować regularnie innych komiksów niż kd i giganty bo one jednak obciążają finansowo. Chcę po prostu poczytać sobie jakąś  ciekawą historię  (preferowany klasyk, starszy komiks, nie nazbyt nowoczesny rysunek). Myślałem też nad Watchmen
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 09:21:21 pm wysłana przez graves »
tertium non datur

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3248 dnia: Październik 18, 2015, 10:53:56 pm »
(preferowany klasyk, starszy komiks, nie nazbyt nowoczesny rysunek). Myślałem też nad Watchmen
Bardzo dobry wybór, choć może być zbyt ciężki.
Zawsze możesz zacząć "po-bożemu", jak prawdziwy oldskulowy polski fan, czyli od Thorgala :)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3249 dnia: Październik 18, 2015, 10:57:03 pm »
Jeśli miałbym polecić Tobie coś ambitniejszego, jakiś jeden komiks, poleciłbym opasłe tomiszcze, tym samym nie byłby on taki tani. Watchmen to bardzo dobry pomysł, choć to ciężka lektura - ale naprawdę warto po to sięgnąć, jeden z najbardziej cenionych komiksów. Ponadto: V jak Vendetta, Prosto z piekła, Pasażerowie wiatru, Piotruś Pan, Umowa z Bogiem. A z tańszych, to Szninkiel. Jeśli chcesz komiks ambitniejszy, każdy z nich będzie sto razy lepszy niż Polch...

I od razu polecam księgarnie, w której każdy z tych komiksów kupisz taniej, niż gdzie indziej:

http://www.nieprzeczytane.pl/
http://www.literacka.pl/

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3250 dnia: Październik 18, 2015, 11:04:22 pm »
Jeśli miałbym polecić Tobie coś ambitniejszego, jakiś jeden komiks, poleciłbym opasłe tomiszcze, tym samym nie byłby on taki tani. Watchmen to bardzo dobry pomysł, choć to ciężka lektura - ale naprawdę warto po to sięgnąć, jeden z najbardziej cenionych komiksów. Ponadto: V jak Vendetta, Prosto z piekła, Pasażerowie wiatru, Piotruś Pan, Umowa z Bogiem. A z tańszych, to Szninkiel. Jeśli chcesz komiks ambitniejszy, każdy z nich będzie sto razy lepszy niż Polch...
myślę, że Moore na początek będzie ciężkostrawny, ale może warto spróbować, najwyżej zwrócisz :)
Ale faktycznie, mamy jeszcze Szninkla!! zapomniałem, łatwy, fajnie narysowany, ciekawa historia, same plusy. a na dodatek prawie polski. to będzie idealny wybór.
Pasażerowie i Piotruś też świetny wybór na początek.
Ale uważaj, bo jak już zasmakujesz, to się pewnie na stałe przebranżowisz z kaczogrodu.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3251 dnia: Październik 18, 2015, 11:11:56 pm »
myślę, że Moore na początek będzie ciężkostrawny, ale może warto spróbować, najwyżej zwrócisz :)

No w sumie fakt, wymienione tutaj komiksy Moore'a: Watchmen, V jak Vendetta i Prosto z piekła, mogą nie być dobrym pomysłem na początek. Trudna lektura.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3252 dnia: Październik 19, 2015, 05:37:43 am »
Zdecydowanie "Szninkiel".

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3253 dnia: Październik 19, 2015, 05:44:58 am »
Szninkiel Szninkiel...

Ewentualnie jeszcze Maus...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3254 dnia: Październik 19, 2015, 05:49:09 am »
Taaa, Maus też świetny wybór, tylko że Mausa aktualnie chyba trudno dostać.

 

anything